Тимофій Милованов з 2019 року є Міністром економіки України. Він почесний президент Київської школи економіки, член Ради Національного банку України і вчений, що є першою особливістю, пов'язаною з призначенням. Адже, раніше, Міністрами економіки були виключно господарники і старі добрі депутати "старої гвардії", яка навчилася красти ще при СРСР. У 2014 і 2015 році Милованов входив в список Top Economic Thinkers.

Влітку, перед присягою, майбутні депутати від Слуги народу пройшли "курс молодого депутата", який був організований Тимофієм Милованова і Київською школою економіки.

Тимофій Милованов

Біографія

Тимофій Милованов народився 15 березня 1975 року в Києві. Закінчив школу, КПІ і Києво-Могилянську академію. У 1999 отримав ступінь магістра економіки в Київській школі економіки. 2004 році отримав ступінь PhD з економіки в Університеті Вісконсін-Медісон. Милованов викладав в Пенсильванському університеті, Університеті Бонна, Університеті штату Пенсільванія і Університеті Піттсбурга. Наукові інтереси Міністра пов'язані з теорією ігор і контрактів, інституційним дизайном.

У 2016 році Милованова призначили членом Наглядової ради Нацбанку строком на 5 років. Хоча, вже тоді його пов'язували з Джоджем Соросом, який має неоднозначну репутацію в Україні та за її межами.

У 2017 році Міністр опублікував в журналі Econometrics дослідження "Переконаність приватно інформованої одержувача".

Сім'я

Був одружений з американкою, у 2008 році розлучився. Дітей немає.

Освіта

Милованов закінчив КПІ і Києво-Могилянську академію, отримавши дипломи магістра.

У 1999 році отримав ступінь магістра економіки в Київській школі економіки.

У 2004 році отримав ступінь PhD з економіки в Університеті Вісконсін-Медісон.

Тимофій Милованов

Кар'єра і бізнес

У 2004 році почав працювати молодшим професором Боннського університету в Німеччині.

У 2008 році переїхав до США і працював асистентом-професором Університету штату Пенсільванія.

У 2010 році Тимофій став лектором Пенсільванського університету.

З 2013 року став асистентом-професором, а з 2015 року асоційований професор на постійному контракті Піттсбурзького університету.

У 2015 році Милованов став членом міжнародного академічного ради Київської школи економіки, в 2016 році і. о. президента Київської школи економіки, нині її почесний президент.

У липні 2016 року постановою Верховної Ради України призначений членом Ради Нацбанку України.

З 2016 року заступник голови Ради Національного банку України.

З 2014 року співзасновник і редактор VoxUkraine, групи українських і зарубіжних економістів, які досліджують публічну політику України.

З 2015 року заступник редактора Review of Economic Design.

У 2019 став Міністром економіки та аграрної політики України.

Компромат і чутки

Сам Тимофій Милованов визнає, що у нього важкий характер і дуже напружений графік, який неможливо поєднувати з особистим життям. У 2004 році він зробив спробу створити сім'ю з американською дружиною, але шлюб довго не протримався, в 2008 році вони розлучилися.

Міністр вважає, що українці можуть і гідні жити краще, маючи потенціал і ресурси. Питання залишається за державою, яка краде і некомпетентна в питаннях, що на неї покладено. Йдеться про те, що в минулому уряді посади розподілялися по знайомству, а не за рівнем знань кандидата.

Милованов вважає, що Міністром освіти повинен бути людиною з багаторічними заслугами перед освітньою системою, з грошима і досвідом. Кожен бажаючий може стати Міністром освіти і чарівним чином змінити все. Мабуть, про це Президент не радився з Тимофієм, тому як молода Анна Новосад зовсім не підходить під образ Міністра, про який говорив Милованов.

Тимофій Милованов

Незважаючи на успіхи і реальні заслуги вченого, під питанням стоять його зв'язку з Джоджем Соросем і партією Голос, яку, за чутками, фінансував скандальний бізнесмен. У підсумку ми бачимо, що помічниками Міністра стали Павло Кухта - 25 в списку і Дмитро Романович - 33 в списку, який є представниками все тієї ж партії Голос Святослава Вакарчука. За інформацією ЗМІ, всі троє також мають відношення до компанії Dragon Capital і до самого Томаша Фіала, якого, теж пов'язують з Соросом. Його і олігарха Віктора Пінчука вважають спонсорами Голоса. Сам Вакарчук, це заперечує. Також повідомляють, що у Томаша давній конфлікт з керівником президентського Офісу Андрієм Богданом.

Міністра Милованова і частина нового уряду деякі журналісти називають "грантоїдів" і лобістами інтересів західних держав, в тому числі і США. Особливість цього звинувачення полягає в тому, що представники нової еліти отримали освіту в зарубіжних ВНЗ і їх спонсорують бізнесмени зі спірною репутацією. Питання буде в майбутньому полягати в тому, працюватимуть міністерства заради українського блага або підігруючи закордонним компаніям. Адже, дивно, що високі посади перейшли представникам Офісу ефективного регулювання, який був створений за іноземні інвестиції.

Милованов використовує американську систему навчання і спілкування з студентами. Особливо явно це проявляється, якщо розглядати індивідуальні особливості кожного учня. Сам Міністр зізнається, що індивідуалізм українці втратили і зараз складно працювати зі студентам, які за все боятися, не йдуть на критичне спілкування з професорами.

Великий резонанс викликало навчання Зе-команди в Трускавці, яке було організовано Тимофієм Милованова. Сам Міністр зізнається, що була частина людей, яка приїхала навчатися, а й були ті, хто приїхали на відпочинок - ходити в СПА і засмагати, насолоджуючись оплаченими днями на курорті. Милованов вважає досить ефективною систему навчання, яку вони організували, але вона впливала не на всіх депутатів - деякі пропускали уроки, показово ходили відпочивати, але не брали участь в навчальному процесі.

Скандал полягав не тільки в тому, що всім було ясно, що всі представники партії некомпетентні в урядових питаннях, але і фінансування заходу. Керівництво Слуги народу відмовилося відповідати на питання, пов'язані з оплатою найдорожчого готелю в Трускавці.

Декларація

Тимофій Милованов задекларував 10,721 млн грн доходів за 2018 рік. З усієї суми 4,324 млн грн - це зарплата викладача в Університеті Піттсбурга, 1,781 млн грн - зарплата викладача в Київській школі економіки, 1,291 млн грн - дохід за роботу членом ради НБУ. Міністр отримав 36 т грн в подарунок, 85,85 т грн від вкладу в Приватбанку і 21,9 т грн - від вкладу в ОТП Банку, 141,35 т грн гранту від дослідницького центру Університету Джорджа Мейсона, 1,511 млн грн овердрафту Reliance Bank, 92,31 т грн дивідендів від компанії Vanguard (США) і має кредитну карту банку Chase (США) з лімітом 1,436 млн грн. При цьому, має несплачені податкові зобов'язання на суму 33,041 т грн.

Милованов задекларував 6,23 т дол на рахунку в Reliance Bank, 375,19 т грн в Приватбанку, 51,64 т грн в ОТП Банку і 16,05 т дол в PNC Bank (США). Йому належить 33% квартири в Києві і 100% квартири в США.

Милованов їздить на автомобілі Volvo C30 2009 року.

Фотографії

Тимофій Милованов

Тимофій Милованов

Тимофій Милованов

Тимофій Милованов

Відео

Посилання

Facebook