Біографія
Тарас Вікторович Кутовий народився у Києві 25 лютого 1976 року.
Батько - Віктор Олександрович, родом з Лохвиці, в минулому викладач Національного економічного університету. Вчений-математик в Інституті математики НАН України. В даний час на пенсії.
Мати - Світлана Германівна, зараз пенсіонерка, раніше працювала вчителем математики в школі, мала вищу категорію.
Сім'я Кутових багатодітна, окрім Тараса є ще три сестри та брат.
Тарас Кутовий одружений вдруге, у нього двоє дітей: дочка Соломія та син Віктор.
Нинішня дружина Антоніна Гапченко працює телеведучою. Також вона є керуючим партнером інвестиційної компанії, яка обслуговує декілька українських аграрних холдингів.
У 1998-99 році Тарас Кутовий був заступником головного аудитора програм регіональних відділень Міжнародного фонду Відродження.
У 2004 році став членом правління фонду Крок за кроком. Фонд реалізовував проекти щодо забезпечення доступу до освіти дітей з інвалідністю.
2004-2009 рік Кутовий працює фінансовим директором інвестиційної компанії «21 століття».
У 2010-2011 роках керує агрокомпанією «Райз».
У 2011 році Тарас Кутовий призначений директором представництва «А-1 Глобал Холдінгс Лімітед» - інвестиційного підрозділу російської компанії «Альфа-груп» в Україні.
У 2012 році обраний головою ради всеукраїнського об'єднання «Спілка Спасіння Села». Ця організація займається захистом прав жителів села, а також здійснює програму підтримки селян. В цей же час Тарас Кутовий був призначений заступником глави комітету ВР з питань земельних відносин.
У 2015 році Тарас Кутовий представляв у Верховній Раді інтереси міста Гадяч Полтавської області та відстоював прагнення міської громади зробити Гадяч обласним центром. Депутати проголосували за цю постанову. Двома роками раніше Кутовий став автором проекту постанови про відзначення ювілею Гадяча. Гетьманській столиці України виповнилося 350 років.
Сім'я
Тарас Кутовий народився та виріс у Києві. Він бере активну участь у культурному житті столиці. Так, Тарас Вікторович розробив постанову про державний рівень святкування вісімдесятиріччя відомого українського поета Василя Симоненка. Ця ухвала була прийнята Верховною Радою України. Відповідно до даного документа на Укрпошті були випущені спеціальний конверт, марка та спеціальне погашення до ювілею Симоненка. Тарас Кутовий особисто передав зібрання творів українського поета і журналіста в бібліотеку округу.
У 2016 році Тарас Кутовий взяв участь у культурно-історичному проекті Національної ради з питань телебачення і зв'язку. Мета проекту - збереження та реставрація мережі шкіл, побудованих за проектом архітектора Опанаса Сластіона у 1912-16 роках.
Освіта
Тарас Кутовий навчався у Київському фізико-математичному ліцеї №145, закінчив його у 1992 році з відзнакою.
Вищу освіту здобув у Національній академії СБУ, яку закінчив в 1997 році з червоним дипломом.
У Тараса Кутового ще два дипломи про вищу освіту: диплом Київського національного економічного університету та Міжнародного інституту менеджменту.
Кар'єра і бізнес
Тарас Кутовий став депутатом сьомого скликання від партії Кличка «Удар».
У 2012 році обраний першим заступником голови Комітету ВР з питань аграрної політики та членом Контрольної комісії з приватизації.
З 2014 до 2016 року Тарас Вікторович був заступником глави фракції Блок Порошенка у Верховній Раді.
В уряді Гройсмана Тарас Кутовий отримав портфель міністра аграрної політики та продовольства. Пропрацювавши на цій посаді трохи більше року, Кутовий подав прохання про відставку. Як заявив Тарас Вікторович, тепер його інтереси зосереджені на інвестиційній діяльності. За відставку Кутового Верховна Рада України все ще не проголосувала. Під час перебування міністром Тарас Кутовий зміг добитися, щоб уряд відмовився від земельної реформи, не вигідної для сільскогосподарників.
23 травня 2017 року Тарас Кутовий повідомив у Facebook, що йде з посту міністра, після цього йому припинилося нарахування та виплата заробітної плати. Але відставка все ще не завірена українським Парламентом.
Депутати вважають, що Кутовий може забрати заяву про відставку, оскільки тисячі представників сільськогосподарського сектора просять його про повернення. Також є припущення, що Тарас Кутовий може стати віце-прем'єром Аграрно-промислового комплексу.
Очоливши міністерство аграрної політики, Тарас Кутовий розробив унікальну програму, завдяки якій Україна зможе отримувати зерно в кількості сто мільйонів тонн на рік. Цього буде достатньо для забезпечення п'ятисот мільйонів чоловік.
Декларація
У декларації Тарас Кутовий вказав прибуток 90 тисяч гривень, який він отримав за 2017 рік. Витрати міністра склали 247 тисяч гривень. Гроші були витрачені на медичну операцію, проведену в Німеччині. 74 тисячі гривень пішли на сплату послуг транспортування.
У 2017 році Тарас Кутовий отримав вісімдесят дев'ять з половиною тисяч гривень заробітної плати, залишок прибутку склали відсотки з грошей, вкладених у банк.
На різних банківських рахунках на ім'я Кутового значаться вісімнадцять тисяч євро, вісім тисяч доларів і п'ять тисяч гривень. На зберіганні готівкою Тарас Вікторович задекларував 543 тисячі гривень, 56 тисяч євро та 328 тисяч доларів.
Мати Кутового Світлана Германівна - власниця київської квартири площею 56 квадратних метрів, яку Тарас Вікторович згідно документів винаймає. На доньку Соломію оформлена квартира в Києві площею 103 квадратних метра. На сина Віктора оформлена столична квартира площею 54 квадратних метра, співвласницею житлової площі вказана Юлія Кушнірук.
Тарас Кутовий брав в оренду водний засіб пересування (стояночну плавдачу), витрати на нього склали 63 тисячі гривень.
У власності Тараса Кутового є інвестиційні сертифікати на п'ятнадцять мільйонів сімсот тисяч гривень. Йому належать корпоративні права кіпрської компанії Lalonitana і право власності торговельної марки.
Тарас Вікторович задекларував коштовні годинники Rolex та Panerai Luminor.
Компромат і чутки
Кар'єра Кутового, як бізнесмена почалася в 2010-му році. Він обміняв ділянки, які йому належали на акції агрохолдингу ВАТ «Компанія« Райз », який в той час помітно здав через кризу.
Тарас Кутовий запропонував головному власнику реанімувати виробництво і той погодився. Але на ділі, бізнесмен, з чималим досвідом, провів косметичний ремонт, штучно задер її вартість, при цьому робота компанії практично зупинилася. І це викликало бажання продати її. Покупець знайшовся швидко - ним став Олег Бахматюк.
Цікаво, що Кутовий зумів залишити з носом і Бахматюка і Цехмістренко (власника компанії). Першого він переконав, що це буде вдале вкладення. Кажуть, що комісія і акції в загальній вартість перевищили 5 мільйонів доларів.
У 2011-му році він хотів працювати в Приваті і навіть став співробітником банку, але після того, як Коломойський навів довідки про Кутового, його швидко вигнали.
Скандали
Голоси за кашу
Купувати голоси в нашій країні можна як завгодно. Ні для кого не секрет, що за свій голос можна отримати гроші, але щоб робити подібне офіційно, потрібно викручуватись. І Кутовий в цьому майстер. У 2012-му році він вирішив балотуватися в народні депутати по 151 мажоритарному округу.
У селі Лохвиця через деякий час почали роздавали листівки з компроматом на Кутового. Він відреагував досить дивно: спочатку виступив на місцевому телебаченні з розповідями, що це все брехня. А після трапилося і зовсім дивне.
Спочатку він організував акцію, де видавали кашу за ці листівки.
А коли зрозумів, що не сильно це допоможе вдався до методу банальної фізичної сили - і найняв бригаду міцних хлопців, які почали переслідувати активістів «За чесні вибори»
Землі і спирт
З недавніх скандалів, на особливу увагу заслуговує захоплення земель. У Полтавській області вже з'явилося розслідування місцевих ЗМІ, що компанії, який так, чи інакше пов'язані з Кутового отримали в регіоні 4 тисячі гектарів землі в т.зв. оренду на 49 років. Для провертання схеми, за даними журналістів, міністр зараз використовує фіктивні фірми.
Крім цього, далекий скандал 2016- го року пов'язаний з держпідприємством "Укрспирт" нікуди не подівся. Починаючи з квітня 2016- го, міністр не поспішає проводити конкурс на заміщення посади нового керівника цього ДП, провертаючи тим часом, мільярдні схеми з виробництвом і продажем тіньового спирту.
Корупція і хабарі
Звичайно, людина, яка отримала 3 вищі освіти (не важливо яких) навряд чи настільки дурна, щоб особисто попадатися на хабарі. Але ось наближені до Кутового люди останнім часом "палятся" із завидною періодичністю.
Так, наприклад, пов'язаний з Тарасом Кутовим скандал вибухнув в Одесі, де на хабарі в 27 000 доларів попався голова Одеської обласної фітосанітарної інспекцією Андрій Тофан.
А майже відразу після цього скандалу в Харкові на хабарі попалася ще одна підпорядкована Тараса Кутового: чиновниця міністерства агрополітики вимагала від фірми 150 тисяч доларів за сприяння в перемозі в державних тендерах. Звичайно, Кутовий відразу ж її звільнил, сказавши, що хоче викорінити корупцію і так далі.
Ось тільки у багатьох це викликало лише посмішки.
Фотографії