Близько 90% всіх багатоповерхівок потребують термомодернізації. Більшість з них збудували ще у роки радянського індустріального будівництва за типовими серіями.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа оцінками фахівців, у першу чергу потребують термомодернізації будинки 1971-1980 років забудови. По всій Україні їх нараховується понад 18 тисяч. Серед них – понад 13 тисяч п'ятиповерхових, 4 тисячі - дев'ятиповерхових будинків та 730 - шістнадцятиповерхових. Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону з посиланням на дослідження стану існуючого житлового фонду України.
У будинках 1981-1990 років забудови мають провести термомодернізацію в другу чергу. Загалом таких будинків по Україні майже 22,3 тисяч. Серед них понад 11 тисяч – п'ятиповерхових, майже 8,5 тисяч – дев'ятиповерхових, 2,2 тисяч - шістнадцятиповерхових та 450 – понад 16 поверхів.
У міністерстві вважають, що для здійснення таких масштабних робіт з максимальною енергетичною ефективністю необхідно розробити типові проекти термомодернізації по серіям житлових будинків. Ці проекти мають включати принципові архітектурно-будівельні та технічні рішення термомодернізації.
Читайте також: Кияни переселяються в передмістя
Нагадаємо, що німецьке енергетичне агентство (DENA) в рамках ініціативи "Енергоефективність в Україні" проведе комплексну енергетичну санацію 20-25 типових житлових будинків в різних регіонах України. Прийом заявок на участь в проекті вже розпочато. Він триватиме до 20 березня 2016 року. Мета проекту полягає в тому, щоб розробити для власників будинків оптимальні та ефективні рішення щодо комплексної енергоефективності будівель не лише в технічному, але й у фінансовому плані.