З 1 травня мінімальну пенсію за віком підвищать із 1074 грн до 1130 грн. Про це повідомив міністр соцполітики Павло Розенко.

За його словами, цьогорічний бюджет Пенсійного фонду збалансований. Його доходи становлять 257 млрд. грн., а витрати – 207,6 млрд. грн.

"Завдяки цьому виплати будуть своєчасними і в повному обсязі. Також у бюджеті заплановане планове збільшення пенсії із 1 грудня. Тоді вона зросте до 1208 гривень", - повідомив Павло Розенко.

Загалом за 2016 рік мінімальна пенсія зросте на 12%. Розмір інфляції минулого року був 44,3%. Цього року аналітики Міжнародного центру перспективних досліджень прогнозують знецінення гривні ще приблизно на 12%.

"Пенсіонери суттєво не відчують цього підвищення пенсії. 56 додаткових гривень ніяк не змінять їхньої купівельної спроможності. Щоб було реальне збільшення доходів пенсіонерів й Пенсійний фонд мав більше прибутків, варто робити реальне реформи, а не лише їх вдавати", - говорить "Знай" економіст Борис Кушнірук.

Популярні новини зараз
Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

Читайте також Експерт розповів, чому долар подорожчав на 60 копійок

Він вважає, головною помилкою уряду є те, що велика частина зарплат і досі лишається в тіні. Підприємства не сплачують потрібних внесків у Пенсійний фонд і він лишається збитковим.

"Наприклад, цього року із пенсійних внесків у Фонд надійде 110 мільярдів гривень. А 145 мільярдів спрямують із державного бюджету. Тобто фактично більшу частину видатків забезпечує державна казна, а не відповідний механізм. За такої ситуації й постійних проблемних із наповненням бюджету розраховувати на нормальні пенсії у найближчі роки не можна", - каже економіст.

За його словами, проблемою наповнення Пенсійного фонду є й корупція під час процесу збору пенсійних внесків у підприємств.

"Якщо зарплата легальна, то з неї вираховують 34-48 відсотків соціального внеску. Ці гроші йдуть на пенсійне забезпечення. Якщо ж подивитися детально, а не загалом, то їх направляють ще у Фонд нещасних випадків, Фонд тимчасової непрацездатності, Фонд безробіття. Діяльність цих інституцій дуже сумнівна, бо там все роблять у ручному режимі – нараховують компенсацію, дають путівки тощо. Ніхто з контролюючих органів не слідкує за цільовим використанням цих коштів. Таку проблему знають всі. Але цікаво, що при впровадженні так званої Пенсійної реформи минулого року уряд не захотів йти за Західним зразком. Лишив все, як є", - каже фахівець.

Нагадаємо, за минулий рік мінімальна пенсія за віком зросла на 1,25 грн. Її збільшували двічі. 1 січня – до 949 грн, 1 вересня – до 1074 грн.