Студенти Дніпропетровського національного університету та волонтери розробили для артилеристів унікальне програмне забезпечення ArtOS. Перші зразки вже пройшли польові випробування та надійдуть до 55-ої запорізької артилерійської бригади вже наступного тижня.

Розробку продемонстрували на столичній виставці InnoTech Ukraine 2016. Матеріально проект підтримала відома організація Noosphere, в тому числі вона допомогла закупити необхідні планшети, на яких і встановили новинку.

"У команді нас було десь до 10 осіб: інженери, електронщики, програмісти та тестувальники. Для точності розробки із нами у більш ніж піврічному відрядженні працював Майор Ярослав Шерсюк, який працює в управлінні розвитку ракетних військ та артилерії. Нам, зрештою, вдалось скоротити час від отримання координат цілі до самого пострілу із 15 до 5 хвилин", - розповів Знай.ua один із учасників проекту Денис Коваленко.

Читайте також: Кияни запустили у небо рекордну кількість дронів (фото)

За його словами, наразі вже готові чотири комплекти по вісім планшетів, тобто для укомплектування чотирьох батарей. Програмний комплекс допомагає взаємодіяти терміналам: командира батареї, старшого офіцера батареї, командира гармати та навідника.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Показати ще

Програмісти вирішили проблему обробки розвіданих даних, налагодили передачу цілевказань від командира до навідника, включно і для знищення цілі. Цікаво, що така система автоматично розраховує установки для стрільби кожної гармати, визначає метеорологічні умови стрільби, контролює стан артилерійських систем - витрати боєприпасів, залишки пального та, навіть, вираховує наявність особового складу.

Молодий інженер із Дніпропетровська розповів, що презентуючи на виставці продукт, він поспілкувався із волонтерами, артилеристами, випускниками військової кафедри. Необхідність та важливість розробки високо оцінили учасники реальних бойових дій: вони найкраще відчувають необхідність оперативного реагування. Використання технологій у польових умовах нерідко грає ключову роль в успішності операції.