Під Адміністрацією Президента народні депутати, ветерани АТО і небайдужі люди другий день вимагають від Президента припинити захищати торгівлю з окупованими територіями. Свої протести вони вважають мирними і законними.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Україна на третьому році війни продовжує інтенсивно торгувати з окупованими районами Донецької і Луганської області. А значить, що ми годуємо і лікуємо терористів і окупантів, вони спокійно там працюють, платять податки, на які потім же вбивають наших солдатів. Багато хлопців, ветерани, бійці, в тому числі і я, вважали цю ситуацію неправильною. Тому ми проводимо блокаду і вийшли на Майдан", - говорить народний депутат Семен Семенченко.
Учасники блокади підрахували, тільки за два перші тижні самої блокади їм вдалося затримати і повернути назад 12 тисяч вагонів з чавуном, паливом, цеглою, і все це крім тих вантажів, які не підлягають перевірці: алкоголю, медпрепаратів, контрабандних сигарет.
За словами Семена Семенченко, до такого радикального кроку нардепів і ветеранів АТО підштовхнула бездіяльність нинішньої влади.
"Ми намагалися все вирішити на законодавчому рівні. Але суд відмовився визнавати агресію РФ, а законопроект про окуповані території блокується коаліцією і просто не виноситься на голосування.
Ми підготували проект закону. Пропонуємо юридично позначити окупацію Донбасу, зупинити торгівлю і бізнес з окупантами, визнати Росію агресором і почати юридичний процес по тому, щоб Росія відшкодувала всі збитки, завдані Донбасу. Такий закон дасть можливість жителям окупованих територій отримувати все необхідне і покладе на Росію відповідальність за порушення їх прав - це стандартна норма міжнародного права.
Проект закону лежить ще з липня минулого року. Тим часом вже навіть Міністр у справах окупованих територій називає війну вже навіть не АТО, а афективним контролем Росії. Але влада не діє. 27 депутатів і кілька тих, хто нас підтримують - цього занадто мало, щоб провести цей закон. Адже бізнес і заробітки втрачати ніхто не хоче", - розповів Семен Семенченко.
Влада не припиняє спроби розігнати блокаду, з боку ОРДЛО штаб вже піддався обстрілу з градів, відреагувала на неї і російська сторона.
"Через десять днів блокади, Росія вже поставила питання про припинення будь-яких форм блокади, як одна з умов Мінських домовленостей. Ага, значить вже відчувається - зауважте. Скажу ще раз - якби в Раді не блокували наш законопроект, заблокувати торгівлю можна було б в 2014 році - і закінчити цю війну дуже швидко. Думаю, що інші залізничні лінії ми будемо перекривати вже під повноцінне виття путінських посіпак в Україні і самих окупантів", - каже Семен Семенченко.
З моменту початку блокади жителів Луганської, Донецької і навіть Харківської областей лякають відключеннями від електроенергії через блокаду. А останнім часом влада почала погрожувати майже всім українцям віяловими відключеннями.
"Слов'янську ТЕС досі контролює син Януковича - Саша Стоматолог і купують вугілля вони на окупованій території - на шахтах, які контролює родич колишнього міністра МВС Віталія Захарченка.
Вугілля закуповують по 460 гривень за тонну, а ось споживач кінцевий платить за це вугілля, як за вугілля, куплене за формулою "Ротердам +". Тобто, від кінцевого споживача приховують реальну вартість і Янукович продовжує збагачуватися за рахунок простих споживачів.
Крім того, 47% від усіх цих закупівель йде на фінансування ЛНР - це висновки СБУ і рішення Сєверодонецького міського суду від 16 грудня минулого року. Навіть суд вже вирішив, що ці закупівлі фінансують закупівлі зброї і амуніції для бойовиків.
Влада змушує народ спонсорувати бойовиків і смерть наших солдат, так ще і дере при цьому три шкури. Як вихід тут - націоналізувати Слов'янську ТЕЦ, яка належить Олександру Януковичу, припинити шантаж віяловими відключеннями, а також змусити НКРЕ знизити ціни на електроенергію для українців. ТЕЦ можна переробити під вугілля, що видобувається на
території України, також можна чесно закуповувати на біржі за формулою "Ротердам + транспортування". Виходи, як бачимо є", - каже нардеп.
Втім, ветерани АТО заявляють, що блокуватимуть зону АТО рівно стільки, скільки знадобиться - навіть кілька років. Для них зараз головне привернути увагу громадськості і змусити прийняти закон "Про окуповані території".
Сьогодні учасників мітингу вже запросив до себе на зустріч прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
"Представники авторитетних громадських організацій сформулювали свою позицію щодо вирішення питань, пов'язаних з так званою "вугільною блокадою". Можу погоджуватися або не погоджуватися з конкретними оцінками і рекомендаціями, сформульованими в заяві, але не можу не погодитися з принциповою позицію - треба нам всім визначити чітку державну політику, як в сфері енергетики, так і в питаннях окупованих територій", - заявив прем'єр.
Як зазначає Семен Семенченко - обіцянки вже не проходять. Потрібні реальні справи по припиненню торгівлі та звільнення полонених.