Для українських учнів придбали 164 російські автобуси ПАЗ. Завод із їхнього випуску входить у той самий холдинг, що виготовляє зброю.

У Міносвіти спростували інформацію щодо своєї причетності у цій закупівлі. За словами чиновників, замовляла машина місцева влада. На це їм із державного бюджету виділили 600 млн грн. Решту мали докласти самі. Міністерство освіти лише рекомендує купувати автобуси вітчизняного виробництва.

"Зрозуміло, що автобус ПАЗ приблизно на 300 тисяч гривень дешевший вітчизняного "Богдана". Однак платити кошти окупантам — неприпустимо. І те, що закупівля вже пройшла, це означає, що більшіcть чиновників навіть не вникали у це", - пояснює порталу "Знай" Володимир Марченко, аналітик компанії AFS.

На його думку, жваве обговорення і широкий розголос купівлі російської техніки відбувся не випадково. В першу чергу, через те, що внаслідок купівлі ПАЗів постраждали бізнес-інтереси оточення президента, яке виробляє "Богдани".

"Вони через купівлю ПАЗів не отримали майже 230 мільйонів гривень. До речі, за документами, російська техніка вироблена в Україні. Тут її переобладнували під шкільні потреби. "Інтер Авто-Трейдинг", який постачав ПАЗи, пішов тим самим шляхом, що і пропрезидентська компанія "Богдан". У березні цього року армія закупила сотні нових білоруських вантажівок МАЗ, які складаються із 70 відсотків російських деталей. Коли громадськість почала Мінобороні і "Богдану" закидати підтримку окупантів, там відповіли, що формально вантажівки українські — в Україні на них чіпляли броню", - каже спеціаліст.

Популярні новини зараз
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Читайте також Розстрочка на комуналку - знущання над киянами

Нагадаємо, автобуси для шкіл закуповують у зв'язку із формуванням опорних шкіл у районах. Їх відкривають на базі кількох сільських навчальних закладів. Оскільки відстані до шкіл стали більшими, Міносвіти ініціювало введення шкільних автобусів.