Цього тижня у Київському апеляційному суді відбувся розгляд справи щодо незаконної приватизації Тальнівського комбінату хлібопродуктів. Суди у цій справі тривають вже два роки. Формально підприємство повернули у державу в липні, але колишній власник знаходить нові приводи для оскаржень. Цього разу суд відклав розгляд до 3 жовтня, попрохавши одну зі сторін донести необхідні документи.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Сьогодні я відкликав у суді заяву попереднього керівника комбінату. У ній йшлося про те, що підприємство не є державним. Він, аби затягнути повернення КХП у державну власність, звернувся до Інституту Корецького. Там йому дали висновок, що це підприємство не є державним, а значить, його приватизація була законною. Звісно, це не підкріплено ніякими законами й вагомими документами. І висновок суду щодо цієї справи вже був 17 липня цього року. Але люди олігарха роблять все, аби затягнути повернення підприємства. Та й наші судді також затягують цю справу. Зараз просять у мене нотаріально завірені копії про те, що мене держава справді призначила розпорядником цього підприємства", - говорить порталу "Знай" державний розпорядник Тальнівського КХП Євген Лахненко, він повертає підприємство у державну власність.
Читайте також Держава забирає підприємство у донецього олігарха
Комбінат хлібопродуктів у Тальному Черкаської області 2010 року незаконно приватизував олігарх Олександр Коротков. Тальнівський КХП входив до переліку держпідприємств, що не підлягають приватизації. Однак Тальнівська міська рада дала добро на приватизацію підприємства, порушивши закон.
"Якби теперішня влада діяла в інтересах держави, то це підприємство давно б повернули у держвласність. Як не парадоксально звучить, але наші суди теж не діють в інтересах України. У цих установах і досі все вирішують гроші. Я точно не знайомий із юридичними нюансами справи Тальнівського КХП, але різними зачіпками й судовими моментами цей процес можна тягнути ще довго. Я ще не чув, щоб за останні два роки в державу повністю повернули вкрадені підприємства", - каже Олександр Бондар, колишній голова Фонду держмайна України.
Нагадаємо, Олександр Коротков, який 2010 року приватизував Тальнівський КХП, раніше входив до Партії регіонів, а після 2014 року — у блоці Олега Ляшка. Підприємство за 2014 рік принесло йому 322 мільйони гривень доходу. Через те, що воно було у приватній власності, держава недоотримала понад 100 мільйонів гривень.