В Україні оголосили епідемію грипу, а кожна аптека кричить про необхідність лікуватись та зміцнювати імунітет. Приблизна вартість загального курсу лікування від хвороби коштує не менше тисячі гривень, що найбільше вдарило по пенсіонерах, мінімальна пенсія яких - 1074 гривні на місяць.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКореспонденти Знай.ua спробували з'ясувати, хто найбільше заробляє на ситуації, коли люди бояться зайвий раз вийти на вулицю, проїхатись міським транспортом та змітають на аптечних поличках все, про що говорили в рекламі.
1. Фармацевт
"Прийшла в аптеку за простими ліками - парацетамолом. Пішла із яскравою коробочкою"Європарацетамола", яка коштувала більше десяти гривень. Звичайного - не було", - жаліється мешканка столиці Олена. Препарат купувала у одній із аптек в районі метро Петрівка.
За підрахунками експертів, продажі лише протизастудних та протигрипозних препаратів за цей місяць складуть півмільярда гривень.
"Одразу після різдвяних канікул продажі противірусних препаратів різко зросла, в середньому - втричі. Цього року заробітків рівня 2009 (коли була епідемія свинячого грипу) не буде, оскільки у державі встановили граничні торговельні націнки на препарати", - розповідає джерело видання "Обозреватель" у одній із мереж українських аптек.
За словами не названого працівника, у 2009 панікери розмітали амізон, аміксин, оксолінову мазь, чому ціни на них зросли у 3-4 рази. Тоді навіть захисні маски продавали значно дорожче, ніж купували на складах.
Читайте також: Епідемія грипу: в Києві формують мобільні групи
За словами експерта Владислава Онищенко, всі "учасники лікувального процесу", не зацікавлені в одужанні пацієнта. "Нікому не цікаво, щоб ліки були доступними, а люди отримували якісну невідкладну допомогу", - повідомив глава правління Союзу споживачів медичних послуг. Він вважає, що фармацевтичної політики у нашій країні не існує взагалі.
Він додав, що три пункти мають бути основними у цій області: ефективність та безпечність препаратів, ліки лише за призначенням лікаря та лише із економічної доцільності.
"У нас багато препаратів, які навіть не можна назвати ліками", - резюмував він.
2. Таксист
Через панічні настрої серед населення та численні застережень від МОЗ, люди бояться їздити громадським транспортом. Дехто чимчикує на робоче місце пішки, проте спосіб не працює у великих містах.
Читайте також: Лікарі просять не лікувати грип алкоголем
Ті, хто можуть дозволити собі таксі - пересідають на цей вид транспорту. Хоча це зовсім не унебезпечує від вірусу грипу. Навпаки, таксисти тісно спілкуються із такими ж "імовірно зараженими" клієнтами, становлячи небезпеку для здорових мешканців міста.
До того ж, у негоду, більшість служб і так підвищують ціни, пояснюючи подорожчання небезпечною ситуацією на дорогах та збільшенням використання пального під час гальмування.
3. Туроператор
Не лише у таксі ховаються від епідемії населення, дехто намагається "перечекати" піковий період епідемії у теплих країнах. За словами працівників туристичних фірм, купують як відносно недорогі автобусні тури на 7-10 днів до Європи, так і дорожчі - до традиційного взимку Єгипту та віддалених Гоа та Пхукету. На все зросла ціна, хоча після різдвяних свят зазвичай частину січня та лютий характеризує спад на подорожі та розваги.
Теоретично, можна також спробувати подорожувати по Україні - до обласних центрів, в яких епідеміологічного порогу не досягнуто: Одеса, Львів, Івано-Франківськ, Миколаїв, Харків.
4. Медсестра
Додаткові процедури приносять медичним працівникам до п'яти тисяч гривень додаткового доходу, - розповіла Gazeta.ua вінницька медсестра Юлія.
За її словами, хворим прописують ін'єкції та крапельниці, пацієнти звертаються прямо до медичних сестер. Така процедура вдома коштує 20-50 гривень, хворі також мають оплатити проїзд на таксі або у громадському транспорті.
Кожна медсестра має 10-15 хворих на день. Тих, що належать до району, обслуговують безкоштовно. Проте переселенці та приїжджі змушені та готові платити. На кожну людину медпрацівник витрачає від 20 хвилин до однієї години.
5. Банкір
Гарно використовують у власних інтересах епідемію грипу деякі банки. Наприклад, ті, які мають налагоджену систему онлайн-банкінгу, цілком резонно зазначають: небезпечним переносником вірусів є готівка. А у якості альтернативи пропонують переходити на кредитки та банківські картки. Активно рекламують свій інтернет-банкінг.
Меткі маркетологи навіть розповідають цікавинки про традиції гігієни грошей у різних країнах. Японці, наприклад, мають спеціальні апарати для відмивання купюр, який нагріває брудні кошти до двохсот градусів, обробляє спецрозчинами, видає чисті.
Представники окремої професії "мийники грошей" у Індії миють купюри з милом. Євро обробляються розчином, який запобігає розмноженню бактерій. Найбруднішою в світі вважають китайську сотню юанів. На кожній з них живе до 180 тисяч бактерій, а на деяких ця цифра сягає 37 мільйонів.
6. Продавець
Підприємливі продавці супермаркетів також "грають" на настроях людей. Продукти, які мають позитивно вплинути на імунітет, розміщують у спеціальних торгових зонах - біля кас і на торцях стелажів. Зокрема, імбир та лимони "перемістились" ближче до входу, аскорбінова кислота продається на касах, поруч із жуйками.
Читайте також: ТОП-5 хибних думок про грип
"Покупці йдуть до таких місць. У результаті збільшуються продажі певних товарів", - так, за словами експертів, працюють Metro Cash & Carry, "Ашан" та інші.
7. Комунальник
Епідемія грипу загнала людей по домівках. Хто може працювати дистанційно - працює, адже діти залишаються без нагляду вдома, через карантин. В результаті, замість електрифікації одного офісу, у якому може сидіти до кількох десятків працівників, електроенергію використовує кожен окремо - вдома. Вмикаються обігрівачі, світло, комп'ютери - споживання електрики зростає у кілька разів.
Нагадаємо, Епідеміологічний поріг перейшли 18 областей України. Найбільший рівень захворюваності у Рівненській області, а найменший - у Харківській. Не перевищили поріг у Одеській, Миколаївській , Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській та Харківській областях.
Читайте також: ЗМІ здатні зупиняти свинячий грип
Штами грипу в умовах поліклініки відрізнити неможливо. Симптоми дуже схожі - висока температура, біль у м'язах, суглобах і очах. Тільки у столиці, за третій тиждень епідемії (18.01-24.01.2016) зареєстрували 35193 хворих, а це - на 32,5% вище захворюваності за попередній тиждень.
Підвищення захворюваності відбулося серед дорослих, на дитячу позитивно вплинув карантин. У вівторок його також оголосили серед учнів Харкова, він триватиме до першого лютого. Львівські школярі сидітимуть вдома щонайменше до початку наступного місяця.