Навіть після того, як вітчизняні університети підняли вартість контрактного навчання, воно все одно лишається значно дешевшим за іноземну освіту. Наприклад, у Кембриджі й Оксфорді у Великобританії рік навчання коштує в середньому $27-29 тис. Тоді як у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за рік на найдорожчих спеціальностях доведеться заплатити 30 тис. грн. У решті вітчизняних навчальних закладах, що входять до кращої десятки в Україні, середня вартість року навчання — 10-15 тис. грн. В університетах, що працюють в обласних центрах і не мають статусу національних, рік коштує 7-9 тис. грн.

"Порівняно з іншими країнами наша освіта лишається відносно дешевою. Та й кількість бюджетних місць порівняно з іншими державами у наших вищих навчальних закладах у рази більша. Вартість навчання приблизно така, як і в сусідній Польщі — 500-700 доларів за рік. Через це останні декілька років наші абітурієнти масово їдуть туди вступати. Навчання в Німеччині чи Франції поки їм не по кишені", - говорить порталу "Знай" Станіслав Ніколаєнко, колишній міністр освіти й науки України.

Читайте також 4 способи знайти гроші на відпустку

За його словами, попри подібну ціну навчання, у Польщі не завжди дають кращу освіту, ніж в Україні. Усе залежить від навчального закладу і його викладацького складу.

"Польща стала зручною для тих, хто погано склав ЗНО чи не отримав сертифікату про його проходження. Для університетів сусідньої країни це не потрібно. Туди вступають без цього. Потім, коли наші діти випускаються й приїжджають назад в Україну, їхня польська вища освіта, відповідно до наших законів, має таку ж юридичну силу, як і вітчизняна. Це не зовсім правильно. Думаю, Міносвіти має вжити якихось заходів, аби, по-перше, не сприяти відтоку наших абітурієнтів за кордон. По-друге, уніфікувати вимоги до визнання іноземної вищої освіти в Україні", - каже він.

Популярні новини зараз
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

Нагадаємо, минулого року найбільше абітурієнтів із України поїхало навчатися до Польщі. Зараз там проходять курси на бакалавраті понад 20 тис. українців.