В 2007 року Америку сколихнув поросячий бум. Найпопулярнішим подарунком до Нового року, символом якого по китайському календарю була свиня, стало живе карликове порося. Символом 2016 року буде мавпочка.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКореспонденти Знай.ua вирішили поцікавитись, чи можна подарувати у цей день символ року. А також підібрали ще кілька дивакуватих створінь, яких шанувальники всього незвичайного тримають у якості домашніх улюбленців.
1. Шимпанзе
Вартість - близько 65 тисяч доларів
Тваринку виховують як дитину: можна навчити, як поводитись за столом, мити руки, пити із чашки.
Шимпанзе радять давати щодня білу булку, вимочену в солодкому какао на молоці. Деякі люблять і чай "по-англійськи" - із молоком і цукром. Також, улюбленця годують сиром, нежирним відвареним м'ясом та великою кількістю фруктів.
Читайте також: ТОП-15 щирих і зворушливих кадрів 2015 року (фото)
Тримати краще самочок, тому що вони більш прихильні до господарів та мають слабші розумові здібності. Самці - більш небезпечні.
Якщо придбати тварину не має коштів, на сайтах оголошень можна відшукати мавпочку напрокат - на святкування. Коштуватиме це близько тисячі гривень.
2. Срібний лис
Вартість - понад 30 тисяч доларів
Вчені говорять, що лисиця буде диким звіром, незалежно від рівня прирученості. Тому, щоб вашому улюбленцю було комфортно, треба максимально відтворювати природні умови вдома.
Лисичці потрібно не менше 250 квадратних метрів простору, ідеальне житло - у приватному секторі. Ця тваринка любить копати, тому радять насипати від 15 до 20 сантиметрів піску на підлозі, щоб підтримувати звичку. Годують кормом для собак, змішуючи із фруктами та овочами.
Лисиці люблять гратись із людьми та з іншими тваринами, від цього почуваються щасливими. Дехто дресирує їх, як собак.
На фото - лис на прізвисько Рілай. Хазяйка фотографує улюбленця та викладає у мережу світлини, щоб вплинути на прийняття заборони полювання на лисиць заради хутра. На домашніх репортажах видно, що тваринка із задоволенням спить у ліжку, грається котячими іграшками та позує фотографу.
3. Мадагаскарська руконіжка
Безцінна (у світі залишилось до сотні особин)
Ця тварина - загадка навіть для вчених. Досі нез'ясовано, яка тривалість її життя та вагітності. Відомо лише, що вона важить до двох кілограмів та має зріст до 45 сантиметрів.
Наразі у лісах на узбережжі Мадагаскару мешкає всього близько п'ятидесяти особин виду. Подейкують, що у країнах екватора вони застосовуються як лікувальний засіб для тих хто зловживає алкоголем, проте яким чином - не уточнюють.
Друга назва руконіжки - "айє-айє", її спочатку віднесли до білячих, а потім - до кускусових. А виявилось, що вона - майже лемур.
Оскільки найближчими родичами мадагаскарського звіра є примати з підряду напівмавп, на честь 2016 року можна переїхати до їхньої популяції поближче та дослідити всі нез'ясовані моменти.
Щоправда, у цьому варіанті є один мінус: домашнім улюбленцем стане не вона для вас, а ви для неї.
4. Порося
Вартість - 300 - 2 000 доларів
Мати домашню свиню і прогулюватись із нею на повідці прикольно і все ще незвично. Карликові породи можна навіть покласти у сумочку, як пса чихуахуа. Проте в утриманні тваринки є немало небезпек.
Перш за все, треба дуже точно розуміти який вид купуєте, щоб "карликова" порода раптом не вилилась вам у величезного хряка. Також, спеціалісти радять заводити таких тварин парами, щоб вони складали одне одному компанію, свині мають нав'язливу вдачу.
Вони бувають агресивні та капризні, тому їм треба одразу показати, "хто вдома хазяїн" і приручити. Свинки будь якого розміру постійно і голосно рохкають, інколи верещать. Копитця, стукаючи по паркетній підлозі, також видаються шумними.
Тваринка потребує особливого ставлення ще і через те, що вона не пітніє, саме тому потребує доступу для бруду в жарку погоду - для охолодження. Свинку радять мастити сонцезахисним кремом від сонячних опіків та давати територію, де вона зможе копати корінці.
Їдять поросятка фрукти та овочі. Кормом для свиней на забій їх годувати не варто.
5. Павук Птахоїд
Вартість - від 50 гривень
Більшість фахівців сходиться на тому, що павук вимагає набагато більше догляду, ніж кицька, але при цьому брати до рук більшість видів дуже небезпечно, як для людини, так і для улюбленця.
Павук може перелякатись до сметрі, без жартів, і при цьому куснути або отруїти отрутою на кінчиках ворсинок. Павучки доволі волохаті, і декому видаються милими.
Годують їх комахами, дрібними мишами, підтримують високу температуру повітря у тераріумі та дуже часто у ньому прибирають.
Щоправда, на дошці оголошень, можна знайти і життєрадісні оголошення, штибу: "Взяв їх, коли вони були як сірникові голівки, вигодував і виносив. Невибагливі у догляді, годувати потрібно коли згадаєш (3 рази на місяць + -). Не є небезпечними для людини, боятись потрібно не тварин, а людей. Можна гладити як кішку, може муркотіти, ідеальна домашня тварина".
Цілком може бути, що автор таким чином активно заманює клієнта. Більшість оголошень попереджають про небезпеку і агресивність "пухнастиків" із тераріуму.
6. Жаба
Вартість - від 200 гривень
Після серії фільмів про "Гаррі Поттера", у багатьох виникла ідея придбати собі саме такого улюбленця, наслідуючи улюблених героїв.
Тераріум чи акваріум вам знадобиться для цього, залежить від виду квакушки, яку хочете мати вдома. Проте його у будь-якому разі краще не ставити поруч із ліжком - вони бувають шумними у нічний час.
Є кілька отруйних видів, проте у більшості своїй, небезпеки вони не становлять. Можуть жити близько 10 років. Утримувачі такого щастя кажуть, що за ними доглядати легше, ніж за рибками. Можливо тому, що жабки обов'язково нагадають вам про себе.
"Рибок мені не сподобалося утримувати. Вони, не вміють нагадати, що їх треба годувати", - жаліються у соцмережах.
7. Мадагаскарський шиплячий тарган
Вартість - від 30 гривень
Дехто тарганів вивести не може, а декому саме цього у житті для щастя бракує...
Насправді, тарган не вимагає забагато уваги. Йому потрібно лише тепло та висока вологість повітря. Живуть вони у акваріумах або тераріумах. Таргани не пахнуть, займають мало місця і вигулювати їх не треба. А любителі екзотичних хижаків вирощують їх на живий корм. Цінителі екзотичної їжі навіть готують страви з них.
Читайте також: В ресторані Уельсу пригощають комахами (відео)
Чому шиплячий? Справа в тім що мадагаскарський тарган справді вміє шипіти.
Самці шиплять під час небезпеки, а також у боротьби за самку - коли залицяються або спаровуються. А самки шиплять лише під час небезпеки. Так їх і відрізняють за статтевою ознакою. До речі, "дівчина"-тарган обере того "хлопчика", який вразить її, зашипів найголосніше.
8. Вухастий Фенек
Вартість - від 1 тисячі доларів
Маленька лисичка викликає стільки замилування, що хочеться фотографувати її у будь-якому місці і безперервно. Хазяї розповідають про милу і ласкаву вдачу, хоча спеціалісти таки попереджають про "дике" походження тварини, яке може проявити себе.
Фенек привчають до лотка як і собак, годують дорогими псячими кормами із фруктами та овочами.
Радять не замикати клітку, поки ви вдома, щоб лисичка почувала себе вільною. Проте треба обов'язково замикати вікна, оскільки втекти вона може навіть через маленьку шпарину.
Через великі вушка, лисеняті легко пошкодити слух, тому любителям важкого металу улюбленця краще не заводити. Так само як і тим, хто полюбляє протяги та прохолоду вдома: фенек походить із дуже спекотних країн Африки, тепло для нього - життєво важлива умова.
9. Плямистий олень
Вартість - від 12 тисяч гривень
Мультики про "Бембі" досі не дають спокою, а у вас достатньо місця для невеличкого загону? Насправді, оленей дійсно заводять у якості домашнього улюбленця, щоправда, дім має бути саме будиночком із прилеглою територією.
Фахівці говорять, що граційне створіння насправді на диво легко приручається та утримується.
Для улюбленців потрібно буде спеціально обгородити вольєр із дерев'яним будиночком, усередині якого розміщують поїлки та спеціальні ємності для корму. Ясла для сіна радять майструвати із гілок дерев.
Розведення не складе труднощів, оскільки їхній раціон - простий. Олені їдять траву, листя й пагони чагарників, опалі жолуді, ягоди, гриби, горіхи, кору дерев. Також їх підгодовують силосом, сіном, коренеплодами, зерновими та бобовими.
"Олень-квітка", як ще називають плямистого оленя у Східній Азії, у таких умовах може прожити до 20 років. А ви, таким чином, долучитесь до корисної справи - допоможете зберегти їхню популяцію.
10. Крокодил
Вартість - від 300 доларів
Домашній корокодильчик не виросте довшим за 2,5 метрів і ніколи не стане ручним, навіть якщо ви його доглядали із яйця. Тому не слід згадувати радянського крокодила Гену перед тим, як вирішили придбати такого улюбленця.
Порадувати він вам зможе хіба що своїм ситим спокоєм, коли лежить у тераріумі та днями перетравлює з'їдене. Їсть дрібних тваринок та рибу. Дуже не любить, коли його дістають із тераріуму. Там почуває себе у безпеці, а назовні може отримати справжній стрес.
Вони теплолюбиві, тому потребуватимуть підтримання температури на певному рівні. Крокодили не здатні пережовувати свою здобич. Щоб поїсти, вони роздирають тушу на частини і після цього ковтають невеликими шматками.
Читайте також: Японець ігнорує радіацію, щоб рятувати тварин Фукусіми (фото)
Люди, в силу своєї цивілізованості, часто трактують поведінку домашніх хижаків невірно. Наприклад, жінка, утримуючи пітона, вважала, що змія витягується у всю довжину у неї в ліжку щоночі від любові до хазяйки, а насправді пітони таким чином міряють, чи підходить їм жертва за розміром.
Інтернетом бродить іще один вже бородатий курйоз про чоловіка, якому подарували ігуану. Коли улюбленець одного разу вкусив його за палець, то почав ходити за ним по всіх кімнатах: "Зранку прокидаюсь, а ігуана поруч сидить. Всю ніч не відходила, дивиться сумно". Хазяїн думав, що це докори сумління, проте виявилось, що тварина після отруйного укусу ходила за "жертвою" в очікуванні повільної смерті.
В будь якому разі, на колір та смак "фломастери різні", тому рекомендуємо вам уважно вивчити всю необхідну літературу, перш ніж придбати собі тваринку.
Таким чином ви зможете вберегтись від сюрпризів і знатимете, чого можна чекати від улюбленця.