Столична однокімнатка площею 40-48 кв. м у новобудові коштує від 780 тис. грн. до 1,1 млн. грн, залежно від району, масиву та фірми-забудовника. Зазвичай такі квартири здають без ремонту, в більшості випадків навіть без електропроводки, оздоблення та фінішної обробки стін. Будинки до 7 поверхів нерідко не мають ліфтів, балконів і повноцінних парковок перед під'їздами.

"Зараз всі новобудови можна поділити на два типи — ті, які почали будувати 2013-2014 і не закінчили, й ті, що будуть цьогоріч. Перші зазвичай продають дешевше — по 400-500 доларів за квадратний метр. Забудовники хочуть швидше продати всі закінчені квартири, щоб починати нові об'єкти. Житло, завершене цього року, дорожче. В його вартість входить не лише теперішній курс, а й ризик того, що гривня знецінюватиметься ще більше", - говорить "Знай" Віктор Несін, голова Національної ради Ріелторської палати України.

Однак, за словами експерта, купівля житла для молодих сімей лишається нереальною через високу вартість.

"Ніяких пільгових державних програм зараз немає. Банки також не дають іпотечних кредитів. Ми дійшли до такої ситуації, за якої особисте житло для молодих людей стало чимось нереальним. На жаль, навіть маючи високооплачувану роботу в 10 тисяч гривень, молодь має розраховувати не на себе, а на батьків. Зазвичай у батьків є якесь житло й вони його продають, аби дати частину грошей дітям на квартиру", - пояснює Віктор Несін.

Читайте також "Вивести всі зарплати в тіні можна за 3 місяці, але влада незацікавлена в цьому"

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Показати ще

За його спостереженнями, купити житло не можуть навіть кияни, які отримують зарплатню, вищу середньої.

"Якщо людина отримує 10 тисяч гривень зарплати, вона не купить житла. Адже 4-5 тисяч вона витрачає на оренду помешкання, 1 тисячу на комуналку, 2-3 — на їжу. Для того, щоб збирати на житло, нічого не лишається. Щоб зібрати на найдешевшу столичну однокімнатку треба 13 років за умови, що людина матиме, де жити й харчуватиметься не за свій кошт. Щодо програмістів, які отримують понад 30 тисяч гривень, то теж не все гладко. Ці люди, хоч і мають високий дохід, вони намагаються виїхати за кордон, бо там більші перспективи для їхньої професії. І виходить так, що через житлове питання, в нас зменшується народжуваність, менше податковій йде у бюджет і держава занепадає", - пояснює фахівець.

Нагадаєм, вчора Кабмін направив на розгляд Верховній раді законопроект, що передбачає відшкодування державою 50% вартості іпотечного кредиту для учасників АТО.