Принципи роботи Валерії Гонтарєвої негативно впливають на роботу всієї економіки України й роботи банківського ринку, вважають в Українському аналітичному центрі. За час її првління долар подорожчав більш ніж удвічі - з 12,1 грн до 27,3 грн.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Не дивно, що їй не довіряє населення України. Адже під час роботи цієї людини на посаді голови Національного банку України, гривня суттєво опустилася, а довіра населення до банківської системи рекордно зменшилася. Якби голова НБУ вдавалася до професійних дій, то долар, настільки б не подорожчав", - говорить "Знай" Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.
Сьогодні Інститут Горшеніна оприлюднив своє соцопитування про довіру населення до чиновників державного рівня. Найбільш негативно оцінюють роботу голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої. 2,8% опитаних довіряють голові НБУ. 83,5% - незадоволені її роботою. На другому місці — генпрокурор Віктор Шокін. Негативно до його діяльності ставляться 73,2% опитаних.
"Головою такої структури як Національний банк має бути, в першу чергу, чиновник, що не один рік тут працює. Він повинен мати елементарні знання щодо роботи банківської системи і функціонування структури Нацбанку. Видно, що у Гонтарєвої таких знань немає. Вона робить гучні заяви, дестабілізує роботу НБУ. Як наслідок, страждають банки й пересічні українці. Наприклад, сказала, що НБУ не буде стримувати курс. Після цього всі побігли купувати долари. За кілька днів гривня знецінилася на 3 гривні", - пояснює фахівець.
Читайте також 5 заяв Гонтарєвої, які "вбили" курс гривні
В Асоціації українських банків також ставлять під сумнів професіоналізм голови НБУ. Основним недоліком роботи вважають надмірне збільшення статутного капіталу для малих і середніх банків минулого року. Відповідно до розпорядження НБУ, резерви фінустанов мають вирости до 500 млн грн. Невеликі банки не можуть собі цього дозволити й зачиняються.
"Звісно, що люди перестали вкладати у фінустанови свої гроші. Вони бояться, що потім їх не заберуть. Це призводить до того, що, по-перше, капітал не потрапляє в банківську систему. По-друге, банки не мають ресурсів для виживання. Їм немає за що видавати кредити, нараховувати відсотки на депозити й виконувати низку інших функцій. Це все результат роботи НБУ", - пояснює "Знай" Олександр Сугоняко, президент Асоціації українських банків.
Нагадаємо, Валерію Гонетарєву призначили головою НБУ у червні 2014 року. Тоді у країні працювало 180 банків, зараз — 112. Населення через паніку вивели із банків 156 млрд грн. Переважна більшість фінустанов перестала давати іпотечні, автомобільні та споживчі кредити.