З кожним днем ​​в Україні погіршується криміногенна обстановка. За даними Головного управління статистики міста Києва тільки в столиці кількість зареєстрованих злочинів зросла майже в 2 рази в порівнянні з 2007 - 2008 роками.

Так в 2013 році статистики зафіксували понад 400 вбивств в столиці, а вже в 2015 році - понад 1200 вбивств, в 2013 році було зафіксовано 17,6 тис. фактів крадіжок, а в 2015 році їх кількість зросла до 27 тис. У 2013 році в Києві було вкрадено понад 500 автомобілів, а в минулому році ця цифра склала вже понад 1800 автомобілів.

На думку експертів, в 2016 році тенденція продовжитися - виною всьому ціни, тарифи і кількість безробітних.

Читайте також: "Азов" готує заворушення в Одесі, щоб скинути Саакашвілі

Багато киян зізнаються, що вже боятися спокійно ходити вулицями - і причиною тому масові акції і погроми. Одна з останніх - бійка в КМДА.

Популярні новини зараз
З кордону відразу до ТЦК: що може чекати на чоловіків при виїзді Українців накриють масштабні перевірки у липні: нові правила варто знати, аби не втратити виплати У всіх областях України: ТЦК запровадили важливі нововведення для військовозобов'язаних Велике місто може опинитися в напівоточенні: українцям загрожують серйозні бомбардування
Показати ще

У світлі останніх подій, все більше громадян починає розуміти - держава не може їх захистити навіть за допомогою нової поліції. Пікантності додає і той факт, що через конфлікт на Донбасі в країну масово ринула нелегальна зброя.

Згідно так званому "закону Савченко", під звільнення від відбування покарання підпадає 6 тисяч засуджених, з яких 4, 6 тисяч - за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів.

Згідно з даними Генпрокуратури, протягом минулого року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано понад 1 млн. 180 тис. кримінальних злочинів, що на 75% більше, ніж у попередньому році. Такі невтішні висновки у всеукраїнських масштабах.

Спостерігаючи за всім, що відбувається, можна сказати, що 90-і повернулися і пересічний українець все більше усвідомлює, що порятунок потопаючого - справа рук самого потопаючого.

Тому питання про легалізацію зброї в країні постало дуже гостро. Деякі експерти запевняють - якщо громадянам не дозволити носити зброю і не створювати бази власників зброї, українці почнуть озброюватися нелегально.

При чому, процес уже пішов. За повідомленням ГУ МВС України в місті Київ, в 2015 році в столиці було зареєстровано 163 злочини із застосуванням вогнепальної зброї, тоді, як у 2014 році таких випадків офіційна статистика налічувала всього 52.

Так вже варто бити на сполох.

Читайте також: На вулиці Одеси виведуть танки

Політик, який відстоює легалізацію зброї, і громадський діяч Сергій Думчев ставить риторичне питання - як держава може нас захистити, якщо в центрі Києва, серед білого дня, "зелені чоловічки" в масках і повному обмундируванні захоплюють будівлю Київради? А поліція лише через кілька годин спромоглася втрутитися.

"Влада не те, що своїх громадян, себе не може захистити! Спочатку заворушення в міськраді, а потім збройне захоплення школи? Подібне ми вже пережили в 2014 році на Донбасі. Тоді теж багато хто сподівався на державу. І чим все закінчилося? Упевнений, якби жителі країни були озброєні, все склалося б по-іншому. Не вийде приставити до кожного громадянина поліцейського. Держава не в силах забезпечити безпеку всім. Тільки зі зброєю в руках українці зможуть відчути себе захищеними", - коментує Думчев.