Геннадій Москаль - народний депутат, який, крім двох квартир в Україні, встиг обзавестися нерухомістю в Румунії. Його чималі статки вміло приховауються від цікавих очей у активах дружини. Дізнайтеся, як губернатор-міліціонер став умілим управлінцем і господарником.

Біографія

Дата народження: 11 грудня, 1950 рік.

За знаком Зодіаку: Стрілець. За східним гороскопом: рік Металевого Тигра.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Захоплення: лижі, їзда на сноуборді, квадроциклі, гірському велосипеді.

Сім'я

Народився і виріс у невеличкому селі Задубрівка (Заставнівський район, Чернівецька область). Батьки: батько - Геннадій Хадеєвич Гайфуллин (татарин), мати - Степанія Павлівна Москаль зареєстрували сина на прізвище матері. Чому так сталося, народний депутат від громадськості приховує і відповідає журналістам неоднозначно: «Не хочу згадувати ті важкі роки».

Геннадій Москаль
Геннадій Москаль

Можливо, вирішили дати синові прізвище матері з тієї причини, що народився він у кінці грудня 1950-го. І на той момент Й. Сталін специфічно ставився до татарського етносу, так і до Криму в цілому. Однак Геннадій Геннадійович чомусь досі соромиться прізвища батька-татарина, яка належить йому по праву народження.

12 листопада 1977 одружився на Лінський Орисі Теофілівні (14 липня 1957 р.н.) У молодості, під час укладання шлюбу, він чомусь узяв прізвище дружини і став Лінським (про це свідчать документи). На момент одруження їй було 20, йому - 26 років. Вона закінчувала Чернівецький кооперативний технікум. Він уже працював в Управлінні внутрішніх справ. Діти: незабаром у пари народилася донька Ірина (1978 р.н.) Зараз працює в поліції, виховує двох дочок.

Надалі Г. Лінський незрозуміло яким чином безслідно зникає. І замість нього знову з'являється Москаль. За даними майданчика вільної журналістики, депутат ВР України Москаль - особистість, яка вже протягом кількох десятиліть фактично не існує.

На веб-порталі зазначається, що Геннадію Геннадійовичу вдалося зберегти свій старий паспорт на прізвище Москаль, який він повинен був протягом місяця з дня реєстрації шлюбу здати на переоформлення. За ним він реєструвався в якості кандидата в народні депутати України. Виходить, що чиновник зберігав старий паспорт і просто дістав його у слушну годину. А старий із прізвищем Лінський сховав. І став жити, як Москаль.

За даними Скелет-інфо, в 2013 році йому відмовили в окружному Адміністративному суді Чернівців із приводу його звернення, ніби працівники РАГСу помилилися, записавши його колись Лінським. Інші його судові позови з цього приводу також не були задоволені, тому що звернення виглядало непереконливим.

Освіта

У 16 років, після закінчення 8-го класу, вступив до Чернівецького технікуму з\д транспорту. Закінчив навчальний заклад у 20 років.

Наступні два роки - служба в армії, після чого навчався у Львівській спецшколі міліції МВС СРСР. У 1980 році закінчив Київську вищу школу МВС СРСР (за фахом - юрист). У 1984 р. - Академію МВС СРСР у Москві.

Геннадій Москаль
Геннадій Москаль

Кар'єра і бізнес

Трудову діяльність розпочав у 1970 році. Його автобіографія включає факти переривання роботи на Львівській залізниці Тернопільського відділення, де він працював оглядачем вагонів відділу вагонного господарства, у зв'язку з тим, що потрібно було йти служити в армію.

У органах внутрішніх справ працював протягом двадцяти одного року (з 1973 по 1994 рр.) Починав з інспектора карного розшуку Ленінського РВВС в Чернівцях. 15 квітня 2018 року Москаль написав у Фейсбуці, що ця дата (створення карного розшуку) – його свято. Згадує на сторінці Facebook і перший розкритий ним злочин, коли він затримав злочинця і отримав премію в розмірі 30 рублів (пристойні на ті часи гроші).

Здавалося б, Геннадій Геннадійович - порядна людина, охоронець порядку. Але чи той він, за кого себе видає? Чиновник з погонами генерал-лейтенанта міліції довгі роки створював собі імідж простого роботяги з народу. Любить розповідати в соцмережі, як майстерно справлявся з бандитами.

На перший погляд - патріот. І раптом - посилає матом, крутить дулі, хитромудро лавірує між різними політичними партіями. Та ще ігнорує закон - не декларує майно членів сім'ї. Навіть не зазначає свою дружину в декларації, хоча одружений.

Дослужившись до заступника міністра внутрішніх справ України, генерал-лейтенант міліції два роки керував МВС на Закарпатті. Потім був начальником Головного управління МВС України в Криму і заступником міністра внутрішніх справ України.

Його роботу в Криму одні оцінювали, як позитивну - він нібито виступав у ролі затятого борця зі зловмисниками. Інші говорили про нього, як про покровителя ОЗУ, жорстоку та цинічну особистість.

Геннадій Москаль
Геннадій Москаль

Наступний рік (2000-2001 рр.) залишається на посаді заступника міністра внутрішніх справ і поєднує цю посаду з кріслом начальника МВС Дніпропетровської області. Москаль порівнює карний розшук із «собачою» роботою. Каже, що «запеклих» стражів «боялася і поважала вся кримінальна шваль». І називає заядлих оперів, зараховуючи й себе, елітою правоохоронної системи.

З 18.11.2005 р по 26.04.2006 р. займає пост глави Луганської облдержадміністрації. Двічі губернатор Закарпатської обласної державної адміністрації: 1.06.2001 - 27.09.2002 та з 15.07.2015 р. по нині. І це незважаючи на те, що мандат депутата він отримав обманним шляхом - під іншим прізвищем. Виникає питання: чому ж досі не порушено головну справу про підробку?

Компромат і чутки

Про його роботу в Криму йшов людський поголос, ніби він привласнював відомчі гроші. Крім цього, говорили про те, що він зміг зробити успішну статистику на війні двох місцевих угруповань: «Башмаки» і «Сейлем». За даними ЗМІ, налагодивши контакт із лідерами двох ОЗУ, генералу вдавалося вішати всі серйозні злочини на кримському півострові на дрібних «урок», яких по черзі здавали конкуруючі бандити.

Згодом, коли кримінальної «дрібноти» стало менше, міліція почала хапати вечорами чоловіків напідпитку, з яких потім вибивалися зізнання. А Москаль особливо зблизився з «сейлемовскими». З кримінальними авторитетами з цього угруповання його навіть бачили в сімферопольських ресторанах.

Була присутня в компанії і бізнесвумен Ірина Бартеньєва, чоловік якої входив до злочинного угруповання. За даними Скелет-інфо, на неї були оформлені ряд компаній банди «Сейлем» (ТОВ «Компроміс», ресторан «Учан-Су», ТОВ «Південний дім»). Їхні назви пов'язані з низкою скандалів, розборок і навіть убивств.

Геннадій Геннадійович був на той момент начальником кримської міліції і заступником міністра МВС Ю. Кравченко. Подейкували про якийсь діловий трикутник між цією трійцею. У підсумку все закінчилося тим, що Бартеньєву вбили пострілами з двох пістолетів. Її тіло було виявлено на горі Ай-Петрі. Один постріл нібито зроблений із табельної зброї Геннадія Москаля.

Геннадій Москаль
Геннадій Москаль

Після події пістолет оголосили вкраденим. Вбивство повісили на банду. Тим часом доля занесла Москаля Геннадія вже далеко від Криму, до Дніпропетровської області, де генерал також відзначився.

У ЗМІ фігурує історія тих часів про загиблих бомжів. Точні дані невідомі - від дванадцяти до сорока шести чоловік. Усе відбувалося напередодні приїзду президента Л. Кучми. У місті швидко наводили порядок: робили автомобільні дороги, прибирали вулиці, одночасно вирішили позбутися від бомжів. Їх протягом кілька днів хапали і звозили на баржу. Тих, кого затримали першими, перебували там під замком без води та повітря.

Коли «операція із вилову бомжів» завершилася, баржа відбула за кілька кілометрів від міста, після чого затриманих випустили просто посеред поля. Але не всі змогли зійти на берег, тому що деякі бездомні померли в трюмі. Їх тіла із часом виявили в полях і посадках люди. І поповзла чутка про те, що в Дніпрі взагалі було затоплено баржі з бомжами.

Через два місяці він - уже глава Закарпатської ОДА. Згодом не раз ще був перекотиполе. Під час Майдану народний депутат Москаль отримав посаду голови в парламентській комісії з розслідування протиправних дій. Був обраний у 2012 році від «Батьківщини».

Перебуваючи на посаді голови Луганської ОДА, намагався виправдати створений імідж борця зі справедливістю проти сепаратісов. За даними ЗМІ, взаємини генерала та «Айдара» не склалися. Москаль заявляв про те, що батальйон причетний до викрадень людей і пограбувань.

Незалежний журналістський майданчик називає причиною сварки боротьбу за контроль над трафіком товарів. Під проводом Москаля почалася активна блокада провезення на територію «ЛНР» споживчих товарів. Вугільний бізнес розвивався у всю - гроші текли річкою, приносячи величезні доходи олігархам, і Москалю в тому числі. Але, як то кажуть, найкращий порятунок у такому випадку - напад. І спроба військових вивести махінації чиновників на чисту воду закінчилася тим, що генерал зробив із батальоновців махновців і бандитів.

Геннадій Москаль
Геннадій Москаль

Судити про статки Москаля складно, адже його декларація за 2017 і попередні роки не показує активів дружини. Про це можна тільки здогадуватися. У губернатора є три квартири: 94,4 м² в Києві, 98,50 м² в Чернівцях та 60,31 м² в Румунії.

З транспортних засобів: два квадроцикли - bombardier V-800, 2007 р.в. і bombardier V-1000, 2009 р.в. Снігохід bombardier V-800, 2007 р.в. Є у губернатора автомобільне паркувальне місце в Києві площею 11,90 квадратів.

Крім розміру зарплати (267 тис. 826 грн.) і пенсії (198 тис. 748 грн.) більше ніяких даних немає. На банківському рахунку, як у 2015, 2016, так і в 2017 році вказує одну і тут же суму - 75 тис. грн.

Фотографії

Геннадій Москаль
Геннадій Москаль

Геннадій Москаль
Геннадій Москаль

Геннадій Москаль
Геннадій Москаль

Відео

Губернатор Закарпаття неодноразово заявляв про те, що Крим ніколи не буде українським. Щоправда, деякі його заяви занадто вже вульгарні. Були ситуації, коли чиновник матюкався привселюдно. Особливо відомим став момент, як він лається матом по відношенню до Уляни Супрун. Дивіться відео - тут зібрані кращі цитати і вислови губернатора. Між іншим, у Твіттер є сторінка, де зібрані всі перли чиновника.

Посилання

Фейсбук, офіційна сторінка.

Персональный сайт. Прес-служба Геннадія Москаля публікує тут останні новини і його інтерв'ю різним виданням, що характеризують його з позитивного боку.

Офіційний сайт, Закарпатська обласна державна адміністрація.

Контакти, адреса: м. Ужгород, пл. Народна, 4. Електронна адреса: admin@carpathia.gov.ua, admin@carpathia.gov.ua. Номер телефона: +38 (0312) 69-61-00.