Конфлікт глав нових антикорупційних органів з Генпрокуратурою можна назвати спробою однієї групи впливу в оточенні президента сконцентрувати владу над силовими структурами напередодні осені. Про це порталу "Знай" повідомив політолог Руслан Бортник.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа думку експерта, Назар Холодницький і Артем Ситник зараз знаходяться більше в захисній позиції, не можна сказати, що вони кинули виклик ГПУ в особі Юрія Луценка. Це справа публічно не закінчиться нічим, а реально можна буде побачити психологічну перемогу ГПУ над антикорупційним бюро, яке тепер буде працювати з оглядкою на адміністрацію президента Порошенко.
Бортник також зазначив, що поле для роботи цих структур (НАБУ й антикорупційна прокуратура, - ред.) буде значно звужене, так як вони потрапили до більш сильної залежності від ГПУ й адміністрації президента. Сам конфлікт у результаті завершитися нічим і не варто очікувати, що будуть порушені будь-які справи проти найближчого оточення президента.
Зі свого боку, експерт з питань безпеки Сергій Шабовта впевнений, що конфлікт Ситника й Холодницької з генпрокурором Луценко був очікуваним. Ситник та Холодницький - люди іншого розливу і з іншої команди, ніж Юрій Луценко.
"Через непередбачуваність Луценка, їх союз можна назвати вельми складним. Керованість Ситника й Холодницького якимись тіньовими фігурами, які є в політичному бомонді України, набагато сильніша, ніж у Луценка. Вони далі від лінії вирішення глобальних завдань. Луценко ж - з того покоління політиків, які виросли в політичному бруді, з його конфліктами, розбратами й провокаціями. Він відчуває себе в своєму середовищі", - резюмував С. Шабовта.
Читайте також: Ситник назвав пріоритетні завдання НАБУ
Як повідомлялося, 7 серпня, вперше в історії нових антикорупційних органів - Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури -виник реальний конфлікт інтересів з Генеральною прокуратурою. Йдеться про перший обшук в будівлі НАБУ.