Більше двохсот кіноафіш радянських фільмів і фільмів виробництва соціалістичних країн зібрав у вісімдесятих роках колекціонер з Боярки Олександр Степаненко. Після його смерті колекція перейшла у спадок до племінника Михайла. На жаль, від колекції спадкоємець вирішив позбутися.

"Дядя збирав афіші, поки працював оператором в кіноклубі. Більшість з них - афіші 80-х років, але є і кінця 70-х і навіть початку 90-х років. Серед них багато афіш фільмів кіностудії Довженка, Одеської кіностудії. Але є і афіші іноземних фільмів - Болгарії, Італії, колишньої Югославії. Зараз колекція лежить у мене на горищі. Але я не хочу її там поховати. Частину я вже продав іншим колекціонерам, іншу частину передав у музеї", - каже Знай.ua Михайло Степаненко, спадкоємець колекціонера.

За словами Михайла, більшість колекційних афіш він продав до Росії і Болгарії. Ціна одного плаката стартує від 5 доларів. Серед вітчизняних покупців - київські художники, багато з них збирає колекції радянського плаката.

Читайте також: Картини з голландського музею крали для луганського "авторитета"

Найдорожча у колекції - афіша з фільму "Сталкер" Андрія Тарковського. За неї колекціонери дають, аж 700 доларів.

Популярні новини зараз
Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають ПриватБанк попередив українців про важливе оновлення: що змінилося Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп
Показати ще

"Я цю афішу не продаю, думаю дітям залишити. Тарковський - мій улюблений режисер, він фантастику знімав, - відверто каже спадкоємець колекціонера. - Особливо люблю його "Сталкера". Але знаю і інші роботи. "Андрія Рубльова", "Дзеркало". У мене вся сім'я творча - мама клуб очолювала, сестра працює хореографом. Сам я працюю режисером-постановником, знімаємо зараз в Кіровоградській області фільм "Червоний" за сценарієм Андрія Кокотюхи ".

Напередодні нашої зустрічі Михайлу дзвонили з Одеського музею - вони готові викупити сім рідкісних афіш. Звичайно ж, прикро, що велика частина колекції осіла в Росії. Радує, що хоч трохи, але все ж залишилося в Україні.