Глава Харківської ОДА Ігор Райнін заявив, що реальне число переселенців із зони АТО майже в два рази розходиться з даними Держстату. При цьому вони часто не погоджуються займати робочі місця, надані Службою зайнятості.

Про це Райнін розповів в інтерв'ю "Главкому". Де реально працюють, і за які кошти живуть внутрішньо переміщені громадяни - невідомо.

"Зараз їх 220 тисяч, але це тільки офіційно зареєстрованих. Реальніший назвати цифру в районі 400 тисяч. І кількість переселенців зростає, а не зменшується", - зазначив харківський губернатор.

За офіційними даними, на Харківщину перемістилося більше 212 тисяч громадян, а область посідає третє по країні місце за кількістю прийнятих біженців. При цьому, за даними Держстату, в порівнянні з груднем 2015 року кількість працевлаштованих осіб по області збільшилася всього на 1,1%.

За даними чиновника, близько третини внутрішньо переміщених осіб виявляють бажання залишитися в регіоні, при цьому, й частина прибулих таки знаходить собі роботу. "Але є й інша ситуація: одному переселенцю ми запропонували роботу, не бозна-яку, звичайно, - сторожем на автостоянці, але він відмовився", - сказав глава Харківської ОДА.

Популярні новини зараз
Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Ухилянтам готують суворі обмеження: зроблять все, щоб йшли до ТЦК Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

Читайте також: У Києві осіло 1,5 млн переселенців з окупованих територій

Чиновник також додав, що в картці цього переселенця з Донецька було написано, що він два роки без роботи. Дана особа вказала у відмові, що її не влаштовує розмір зарплати, зажадавши повного соціального пакету.

"Звичайно, те, що переселенці хочуть залишитися в Харкові, - проблема для регіону, тому що є певний рівень безробіття і серед харків'ян", - повідомив він.

За даними Держслужби зайнятості, потреба роботодавців (як держпідприємств, так і "приватників") на кінець лютого офіційно становила в Харкові всього 2355 людини. На кінець лютого 2015 роки кількість вакантних посад було ще менше - 1800.

При цьому, кількість зареєстрованих в Харкові безробітних на 1 березня цього року склала 7764 чоловік, включаючи корінних харків'ян. По області ця цифра дорівнює 29,6 тис. осіб.

Більш того, як зазначає Держстат, навантаження на одне вільне робоче місце в Харкові, в порівнянні з відповідним періодом минулого року, зменшилася на дві особи - і на кінець лютого цього року становила 3 особи.