8 потерпілих і близько пів сотні затриманих - такі наслідки мітингу приватних підприємців біля мерії в центрі Києва. Знову створена картинка для всього цивілізованого світу, глумиться російська пропаганда, пересічний українець наляканий - чому таке взагалі стало можливим. А ось що сталося насправді - толком пояснити ніхто не може.

Правоохоронці відбулися скупим повідомленням: У Шевченківське управління поліції для з'ясування обставин заворушень в Київській міськдержадміністрації, було доставлено 50 осіб.

"Розпочато кримінальне провадження за попередньою правовою кваліфікацією ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України", - повідомляє відділ комунікації Національної поліції в Києві.

Найцікавіше в цій ситуації, що ніхто не знає, звідки взялися люди в формі без розпізнавальних знаків і з якою метою вони спробували захопити КМДА.

Читайте також: Забудовники Кличка перевершили в жадібності Черновецького

Популярні новини зараз
Хто з українців залишиться без пільг у 2024 році 3G в Україні більше не буде: до чого готують мобільні оператори Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень
Показати ще

"Знай" спробував розібратися в ситуації.

"Все почалося c того, що представники малого бізнесу Києва прийшли до КМДА капітулювати. В умовах, що склалися ми не можемо працювати, платити податки, створювати робочі місця. Тому нічого іншого, крім, як вийти до влади з білим прапором нам не залишалося", - розповів ініціатор створеної публічно організації "Рада підприємців Києва", заступник голови Асоціації мобільних кав'ярень (АМК) Олексій Бусаєв.

Підприємці запевняють, що прийшли з мирною акцією. Серед головних вимог - діалог з владою. Як компроміс, підприємці запропонували представникам КМДА створити спеціальну комісію, куди б увійшли представники підприємців для того, щоб спільно вирішувати конфліктні питання. А їх в Києві накопичилося чимало.

"Я і ще кілька представників бізнесу увійшли в КМДА, нас запросив на переговори радник Кличка, Павло Рябікін. І в цей момент переговори були зірвані - у дворі почалася бійка. Люди в камуфляжі били депутатів від партії "Свобода", - розповів Бусаєв.

Сам підприємець не може зрозуміти - звідки на мирній акції взялися депутати. Про людей в камуфляжі без розпізнавальних знаків відомо тільки те, що під час акції протесту вони охороняли будівлю КМДА, перевіряли документи тих, хто заходив до приміщення.

"Депутати - "свободівці" кинули клич перекрити Хрещатик, через таке насильство і підприємці перекрили. Але переговорний процес був зірваний. Нам довелося згорнути нашу акцію, щоб не допустити ескалації конфлікту", - стверджує Бусаєв.

Народний депутат від Блоку Петра Порошенка і радник Віталія Кличка Дмитро Белоцерковець стверджує, що ці бізнесмени - власники МАФів, найняли провокаторів для захоплення КМДА.

"Я попереджав ще вчора, що МАФовіки збираються штурмувати будівлю КМДА. Їх головні вимоги: дозволити продаж алкоголю в МАФах; не зносити МАФи, які мають псевдо-документи на капітальні будівлі, отримані в минулому через корупційні рішення судів; припинити демонтаж в Гідропарку; відсторонити Білоцерковця від кураторства демонтажів МАФів.

70% київських МАФів належать одним і тим же людям. Це не дрібні підприємці, а великі мережевики.

Читайте також: Кияни вимагають цілодобове метро і фруктові дерева

З огляду на криміногенну ситуацію в столиці, за статистикою, 80% правопорушень люди здійснюють в стані алкогольного сп'яніння. Подобається комусь, чи ні, але до міської влади надходить сотні тисяч скарг від киян щодо розпивання спиртних напоїв у нічний час у дворах, в наливайках тощо. Тому наше рішення обґрунтоване, а штурмувати будівлю адміністрації заради дозволу продажу алкоголю - це абсурд.

Більш того, обмеження продажу алкоголю - це абсолютно нормальне рішення, яке практикують в більшості цивілізованих країн. Більш того, в місті стоїть ввести заборону на продаж алкоголю в нічний час у всіх в тому числі і стаціонарних магазинах, а не тільки в МАФах. Наша мета - знизити криміногенну ситуацію в місті і захистити інтереси і накази киян, а не захищати інтереси власників нічних наливайок", - так різко висловився на своїй сторінці в соціальних мережах Білоцерковець.

Один з постраждалих у бійці - депутат Київради від фракції "Свобода" Володимир Назаренко розповів своє бачення ситуації. Він уточнив, що погляди його фракції розходяться з поглядами приватних підприємців, які прийшли на мітинг - але все потрібно було вирішити цивілізованим шляхом переговорів.

"Я дуже добре пам'ятаю ще з часів Майдану, як організовувалися "Тітушки" - правоохоронці одягали маски. Знімали розпізнавальні знаки, відмовлялися представлятися або розмовляти. У той день, коли ми тільки прийшли в КМДА, побачили на першому поверсі цих "тітушек" - вони перевіряли документи, речі людей. Я попросив їх представитися. Хотілося розібратися - що це за люди, чому вони тут. Але мене проігнорували. Я почав переживати за приватних підприємців, які прийшли - адже це кияни, невже влада від них вирішила таким способом захищатися? З людьми потрібно говорити, шукати компроміси, виходи. А тут раптом на них вирішили нацькувати "тітушек", - стверджує Назаренко.

Щоб встановити, хто ж чергує в холі КМДА Володимиру Назаренко, колишньому учасникові АТО, довелося викликати наряд поліції. Але прибулі на місце поліцейські виявили повну бездіяльність.

"Ця воєнізована структура почала від нас тікати через "чорний" хід. Я не боязкого десятка. Та й АТО пройшов, тому перегородили їм вихід. Тоді мене на очах у депутатів, журналістів, простих громадян штовхнули, вдарили і заламали руки. Поліція не втручалася. До мене на допомогу прийшли колеги. Мене ж затягнули в автобус, звалили на підлогу і почали бити руками і ногами", - розповідає депутат.

Найцікавіше, за його словами, полягає в тому, що три автобуси, на яких приїхали невідомі в камуфляжі належать комунальному підприємству "Київпастранс".

"Це приватна армія Вадима Столара. Цих же людей бачили на скандальному будівництві на Микільсько-Слобідській, і в Чернігові, під час виборів. Столар не до чого іншого не додумався, як застосувати цю ж приватну армію в КМДА. Сором і ганьба таким керівникам, які на людей нацьковують "тітушек", а для охорони адміністративної будівлі привертають не поліцію або гвардію, а кримінальників", - резюмує депутат.

Незабаром Володимир Назаренко пообіцяв представити документи, згідно з якими "тітушки" у КМДА мали посвідчення, підписані особисто Дмитром Білоцерковцем, як керівником КП "Благоустрій".

Але ось чи буде хтось покараний за такі дії - залишається під дуже великим питанням.