Важливим питанням для багатьох українців останнім часом стали взаємовідносини з банками щодо повернення своїх вкладів. Банківська система України сьогодні переживає глибоку системну кризу: девальвація гривні, спад промисловості та політичні чинники довели до великого відтоку банківських депозитів. Про це йдеться в сюжеті "Захист вкладників проблемних банків", автором якого виступив Сергій Румянцев, повідомляє Знай.ua.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами експерта Олексія Харитонова "Відтік депозитів станом на 2014-2015 рік становив понад 120 млрд. грн. Як наслідок, багато банків втратили стою ліквідність. За офіційними даними Фонду гарантування вкладів, 69 банків визнано неплатоспроможними. На сьогодні ці банки акумулювали в собі біля 14% від всіх депозитів", - наголосив експерт.
Читати також: Україна втратить мільярди через блокаду вантажівок
В ситуації, що склалася, вкладники банків мають чітко розуміти механізм повернення власних коштів. Поряд з цим, потенційні вкладники мають більш прискіпливіше ставитися до вибору банківської установи, в якій вони планують відкрити депозитні рахунки.
Експерт Ірина Вахницька повідомила, якщо банк визнається проблемним, в процесі аналізу фінансової установи НБУ вказує на його проблемність і фінансова установа має протягом 180 днів усунути ці проблеми. Якщо вона цього не робить, банк визнають неплатоспроможним. Вахницька переконує, що найкращим показником надійності банку є його звітність і радить дивитися саме на дві статі у звіті – доходи та витрати. Якщо ці статті витрат мінімальні, це означає, що банк багато витрачає на виплату відсотків по депозитах.
Представник Фонду гарантування вкладів Іван Вишневський каже, що зараз Фонд отримав нові повноваження: входити в банк і визначати розміри його активність ще на стадії проблемності.