У першу чергу гнів борців із корупцією в Україні прийдеться на людей, у яких немає надійного політичного прикриття. Про це порталу "Знай" розповів глава Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Потренувалися на Онищенко

"У даний час важко сказати, хто першим потрапить під гарячу руку борців із корупцією. У зоні ризику в першу чергу виявляться люди, пов'язані з минулим політичним режимом, в цьому зацікавлений генеральний прокурор Юрій Луценко. Він хоче показати всім, що люди Януковича повинні понести справедливе покарання, оскільки там багато корупційних складових. Візьмемо ту ж справу Курченко (Сергій Курченко - власник групи компаній "Газ України", - Ред.) і так далі", - зазначив В. Фесенко.

"У зоні ризику також виявляться депутати-бізнесмени, які працюють занадто грубо, як депутат Олександр Онищенко або Романчук (Микола Романчук - перший заступник голови Миколаївської обладміністрації, спійманий на хабарі, - Ред.) у Миколаєві, тобто люди, що не мають надійного політичного прикриття, вони потраплять під роздачу, бо їх ніхто захищати особливо не буде, а садити когось треба", - додав експерт.

"Складніше буде з тими людьми, хто пов'язаний з нинішньою владою. Адже, якщо зараз затівати якусь гучну справу, це може привести до розвалу парламентської більшості (коаліції, - Ред.). Генпрокурор Луценко ці нюанси чітко розуміє, тому буде боротися з корупцією так, щоб не нашкодити коаліції. Крім того, рано чи пізно постане питання про дуже високопоставлених чиновників і тут вже питання в тому, чи ризикне керівництво НАБУ вийти за деякі політичні рамки. Адже Ситник (Артем Ситник - директор НАБУ, - Ред.), як молодий і перспективний керівник розуміє, що для початку треба потренуватися на людях, які в межах досяжності і не можна відразу атакувати людей, затримання яких загрожує політичними проблемами. У майбутньому не виключено, що Ситник і Холодницький (Назар Холодницький - антикорупційний прокурор, - Ред.) можуть пройтися "по тилах", тобто по тих людях, які зараз знаходяться при владі", - підсумував В. Фесенко.

Популярні новини зараз
ПриватБанк зарахує на карти українців від 250 до 25 000 гривень: кому пощастить По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі "Працював усе життя, а користі - нуль": чи можуть українські пенсіонери продати свій стаж На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю
Показати ще

Гра на публіку

"Боротьба з корупцією є вічною і прем'єр-міністр Володимир Гройсман, кажучи про збільшення боротьби з нею, тим самим провокує її розвиток. Саме поняття "корупція" стало дуже розмитим і багато хто не розуміє, що слід під ним розуміти - хабар або вплив на політика чи це тіньова схема або те, що політик покриває будь-якої бізнес. Це поняття стало означати просту фразу без конкретного сенсу - про все і одночасно ні про що", - розповів порталу"Знай" політолог Олексій Якубін.

У свою чергу глава Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, повідомив, що прем'єр Гройсман прекрасно бачить підвищену активність НАБУ і Генпрокуратури і розуміє, що це буде відбуватися і далі і природно знає, що є відповідна політична відмашка-санкція на це, тому що суспільство хоче боротьби з корупцією, керівництву країни необхідно також показувати, що воно веде цю боротьбу.

"Крім того, після візитів в США і Німеччину, Гройсман зрозумів, що там є також запит на активізацію з боротьбою проти корупції в Україні і тому, як прем'єр-міністр він розуміє, що в цій проблемі багато завалів і треба демонструвати боротьбу з корупцією і її необхідність. З огляду на, що прем'єр може отримати від цього економічний ефект, що піде йому на руку і буде вигідно для його репутації на Заході", - підсумував В. Фесенко.

Читайте також: Українці вважають суди найкорумпованішими

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Володимир Гройсман 3 липня заявив, що найближчим часом число арештів, які порушують закон чиновників різко зросте.