У серпні зросла кількість депозитів у вітчизняних банках, повідомляють у НБУ. У гривні депозити зросли на 0,3% до 120,9 млрд грн. У доларах — на 0,4% - до $6,76 млрд..
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Цей приріст депозитів на рівні похибки. Крім того - у доларах вкладають більше. Це говорить про те, що національній валюті ще й досі не довіряють", - каже порталу "Знай" Володимир Марченко із консалтингової компанії AFS.
За його словами, такий приріст має і сезонний характер.
"Справа в тому, що починають більше вкладати у банки саме восени, бо люди виходять на роботу, активізується бізнес, ділові стосунки. Весною і влітку ситуація абсолютно інша — відбувається відтік депозитів. Люди збираються у відпустки, будуються та купують більше автомобілів", - пояснює він/
Читайте також 6 способів заробити під час декретної відпустки
На думку експерта, подібними заявами Нацбанк хоче показати, що ситуація стабілізується у банківській сфері й люди стали більше довіряти фінустановам.
"Насправді все зовсім не так. Саме через НБУ люди бояться нести гроші у банк. Вони не впевнені, що потім їх заберуть назад, що правління Нацбанку не введе якоїсь постанови, що обмежує видачу коштів, чи що не буде обмеження на зняття, як це зробили 2014 року. І взагалі останнє, що зробив НБУ, це знизив ліквідну ставку. Через це прибутковість депозитів почала падати. При такій інфляції людям не вигідно вкладати кошти у гривнях під 17-19 відсотків річних, бо не факт, що депозит покриє інфляцію", - пояснює він.
Нагадаємо, з початку року депозитів у валюті побільшало на 8,6%. У гривнях кількість вкладень не зросла.