Вихідців із тимчасово окупованих територій, які зняли соціальну рекламу про переселенців, ООН нагородила другою премією у всеукраїнському конкурсі. Мешканці Луганська, Севастополя та Донецьк закликають припинити дискримінацію і переосмислити термін "переселенець".

Вони певні, що проблема стоїть гостро, хоча більшість українців ніби її і не помічають. Cвоєю роботою, вони намагались змістити акценти щодо неї, пояснити, що відчувають і якого ставлення до себе прагнуть.

"Щодня спілкуючись із різними людьми, від таксистів до журналістів та викладачів ВИШів, я дуже часто зустрічаю вкрай негативне ставлення до внутрішньо переміщених осіб. Серед моїх знайомих є багато свідомих громадян і патріотів України, включно зі мною. Мені болісно, коли замість поваги за свою відданість державі, всі ці люди отримують зневагу, або, в кращому випадку - жалість", - розповіла Знай.ua автор ідеї та колишня донеччанка Катерина Покрасова.

Читайте також: ТОП-5 фільмів про переселенців, нагороджених ООН (відео)

За її словами, режисер та актори хотіли донести до людей власну думку: переселенці не завжди потребують якогось особливого ставлення та співчуття. Знімальна команда планує продовжувати працювати із темою Переселенців. Представники спільноти думають змінити ставлення суспільства до ВПО.

Популярні новини зараз
ТЦК не має права: кого не зможуть мобілізувати попри повістки Українкам дозволили перейти на пенсії своїх чоловіків: названо дві важливі умови Аномальне похолодання та снігопади: українців попередили про зміну погоди Втекти не вийде: для дезертирів та їхніх родин готують жорсткі обмеження
Показати ще

Активістам створити відео допомогло громадського об'єднання "Ясно" - спільнота молодих медійників, які простою мовою прагнуть інформувати українців про важливі проблеми, однією із яких і є доля внутрішніх переселенців.

"Все, що нам потрібно - це гідне ставлення як до рівноправних членів суспільства", - підсумувала Катерина.

Нагадаємо, днями, у America House у Києві нагородили переможців та фіналістів конкурсу соціальної реклами на проблематику внутрішніх переселенців. Організатори Molodiya Festival, креативне агенство PROVID та Агенство ООН у справах біженців відзначили розмаїття та якість робіт цінними подарунками. Головний грошовий приз автори віддали на благочинність.