Біографія
Леонід Данилович Кучма народився в 1938 році в с. Чайкіно, яке розташоване в Чернігівській області. Він став третьою дитиною в родині. Мати майбутнього політика працювала в місцевому колгоспі, а батько - лісничим. Через те, що батько сімейства загинув в перші роки Великої вітчизняної війни, матері довелося самостійно виховувати і забезпечувати дітей.
Сім'я
По закінченню школи, Леонід Данилович вирішив вступати до педагогічного інституту і відправився в Дніпропетровськ. Але вже перед самою подачею документів до ВНЗ абітурієнт передумав і відправив заявку на техніко-фізичне відділення, де готували ракетно-космічних фахівців.
Хлопець легко влився в колектив, а вчився він на високі оцінки. Крім того, в студентські роки Леонід захопився грою на гітарі і громадською діяльністю
Освіта
Екс-президент України Леонід Кучма одружений, його дружину звуть Людмила. Жінка очолює благодійний фонд, а також займається розвитком обдарованої молоді.
Подружжя має доньку Олену, яка з'явилася на світ в 1970 році. Олена Кучма авторка найвідомішого на території України фонду по боротьбі зі СНІДом. Зять сімейства Кучми - олігарх Віктор Пінчук.
Кар'єра і бізнес
Після закінчення університету Леоніда Кучму розподілили на «Південний машинобудівний завод». Там молодий спеціаліст добре себе зарекомендував, після чого його перевели в бюро, де створювали нові ракетні комплекси.
Через шість років Кучму відправили працювати на Байконур. Там він займався технічним керівництвом під час випробувань.
У 1775 році Леонід Данилович почав стрімко підніматися кар'єрними сходами - спочатку він був призначений секретарем парткому на заводі, отримує нагороду за відкриття в ракетобудуванні, а вже в 41 рік став директором машинобудівного заводу.
У 1991 році Кучма був одним з засноників української Академії технічних наук.
У 1990 році Леонід Кучма пройшов до Парламенту і став народним депутатом першого скликання. Політик голосував за оголошення України незалежною державою. Вже через рік він увійшов в передвиборну кампанію Ігоря Юхновського, який балотувався в президенти країни.
У 1992 році Леонід Кучма став прем'єр-міністром. Перш ніж очолити кабінет міністрів політик висунув ряд вимог. Головним з них було - можливість самостійно видавати декрети, які мали силу як і закон. Також прем'єр мав право за своїм бажанням призначати лідерів регіонів. По суті, політик отримав необмежену владу, яка була закріплена законодавством. Після закінчення терміну дії цього документа, народні депутати відмовили Кучмі в його продовженні. В результаті цього Леонід Данилович пішов у відставку з державної посади.
Через два роки політик переміг на виборах президента країни і змінив на посту головнокомандуючого Леоніда Кравчука. Крім того, Кучма продовжив керувати країною і на другий термін.
Після виборів 2004 року президентом України став Віктор Ющенко, який раніше очолював кабінет міністрів при Кучмі.
Компромат і чутки
Пізніше виявилося, що ці записи депутату Морозу передав колишній працівник держохорони Микола Мельниченко. При цьому сам він зник, а після з'ясувалося, що спецслужби США таємно відвезли його до Америки і надали притулок.
У 2005 році СБУ досліджувала касети і з'ясувала, що монтажу на записах немає. Однак справжність голосів не встановлена і сьогодні.
Після цього резонансного інциденту в країні почалися протести під гаслом «Україна без Кучми». Громадські діячі вимагали негайної відставки президента і інших фігурантів касетних записів.
Кучма, Ющенко і Плущ написали відкритого листа, в якому заявили, що в країні йде психологічна війна з метою повалення чинного уряду. Все, що відбувається вони назвали націонал-соціалізмом.
В результаті подій відбулися зіткнення між протестуючими і поліцією. Під громадським тиском Леонід Кучма звільнив міністра МВС та голову СБУ. У 2005 році екс-міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко покінчив життя самогубством двома пострілами в голову. У той день він повинен був з'явиться в прокуратуру на допит у справі загиблого журналіста.
Крім того, в 2011 році Генпрокуратура відкрила кримінальну справу на Кучму. Політика підозрювали в причетності до смерті Гонгадзе.
Леонід Кучма не раз опинявся в центрі політичних скандалів. Так, його опоненти не раз публічно дорікали президенту в тому, що він переслідує опозиційних політиків, активістів та журналістів. Крім того, ім'я Леоніда Даниловича пов'язують ще і з незаконною торгівлею зброєю, антидержавній кадровою політикою, а також з корупційними зв'язками з олігархами.
За часів президентського правління Кучми гнобили громадянські свободи, була відсутня свобода слова, а чиновницькі повноваження не мали меж.
У 2005 році прем'єр Микола Азаров своєю постановою надав колишньому президенту Кучмі пенсію, яку йому б виплачували до кінця життя в розмірі окладу президента. Крім того, йому виділили резиденцію в елітному селищі під Києвом, обслуговуючий персонал та охорону. Все це повинно було оплачуватися з бюджету країни.
Але тодішній міністр юстиції заявив, що не згоден з такими почестями і має намір голосувати за скасування цього документа. Таке рішення підтримала Юлія Тимошенко, яка порахувала, що Азаров і інші міністри діяли не в рамках закону і своїх правових можливостей. У 2005 році уряд скасував надання пільг Леоніду Кучмі. Але Кабмін Януковича відновив дію документа.
Вже довгий час ходять чутки і припущення, що український олігарх Ринат Ахметов - позашлюбний син колишнього президента України Кучми. І взагалі, своїми мільярдами він зобов'язаний саме Леоніду Даниловичу.
Такі думки з'явилися після того, як користувачі інтернету порівняли фотографії політика і шкільні фотографії мільярдера. Виявилося, що олігарх дуже схожий на Кучму. При чому не тільки на президента, але на його дочку Олену.
Після цього випадку, виникла теорія, що Ахметов є позашлюбним сином Кучми. До такого висновку підштовхує ще й те, що на посту президента Кучма ніяк не обмежував права бізнесмена, тим самим дозволивши йому сколотити свої мільярди.
Фотографії
Відео