Біографія

Леонід Данилович Кучма народився в 1938 році в с. Чайкіно, яке розташоване в Чернігівській області. Він став третьою дитиною в родині. Мати майбутнього політика працювала в місцевому колгоспі, а батько - лісничим. Через те, що батько сімейства загинув в перші роки Великої вітчизняної війни, матері довелося самостійно виховувати і забезпечувати дітей.

Сім'я

По закінченню школи, Леонід Данилович вирішив вступати до педагогічного інституту і відправився в Дніпропетровськ. Але вже перед самою подачею документів до ВНЗ абітурієнт передумав і відправив заявку на техніко-фізичне відділення, де готували ракетно-космічних фахівців.

Леонід Кучма
Леонід Кучма

Хлопець легко влився в колектив, а вчився він на високі оцінки. Крім того, в студентські роки Леонід захопився грою на гітарі і громадською діяльністю

Освіта

Екс-президент України Леонід Кучма одружений, його дружину звуть Людмила. Жінка очолює благодійний фонд, а також займається розвитком обдарованої молоді.

Подружжя має доньку Олену, яка з'явилася на світ в 1970 році. Олена Кучма авторка найвідомішого на території України фонду по боротьбі зі СНІДом. Зять сімейства Кучми - олігарх Віктор Пінчук.

Леонід Кучма та його донька
Леонід Кучма та його донька

Кар'єра і бізнес

Після закінчення університету Леоніда Кучму розподілили на «Південний машинобудівний завод». Там молодий спеціаліст добре себе зарекомендував, після чого його перевели в бюро, де створювали нові ракетні комплекси.

Через шість років Кучму відправили працювати на Байконур. Там він займався технічним керівництвом під час випробувань.

У 1775 році Леонід Данилович почав стрімко підніматися кар'єрними сходами - спочатку він був призначений секретарем парткому на заводі, отримує нагороду за відкриття в ракетобудуванні, а вже в 41 рік став директором машинобудівного заводу.

У 1991 році Кучма був одним з засноників української Академії технічних наук.

Леонід Кучма і його дружина
Леонід Кучма і його дружина

У 1990 році Леонід Кучма пройшов до Парламенту і став народним депутатом першого скликання. Політик голосував за оголошення України незалежною державою. Вже через рік він увійшов в передвиборну кампанію Ігоря Юхновського, який балотувався в президенти країни.

У 1992 році Леонід Кучма став прем'єр-міністром. Перш ніж очолити кабінет міністрів політик висунув ряд вимог. Головним з них було - можливість самостійно видавати декрети, які мали силу як і закон. Також прем'єр мав право за своїм бажанням призначати лідерів регіонів. По суті, політик отримав необмежену владу, яка була закріплена законодавством. Після закінчення терміну дії цього документа, народні депутати відмовили Кучмі в його продовженні. В результаті цього Леонід Данилович пішов у відставку з державної посади.

Через два роки політик переміг на виборах президента країни і змінив на посту головнокомандуючого Леоніда Кравчука. Крім того, Кучма продовжив керувати країною і на другий термін.

Леонід Кучма
Леонід Кучма

Після виборів 2004 року президентом України став Віктор Ющенко, який раніше очолював кабінет міністрів при Кучмі.

Компромат і чутки

Найвідоміша історія, в якій був замішаний Леонід Кучма сталася в 2000 році і отримала назву «Касетний скандал». Тоді нардеп Олександр Мороз оприлюднив касету, на якій нібито містилася таємна розмова Леоніда Кучми з його наближеними. Записи містили докази злочинів, учасником яких був чинний президент. Так, на одній з касет була записана розмова людей, голос одного з яких був схожий на голос Леоніда Даниловича. Його співрозмовником виявився Юрій Кравченко, який очолював МВС. На записі президент віддавав наказ убити опозиційного журналіста Георгія Гонгадзе (який незадовго до публікації записів зник).

Пізніше виявилося, що ці записи депутату Морозу передав колишній працівник держохорони Микола Мельниченко. При цьому сам він зник, а після з'ясувалося, що спецслужби США таємно відвезли його до Америки і надали притулок.

У 2005 році СБУ досліджувала касети і з'ясувала, що монтажу на записах немає. Однак справжність голосів не встановлена і сьогодні.

Після цього резонансного інциденту в країні почалися протести під гаслом «Україна без Кучми». Громадські діячі вимагали негайної відставки президента і інших фігурантів касетних записів.

Кучма, Ющенко і Плущ написали відкритого листа, в якому заявили, що в країні йде психологічна війна з метою повалення чинного уряду. Все, що відбувається вони назвали націонал-соціалізмом.

В результаті подій відбулися зіткнення між протестуючими і поліцією. Під громадським тиском Леонід Кучма звільнив міністра МВС та голову СБУ. У 2005 році екс-міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко покінчив життя самогубством двома пострілами в голову. У той день він повинен був з'явиться в прокуратуру на допит у справі загиблого журналіста.

Крім того, в 2011 році Генпрокуратура відкрила кримінальну справу на Кучму. Політика підозрювали в причетності до смерті Гонгадзе.

Леонід Кучма не раз опинявся в центрі політичних скандалів. Так, його опоненти не раз публічно дорікали президенту в тому, що він переслідує опозиційних політиків, активістів та журналістів. Крім того, ім'я Леоніда Даниловича пов'язують ще і з незаконною торгівлею зброєю, антидержавній кадровою політикою, а також з корупційними зв'язками з олігархами.

За часів президентського правління Кучми гнобили громадянські свободи, була відсутня свобода слова, а чиновницькі повноваження не мали меж.

У 2005 році прем'єр Микола Азаров своєю постановою надав колишньому президенту Кучмі пенсію, яку йому б виплачували до кінця життя в розмірі окладу президента. Крім того, йому виділили резиденцію в елітному селищі під Києвом, обслуговуючий персонал та охорону. Все це повинно було оплачуватися з бюджету країни.

Але тодішній міністр юстиції заявив, що не згоден з такими почестями і має намір голосувати за скасування цього документа. Таке рішення підтримала Юлія Тимошенко, яка порахувала, що Азаров і інші міністри діяли не в рамках закону і своїх правових можливостей. У 2005 році уряд скасував надання пільг Леоніду Кучмі. Але Кабмін Януковича відновив дію документа.

Вже довгий час ходять чутки і припущення, що український олігарх Ринат Ахметов - позашлюбний син колишнього президента України Кучми. І взагалі, своїми мільярдами він зобов'язаний саме Леоніду Даниловичу.

Такі думки з'явилися після того, як користувачі інтернету порівняли фотографії політика і шкільні фотографії мільярдера. Виявилося, що олігарх дуже схожий на Кучму. При чому не тільки на президента, але на його дочку Олену.

Леонід Кучма і Рінат Ахметов

Після цього випадку, виникла теорія, що Ахметов є позашлюбним сином Кучми. До такого висновку підштовхує ще й те, що на посту президента Кучма ніяк не обмежував права бізнесмена, тим самим дозволивши йому сколотити свої мільярди.

Фотографії

Леонід Кучма та Віктор Янукович
Леонід Кучма та Віктор Янукович

Леонід Кучма
Леонід Кучма

Леонід Кучма
Леонід Кучма

Відео

Посилання

Офіційний сайт Леоніда Кучми