Окупація Росією Криму, нові репресії по відношенню до корінних народів та перемога Джамали звернули увагу української та світової спільноти на проблему депортації кримськотатарського народу. До цього Україна ніколи так пишно не відзначала річниці депортації кримськотатарського народу, в результаті якої загинули майже 40% корінного населення Криму. Портал "Знай" вирішив з'ясувати, як в Україні проходили заходи, присвячені Дню пам'яті жертв депортації, до анексії Криму та перемоги на пісенному конкурсі, і після цього.

Місцева так звана влада анексованого Росією Криму, як і в попередні роки, заборонила проведення масштабних заходів у Сімферополі в пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу. Таким чином, сьогодні пам'ятні заходи в Криму будуть проводитися в залежності від можливостей місцевих і регіональних меджлісів.

Deportation of the Crimean Tatars Memorial Day

The deportation of Crimean Tatars began at dawn on May 18, 1944 and ended on the 20th of May. Tomorrow we are marking the 72nd anniversary of a mass deportation of Crimean Tatars, ordered by the Soviet leader Josef Stalin, which displaced around 200,000 people and cost many thousands of lives. The Ministry of Information Policy prepared videos about people who survived genocide and moved back home after spending many years abroad. Follow project on the MFA of Ukraine official pages on Facebook and Twitter. #CrimeaIsUkraine

Posted by Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine on Tuesday, 17 May 2016

У зв'язку з цим, кримські татари закликають українців вийти 18 травня в 19.00 на Майдан Незалежності, де відбудеться мітинг на згадку про жертв депортації корінного народу Криму. А відразу після завершення траурного мітингу на Майдані Незалежності кримськотатарські молодіжні організації проведуть акцію "Запали в своєму серці вогонь".

Популярні новини зараз
Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Читайте також: Кримські татари готують окупантам удар у відповідь

В 12.00-12.01 в Україні відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання. "При цьому в зазначений час всі українські телевізійні канали та радіостанції передають спеціальний сигнал в пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу. По завершенні" Сюкюнет дак'аси "(" Хвилини мовчання ") включаються клаксони всіх автомобільних засобів. Далі - в найближчі мечеті для спільного здійснення полуденного намазу ", - написав Чубаров на своїй сторінці в соцмережі.

Deportation of the Crimean Tatars Memorial Day

On May 18, 1944 employees of NKVD came into Crimean Tatar homes and announced to the owners that because of the treason they were evicted from the Crimea. Watch more stories presented by the Ministry of Information Policy about people who survived genocide and moved back home after spending many years abroad. Follow project on the MFA of Ukraine official pages on Facebook and Twitter. #CrimeaIsUkraine

Posted by Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine on Tuesday, 17 May 2016

Далі, о 15.00 в Національній опері України запланований концерт-реквієм, де зберуться керівники держави, громадські та політичні лідери, глави дипломатичних місій іноземних держав в Україні, представництв міжнародних організацій, культурні та наукові діячі, керівники релігійних організацій.

Читайте також: Російські ведучі спотворили зміст пісні Джамали

Заходи, присвячені Дню пам'яті, пройдуть і в інших містах, зокрема в Херсонській, Запорізькій області, у Львові, в Харкові. У Генічеську, наприклад, збереться мітинг-реквієм, учасники якого пізніше відправляться в автопробіг через блок-пост "Азов" до контрольного пункту в'їзду-виїзду "Чонгар" на адмінкордоні з окупованим Кримом.

Deportation of the Crimean Tatars Memorial Day

May 18 - Deportation of the Crimean Tatars Memorial Day. In 1944 Crimean Tatars were deported from the Crimean Peninsula as a result of state-organized and forcible action, ordered by the Soviet leader Joseph Stalin. There were deported 238,500 people from Crimea in May 18, 1944, 205,900 or 86,4 % of whom were women and children. The Ministry of Information Policy prepared videos that tell you more facts about deportation. Follow project on the MFA of Ukraine official pages on Facebook and Twitter. #CrimeaIsUkraine

Posted by Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine on Monday, 16 May 2016

Також пам'ять жертв депортації будуть шанувати в кримськотатарської діаспори, зокрема, в містах Туреччини, Німеччини, Канаді та США. Крім того, сьогодні, Міністерство закордонних справ України опублікувало відео, присвячене Дню пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

У 2014 і 2015 роках, на хвилі окупації Криму та патріотичного підйому у населення, заходи до Дні пам'яті починають проходити в Києві тисячними мітингами. На жаль, до 2014 року захід до Дня пам'яті проходили виключно в Криму.

Наприклад, в 2014 році в Києві траурним мітингом відзначили 70-ту річницю депортації кримських татар. Урочиста хода пройшла від Михайлівської площі до парку ім. Т.Г. Шевченко, а кількість громадян, що беруть участь в ході, досягло 1000 чоловік.

У 2015 році, можливо вперше, кримські татари зустріли широку підтримку не тільки серед українців, а й за кордоном. Так, всього за пару годин хештеги # SaveCrimeanTatars і # QirimSurgunu наші співвітчизники вивели в актуальні теми Twitter. Крім того, напередодні, 17 травня, в Києві, Туреччини та Берліні пройшла акція "Запали свічку у своєму серці", учасники якої виклали палаючий символ кримськотатарського народу.

Нагадаємо, з 18 по 20 травня 1944 року Народний комісаріат внутрішніх справ СРСР за рішенням Державного комітету оборони виселив кримських татар в Узбекистан і прилеглі райони Казахстану і Таджикистану. Масову депортацію з Криму піддалися понад 180 тисяч кримських татар. Радянська влада обґрунтовувала своє рішення тим, що кримські татари нібито виступали на боці нацистської Німеччини в роки Великої Вітчизняної війни.

У 1989 році депортація кримських татар була засуджена і визнана незаконною, тога ж і почалося масове повернення народу до Криму. І тільки в листопаді 2015 року Верховна Рада визнала депортацію кримських татар 1944 року геноцидом кримськотатарського народу.