Після опалювального сезону 2015-2016 років в українців з'явились залишки невикористаних субсидій. Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко вже встиг заявити про наміри уряду монетизувати ці залишки. Але міністр соціальної політики Андрій Рева пояснив журналістам "Економічної Правди", що, насправді, залишки відправлено до держбюджету.

"Через завищені нормативи ми отримали майже 15 млрд гривень залишків. Якщо їх просто віддати людям, то вийде, що вони стільки газу не використали, а держава ще й винна залишилася. Ми списали цю суму в бюджет", - заявив міністр.

До скарбниці направили все, крім еквіваленту 100 кубометрів газу за ціною, яка склалася на 1 травня, тобто біля 700 гривень, або майже 150 кВт електроенергії в грошовому еквіваленті, якщо помешкання опалюється електроенергією.

Читайте також: Уряд відібрав пільги у 6 млн домогосподарств

"У 2016 році були залишки не тому, що люди досягли великих успіхів в економії, а тому, що була тепла зима і завищені соціальні нормативи споживання газу. … За підсумками сезону фактичне споживання вийшло 5,3 кубометри газу на квакдрат. Сьогодні ми знизили соціальний норматив до 5,5 куб м газу (до цього - 7 кубометрів) з урахуванням того, що, можливо, зима буде холоднішою", - розповів високопосадовець.

Популярні новини зараз
Вимагайте перерви: при якій температурі заборонено працювати в Україні Пенсію можна збільшити в рази навіть без додаткового стажу: українцям підказали лайфхак Комуналка стане безкоштовною: кому з українців спишуть усі нарахування за послуги ЖКГ За кермо не всім тепер можна: які вікові обмеження запровадили для водіїв в Україні
Показати ще

Міністр додав: "Цей норматив стимулюватиме людину економити. Якщо ти будеш спалювати більше, ніж 5,5 куб м газу на кв м площі, то різницю доведеться доплачувати із своєї кишені. Уже є стимул і кватирку зачинити, і утеплитися, і зробити так, щоб споживати менше газу".