Зустріч Барака Обами з Володимиром Путіним тривала довше, ніж повинна була по протоколу, зустріч двох лідерів за закритими дверима тривала півтори години. Про це порталу "Знай" повідомила політолог Олександра Решмеділова.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро що говорили два світові лідери, було дуже сухо подано в ЗМІ, зазначила експерт. Чітко зрозуміло стало зрозуміло, що Україна перестала бути ключовою темою обговорення, акцент обговорення змістився більше в бік проблем Сирії і біженців. Не можна сказати, що Україна не була присутня на переговорному процесі, але вона не була домінуючою.
"По Сирії не вдалося досягти порозуміння, про це повідомив Пєсков (Дмитро Пєсков - прес-секретар В. Путіна), ця тема залишається гарячої та гострої, відповідно Україна не могла стати таким собі примирливим каменем. А то, що вони розмовляли більше, ніж було заплановано по протоколу, означає, що дискусія була спекотною ", - зазначила А. Решмеділова.
Те, що бесіда відбулася, зазначила експерт, каже, про те, що сторони готові шукати точки дотику, поки вони не знайдені і переговорний процес триватиме далі і перейде у спадок вже не Обамі, а далі, поки ще не ясно їй або йому. Домовленості, підписані Обамою, можуть бути переглянуті і явно було прийнято рішення домовлятися вже з наступним президентом, а це значить, що поки гарячі фази в цих регіонах - нашому і сирійському будуть відстрочені або навпаки можуть бути провокації для того щоб прискорити реакцію своїх опонентів. Точних і правильних меседжів, правил гри поки немає.
Читайте також: Путін готується до ядерного удару з Криму
"Те, що на саміт не запросили президента Порошенка, так це було давним-давно зрозуміло, що його ніхто не збирався туди запрошувати. Всім давно стало зрозуміло, що на зустрічах подібного рангу ми бере участь, як об'єкт, а не суб'єкт. Порошенко на це "свято життя" ніхто не запрошував, але не в цю справу. Питання стоїть в іншому - Україна перестала бути топ-темою і головним завданням Кремля було змістити порядку денного в сторону Сирії і біженців, зрозумілою темою для Європи і Америки і цивілізованого світу. Україна просто перестала бути трендом, ми перейшли в фазу, коли гострої свербіж прибрали і треба лікувати, що болить, але це вже терапія, а не хірургічне втручання ", - підсумувала О. Решмеділова.