Переселенці не хочуть легально працювати в Харкові

поділитись
За неофіційними даними глави Харківської ОДА, в область 400 тисяч біженців із зони АТО. При цьому, таке число безробітних практично не вплинуло на статистику

Глава Харківської ОДА Ігор Райнін заявив, що реальне число переселенців із зони АТО майже в два рази розходиться з даними Держстату. При цьому вони часто не погоджуються займати робочі місця, надані Службою зайнятості.

Про це Райнін розповів в інтерв'ю "Главкому". Де реально працюють, і за які кошти живуть внутрішньо переміщені громадяни - невідомо.

"Зараз їх 220 тисяч, але це тільки офіційно зареєстрованих. Реальніший назвати цифру в районі 400 тисяч. І кількість переселенців зростає, а не зменшується", - зазначив харківський губернатор.

За офіційними даними, на Харківщину перемістилося більше 212 тисяч громадян, а область посідає третє по країні місце за кількістю прийнятих біженців. При цьому, за даними Держстату, в порівнянні з груднем 2015 року кількість працевлаштованих осіб по області збільшилася всього на 1,1%.

За даними чиновника, близько третини внутрішньо переміщених осіб виявляють бажання залишитися в регіоні, при цьому, й частина прибулих таки знаходить собі роботу. "Але є й інша ситуація: одному переселенцю ми запропонували роботу, не бозна-яку, звичайно, - сторожем на автостоянці, але він відмовився", - сказав глава Харківської ОДА.

Читайте також: У Києві осіло 1,5 млн переселенців з окупованих територій

Чиновник також додав, що в картці цього переселенця з Донецька було написано, що він два роки без роботи. Дана особа вказала у відмові, що її не влаштовує розмір зарплати, зажадавши повного соціального пакету.

"Звичайно, те, що переселенці хочуть залишитися в Харкові, - проблема для регіону, тому що є певний рівень безробіття і серед харків'ян", - повідомив він.

За даними Держслужби зайнятості, потреба роботодавців (як держпідприємств, так і "приватників") на кінець лютого офіційно становила в Харкові всього 2355 людини. На кінець лютого 2015 роки кількість вакантних посад було ще менше - 1800.

При цьому, кількість зареєстрованих в Харкові безробітних на 1 березня цього року склала 7764 чоловік, включаючи корінних харків'ян. По області ця цифра дорівнює 29,6 тис. осіб.

Більш того, як зазначає Держстат, навантаження на одне вільне робоче місце в Харкові, в порівнянні з відповідним періодом минулого року, зменшилася на дві особи - і на кінець лютого цього року становила 3 особи.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
Ігор Райнін, біженці, безробітні, переселенці, працевлаштування, Харків, Харківської ОДА
Вибір редакції, Суспільство
23.03.2018
Неопізнаний об'єкт з'явився над Лінкольном
0
0
21:50 22.03.2018
Демони в текстах, нескінченне дитинство у душі
0
0
18:18 20.03.2018