Біографія

Дмитро Володимирович Вовк народився 28 березня 1989 року в Києві.
Батьки Дмитра Вовка - лікарі.

У 2009-13 роках був віце-президентом з фінансів фірми Інвестиційний капітал Україна. Власник компанії - Валерія Гонтарєва.
У 2013-14 році Вовк працював у Росії в московському представництві компанії Рошен. Він був менеджером з маркетингу, вибудовував ділові відносини з великими мережами роздрібної торгівлі та формував ціни на різні види продукції.

Дмитро Вовк
Дмитро Вовк

З грудня 2014 року Дмитро Вовк був обраний тимчасовим виконувачем обов'язків глави НКРЕКП - Національної комісії регулювання енергетики та комунальних послуг.

У 2015 році Вовк призначений главою НКРЕКП.
Наказом Президента Петра Порошенка від 26 травня 2018 року Дмитро Вовк був звільнений з посту глави НКРЕКП. Звільнення офіційно пояснюється плановими кадровими перестановками.

Сім'я

Дмитро Вовк не одружений, але знаходиться у фактичному шлюбі з Лілією Сильченко.

Освіта

Дмитро Вовк здобув вищу освіту в Київському національному торговельно-економічному університеті. До його професійних умінь належать такі: корпоративне фінансування, стратегії в бізнесі, моделювання фінансових схем, аналіз руху коштів, аграрний бізнес, теоретичні знання з роздрібної торгівлі.

Кар'єра і бізнес

До призначення головою Національної комісії державного регулювання енергетики та комунальних послуг Дмитро Вовк не працював у сфері енергетики. На момент вступу на посаду Дмитру Володимировичу виповнилося 24 роки. Але молодий вік не завадив йому приймати радикальні рішення, першим з яких стала ґрунтовна кадрова чистка серед управлінців комунальної сфери. Профільної освіти в сфері енергетики та господарювання у Дмитра Вовка немає.

Дмитро Вовк
Дмитро Вовк

Перебуваючи на керівній посаді НКРЕКП, Вовк лобіював формули Дюссельдорф Плюс і Роттердам Плюс. Завдяки цим формулам, українські олігархи, які ведуть бізнес у сфері енергетики, отримували більший прибуток. Під час управління сферою енергетики та комунальних Вовк п'ять разів затвердив підвищення цін на послуги. Їх оплата стала непосильною для мільйонів українських сімей.

Зрозуміло, що кожен елемент цих змін Дмитро Вовк вводив не з власної ініціативи. Політичні експерти вважають, що Вовк перебував у постійному контакті з Петром Порошенком, тому рішення приймалися за вказівками, що приходять безпосередньо від уряду й Адміністрації президента.

Пропозиція залучити Дмитра Вовка до управління НКРЕКП, а потім і зробити головою цієї організації також йшла від Адміністрації президента. Співбесіду проводив Борис Євгенович Ложкін, який на той час був головою Адміністрації президента України.

Після того, як Дмитро Вовк почав роботу в НКРЕКП, керівництво московської філії компанії Рошен заявило про те, що він був звільнений зі своєї посади в Москві через некваліфіковану діяльність та незадовільні результати. Дмитро Вовк спростував цю заяву та повідомив, що вона була зроблена з помсти.

Хоч у досьє Вовка і не міститься кримінал, однак призначення його на пост глави НКРЕКП є порушенням закону, оскільки головою Національної комісії слід обирати тільки чинного члена даної організації. Обрання на посаду за законодавством відбувається в ході публічного конкурсу. Дмитро Вовк членом комісії не був і в конкурсі не брав участі.

Дмитро Вовк
Дмитро Вовк

Створюючи нову команду, за свідченнями членів НКРЕКУ Дмитро Вовк повівся непрофесійно: деякі співробітники були по черзі замінені його друзями.
Керівник апарату НКРЕКП Ірина Рожанська подала до суду на Дмитра Вовка, оскільки вважала його рішення про переведення на іншу посаду порушенням своїх прав. Багато членів комісії, які постраждаи від звільнень та кадрових перестановок, не стали оскаржувати рішення Дмитра Вовка, боячись, що він висуне проти них компромат. На думку Ірини Рожанської, Вовк не має законного права, приймати кадрові рішення, а також здійснювати стратегічні зміни, важливі для країни.

Працюючи на посаді керівника комісії, Дмитро Володимирович Вовк не був держслужбовцем, оскільки офіційно не оформився на роботу. Заробітна плата йому також офіційно не перераховувалася, і не була прийнята присяга державного службовця. Однак Вовк мав допуск до найважливіших державних документів із грифом «секретно».

Один з перших договорів, який підписав глава НКРЕКП Вовк, був базовий документ про узгодження поставок електроенергії з Росії через Україну до окупованого Криму.

12 квітня 2018 року депутат партії Народний фронт Ігор Гузь заявив голові Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг Дмитру Вовку, що той повинен покинути пост та відправитися назад до компанії Рошен. Нардеп обгрунтував своє різке висловлювання тим, що він виступає від імені ста п'ятдесяти тисяч виборців свого мажоритарного округу, які проводили газові труби за свої гроші, а тепер змушені за рішенням Вовка платити 100 гривень за кожну конфорку. Своє засудження дій Вовка Ігор Гузь також висловив на сторінці в фейсбук.

Дмитро Вовк
Дмитро Вовк

Переговори з Москвою про імпорт електроенергії проводив Костянтин Іванович Григоришин. Він був куратором діяльності попередника Дмитра Вовка - Володимира Демчишина, колишнього міністра енергетики.
Експерти пов'язують звільнення Дмитра Вовка з посади голови НКРЕКП із президентськими виборами. Асоціації Порошенко з Вовком не можуть позитивно вплинути на рейтинг нинішнього президента.

Декларація

Дмитро Вовк задекларував 290 тисяч доларів, а також 50 тисяч євро на зберіганні готівкою. На його особистих банківських рахунках міститься 87 тисяч гривень.

Вовку належить право власності на земельну ділянку в селищі Березівка Макарівського району Київської області. У Васильківському районі Київської області в селі Зелений Бір Вовк володіє будинком площею 243 квадратних метри та ділянкою землі. У 2016 році Дмитро Вовк купив житлову площу в Києві. Також він знімає ще одну квартиру в Києві, її площа 117 квадратних метрів.

Колишній глава НКРЕКП задекларував коштовні годинники IWC та Ulysse Nardin. Йому належить автомобіль Mercedes 2016 випуску. Такий автомобіль коштує 750 тисяч доларів. Цивільна дружина Дмитра Вовка Лілія Сильченко є власницею трьох авто: Mercedes, Toyota і Nissan. Зарплата Вовка на посаді голови НКРЕКП становила 102 тисячі гривень.

Співмешканка Дмитра Вовка Лілія Сильченко має право власності на будинок площею 800 квадратних метрів у селі Іванковичі Київської області. Чотириповерхова будівля розташована на ділянці площею півгектару по сусідству з віллами колишнього міністра енергетики Бойка та колишнього міністра екології Злочевського. Раніше будинком Сильченко володіла родина заступника голови Верховної Ради України, співзасновника каналу Інтер Олександра Зінченка.

Компромат і чутки

Давній скандал, який все ще пам'ятають, трапився в 2016-му році. Тоді Вовк ще не був аж надто відомим, але встиг прославитися.

У лютому журналісти дізналися про те, що його співмешканка, про роботу якої нічого невідомо, бізнесу у неї і її батьків немає, купила собі будинок, який оцінюють приблизно в 2 мільйони доларів США.

Сусідами Лілії Сельченко стали екс-міністр палива і енергетики Юрій Бойко і екс-міністр екології Микола Злочевський.
Занадто багато питань, а офіційних відповідей немає. Хоча і так зрозуміло, звідки у дівчини гроші.

До речі, цікаво, що документально між Вовком і Сельченко зв'язку ніякого немає. Сам же колишній міністр тоді відповідав, що там не живе, а проводить "особистий час".

Але з часом йому довелося внести дівчину в декларацію, але найцікавіше, що крім неї і безлічі грошей, йому довелося додати ще позашлюбного сина Дмитра.

Ну і найбільший скандал, в який потрапляв Вовк, це, звичайно, ж "Роттердам +".
Мабуть, всі напевно знають в чому він полягає все, але ми нагадаємо ще раз.

Національна Комісія змінила формулу ціни на вугілля, яке держава купує для потреб України. Нова формула отримує назву «Роттердам + доставка». У планах відомства, вугілля українських виробників закуповується за ціною палива в нідерландському порту Роттердам (Південноафриканський або американське вугілля, транспортоване морем до порту). До того ж, до ціни додали ще й неймовірно високу вартість перевезення з Роттердама в Україну і перевалку такого вугілля в порту.

Мало того, що тут все не дуже гладко, так ще й на ділі звідти не привезли ні кілограма цього вугілля. Все береться з Луганська і Донецька.

Саме під час прийняття формули «Роттердам + доставка» голова НКРЕКУ Дмитро Вовк, реєструє Mercedes GL 550 2010 р.в., вартість якого становить до 40 тис дол. Продавцем машини стала все та ж Лілія Сильченко. Вовк нове придбання не прокоментував.

Фотографії

Дмитро Вовк
Дмитро Вовк

Дмитро Вовк
Дмитро Вовк

Дім Дмитра Вовка
Дім Дмитра Вовка

Відео