За останні 7 місяців українці стали витрачати більше на ліки. На них пішло 31,3 млрд грн., що на 5 млрд грн, більше ніж торік. Найбільше медикаментів купують у аптечних кіосках у роздріб. Одними із найпопулярніших є медикаменти від серцево-судинної хвороби та простуди. У асоціації фармацевтів зазначають, що в кількісних показниках число лікарських засобів виросло на 9% до 495,4 млн упаковок. А середній кошик медикаментів зріс із 37,9 грн до 50,2 грн.

"Збільшення витрат на ліки зумовлене не так зростанням споживання медикаментів, як тим що відбулося істотне подешевшання гривні. Загалом гривня опустила неістотно за цей рік — на 1-1,2 гривні. Проте імпортери ліків вкладають у ціну своїх засобів наступні хвилі девальвації гривні. Щомісяця вартість медикаментів зростає", - пояснює порталу "Знай" фармацевт Юрій Сизоненко. Він займався оптовими закупівлями медикаментів для трьох аптечних мереж і допомагав волонтерам підбирати необхідні ліки для ранених в АТО.

На його думку, статистика витрат на ліки має істотну похибку. На них йде на 15-20% більше.

"Ці дані подали вітчизняні продавці ліків. Але ж українці переходять на масову купівлю медикаментів із-за кордону. Вже є цілі сайти, на яких пропонують завезення засобів із інших країн. Там замовляють ліки, які в дефіциті у нас, або дешевше коштують. Велика пропозиція іноземних медикаментів з'явилася в Україні після того, як почалася війна на Донбасі. Багатьох препаратів, пов'язаних із серйозними травмами, у нас просто бракувало", - пояснює він.

Читайте також Гроші не пахнуть: бізнесмени продовжують балувати окупантів солоденьким

Популярні новини зараз
Подорожчає не лише електроенергія: комуналка стане непідйомною ношею Українці нарешті побачили Poch Tavria XL, яку збирали для Франції: навіть у таких журналах немає Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись
Показати ще

Він вважає, що проблему із вартістю медикаментів має вирішувати Міністерство охорони здоров'я. Ліки не повинні так само залежати від курсу валют, як й інші товари.

"В першу чергу, варто запустити виробництво всіх іноземних відповідників в Україні. Це реально. За останні роки у нас з'явилося більше 200 препаратів, які раніше не мали вітчизняних аналогів. По-друге, варто перейняти досвід Польщі — робити держзамовлення на медикаменти в інших державах. Це виправдано, якщо їх важко або дорого в нас робити. Державне замовлення передбачає, що від 40 до 60 відсотків вартості іноземних препаратів компенсує держава. Така компенсація передбачена ліки, що рятують від найбільш масових недуг у країні. Наприклад, у Польщі французький препарат "Плавікс" для людей із вадами серця коштує 10 доларів, у нас — 40. Через це українці через знайомих купують його в сусідній країні. Нерідко їх дурять шахраї"

Нагадаємо, Україна посідає перше місце в Європі за смертністю від серцево-судинних захворювань.