За останній рік у Києві вдвічі більше стало пропозицій із продажу бюджетних квартир у новобудовах. Зараз продають 46 тис. помешкань на етапі будівництва. Найдешевші варіанти пропонують за $20 тис.. Частка таких квартир зараз становить 85% на столичному ринку нерухомості.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Це однокімнатки економ-сегменту. Вони мають малу площу. Деякі — всього 29 квадратів. Більшість будинків із дешевим житлом знаходяться на окраїні міста або в приміській зоні, яка лише формально не є Києвом. Наприклад, Софіївська та Південна Борщагівка, а також район неподалік метро Червоний хутір. Кількість такого житла збільшилася, бо це єдиний сегмент, який користується попитом. На повноцінні квартири в людей немає грошей", - говорить порталу "Знай" ріелтор Наталія Бондар.
Двокімнатну квартиру на 41-45 кв. м у такому районі можна придбати за $22-23 тис. Це буде житло без балкону, кладовки, із туалетом і ванною в одній кімнаті. Трикімнатка на 55-57 кв. м коштує більше - $30 тис.
"Найбільше в будинках на окраїнах міста однокімнаток. Вони дешевші. А це означає, що їх швидше розбиратимуть. У бюджетних квартирах забудовники зумисне не роблять балконів і різних господарських кімнат, аби собівартість житла була невеликою", - пояснює спеціаліст.
Метр квадратний бюджетного житла в Києві стартує від $490. Чим вищий поверх і ближче місце розташування до транспортних розв'язок, тим ціна вища.
"На першому поверсі квартири найдешевші. За другий зазвичай беруть доплату 800-900 доларів. За третій і вище — понад тисячу. Також продають площу у підвалі — 400 доларів за квадратний метр", - каже ріелтер.
У радіусі 8-12 км від центру Києва продають житло більшої площі. Найменші однокімнатки - 48-50 метрів кв. Всі мають планування із балконом. У деяких роздільний санвузол.
"Вартість квадрату значно вища — 700-800 доларів. Тим, хто хоче невелику двокімнатку, не знайде її в такій наближеності до центру. Тут мінімальна площа двокімнатних квартир 60 квадратних метрів", - говорить Наталія Бондар.
Читайте також Польща переманює українських абітурієнтів
Забудовники пропонують розстрочку на житло від 6 місяців до 2 років. Проте більшість прив'язують ціни до долара й лишають за собою право збільшувати їх, якщо будуть курсові коливання.
"Таку розстрочку вигідно брати, якщо не вистачило 5-10% на квартиру. Інакше фінансові послуги забудовників ризиковані. Банки практично не дають кредитів. А ті, що пропонують, вимагають довідку про зарплату у 30 тисяч гривень і нараховують більше 60 відсотків річних. Через це люди й змушені купувати тісні квартири на окраїні міста"
Нагадаємо, за останні три роки вартість столичного житла у доларовому еквіваленті опустилася на 23-25%. Продажі нерухомості впали на 67%, повідомляють у компанії "СВ-Девелопмент".