Сьогодні на рахунки Нацбанку повинні прийти кошти траншу МВФ. Рішення про це у Фонді озвучили вчора. Відповідно до нього, Україна отримає$1 млрд.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Ми виконали не всі вимоги Угоди із МВФ, яку уклали весною 2015 року. Через це міжнародні кредитори гальмували із виділенням цього траншу", - говорить порталу "Знай" Олександр Жолудь, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень.
За його словами, після траншу гривня стане стабільнішою, однак валютні коливання все одно залишаться.
"Великим плюсом цього траншу є, по-перше, те, що до нас зайде валюта. По-друге, що інші іноземні кредитори сприйняли виділення нам траншу як позитивний сигнал. Отже, нам кошти виділять США у розмірі 1 мільярда доларів та Євросоюз — близько 600 мільйонів євро", - каже експерт.
Всі гроші, виділені Міжнародним валютним фондом, підуть у золотовалютні резерви Нацбанку. Чим більшими вони будуть, тим більше у регулятора буде можливості впливати на курс.
"Не зважаючи на економічні проблеми, ми б могли б втримати ситуацію і своїми силами. Але Україні все одно вигідна позика МВФ. Навіть, якби це було всього 500 мільйонів доларів. Ця позика означає те, що ми рухаємося по затвердженому плану співпраці із Фондом. Це приваблює іноземних інвесторів і кредиторів. Чи буде наступна позика і коли її дадуть — поки важко сказати. Це залежить від виконання Україною певних зобов'язань", - пояснює порталу "Знай" економіст Борис Кушнірук.
Довга співпраця із Міжнародним валютним фондом є негативною оцінкою дій української влади, вважають в Асоціації українських банків.
"Це може бути тимчасовим реніамаціним заходом. Для того, аби надати країні допомогу й запустити її економіку. Якщо допомогу потрібно давати часто, значить проблеми її економіки не вирішені", - говорить Олексій Кущ, радник президента Асоціації українських банків.
Читайте також 5 пристроїв для бізнесу, які швидко окуповуються
На його думку, в Україні достатньо внутрішніх і зовнішніх ресурсів для того, аби обійтися без допомоги Міжнародного валютного фонду.
"Є кошти українців у офшорах та близько 8 мільярдів доларів у тіньовому бізнесі й на руках у населення. Ці ресурси не залучені в нашу економіку через недовіру до влади", - каже він.
Нагадаємо, рішення МВФ щодо виділення $1 млрд третього траншу фінансової допомоги для України було прийнято разом з винятками із загальних правил, враховуючи нинішню економічну ситуацію в країні. Про це 14 вересня повідомили у МВФ