Біографія
Віктор Олександрович Кітанін народився 21 червня 1951 року в місті Литкаріно, що знаходиться на території сучасної Російської Федерації.
Знак зодіаку Близнюки
Народився в рік Металевого кролика
Веросповідання: православний
Говорить російською та українською
Чим скандально прославився колишній головний харківський комунальник? В яких партіях він складався і чому ледь не сів у в'язницю? - Відповіді на ці та багато інших питань - в цій статті.
Сім'я
Один з найбільш відомих харківських чиновників і політиків не відрізняється відкритістю. Віктор Кітанін, досьє на якого є в мережі лише в загальному форматі, ніколи не був відвертим з пресою і не є публічною персоною.
Від джерел відомо, що Віктор Олександрович все життя перебуває у шлюбі з однією жінкою - Валентиною Кітаніною. Жінка вже знаходиться на пенсії. Подружжя має двох дорослих синів і онуків, імена і рід діяльності яких не розголошується.
Освіта
Віктор Кітанін не є корінним харків'янином і прибув до столиці Слобожанщини у віці сімнадцяти років з Росії на навчання. Майбутній головний комунальник Харкова закінчив місцевий індустріально-педагогічний технікум. Кітанін за першою освітою є професійним інженером-економістом. Диплом Віктор Олександрович отримав вже будучи дорослим і таким, що відбувся чоловіком - в 1998 році. Є випускником Академії міського господарства Харкова.
Кар'єра і бізнес
Трудову кар'єру Віктор Олександрович Кітанін почав ще в 1973 року. Тоді він отримав місце в харківському технічному училищі при заводі Турбоатом, в якому працював на позиції майстра виробничого навчання. На даній позиції майбутній видатний діяч харківської політики затримався на шість років.
Уже в 1979 року Віктор Олександрович перейшов на роботу в одне з житлово-експлуатаційних підприємств, розташованих на території Фрунзенського (нині Немишлянського) району міста Харкова.
Різкий кар'єрний стрибок в біографії Кітаніна стався в 1989 році. Тоді він став членом апарату виконавчого комітету міської ради Харкова. У 1990 році він домагається нового успіху і займає пост заступника начальника управління житлового господарства головного ЖКГ міста.
На роботі в місцевій мерії Кітанін знаходиться всі наступні роки. В полі зору ЗМІ і звичайних харків'ян Віктор Олександрович потрапляє лише в 2004. Так. він стає главою управління комунального господарства Департаменту житлово-комунального господарства та енергетики Харківської міськради. На цій посаді чиновник перебуває до 2008 року, проте пізніше йде на підвищення і стає главою Департаменту комунального господарства.
На цій посаді чиновник залишається до 2016 року і йди зз посади через вісім років, пояснивши своє рішення досягненням граничного віку перебування на службі в органах місцевого самоврядування.
Однак, перехід в солідний вiк не ознаменувався для Кітаніна відходом з харківського бізнесу. У 2016 році беззмінний мер Харкова Геннадій Кернес призначає Віктора Кітаніна радником з питань житлово-комунального господарства.
У 2018 року вже літній чиновник знову отримує вигідну роботу. Віктор Олександрович призначається заступником керуючого будівельної компанії «Житлобуд-2».
Політична кар'єра Кітаніна стартує лише в 1998 році і не зовсім вдало. Свої перші вибори до Харківської міської ради чиновник програє. Стати депутатом Віктор Олександрович зумів лише в 2010 році, отримавши мандат від Партії Регіонів.
На наступних виборах до місцевих органів влади Кітанін балотується лише в 2015 році, перейшовши до лав скандальної партії Відродження. Він не проходить до складу депутатів з першої спроби і отримує мандат лише 14 вересня 2016 року, після того, як повноваження склав його сусід по виборному списку Микола Дегтярьов.
На роботі в Харківській раді політик з досвідом займається справами постійної комісії з питань промисловості, економічного розвитку і власності. Віктор Олександрович складається вофракціі Опозиційний блок Довіряй справам.
Віктор Олександрович регулярно звітує про свої доходи. Так, в березні 2019 року представив електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.
Відомо, що в рідному Харкові політик володіє на пару з дружиною і сином квартирою площею 64,5 кв.м. Також у сімейства є земельна ділянка в місті Люботин Харківської області площею 1411 кв.м.
Згідно з офіційними даними, у Кітанін немає цінного рухомого майна.
Віктор Олександрович заявляє, що за 2019 рік він заробив лише 127 тисяч гривень, які надійшли в якості зарплати, пенсії і у вигляді банківських відсотків. Його дружина Валентина нібито отримала 133 тисячі у вигляді пенсії і відсотків.
Однак, у депутата є накопичення в сумі 305,5 тисяч гривень, а у дружини в банках зберігається 741,8 тисячі гривень. Крім того, чиновник має готівкою 50 тисяч гривень і 10 тисяч доларів.
Був відзначений нагородами Кабінету Міністрів України, Прем'єр-міністра України, Харківської обласної державної адміністрації, Харківської міської ради та багатьох громадських організацій. Отримав ордена Української православної церкви: Нестора Літописця, Чудотворної Почаївської ікони Божої матері, до 1020-річчя Хрещення Русі, Орден Георгія Побідоносця, Ісуса Христа, Миколи Чудотворця.
Компромат і чутки
Перший великий публічний скандал в кар'єрі Віктора Кітаніна стався на початку 2007 року, коли прокуратура завела проти нього кримінальну справу.
Одного з найбільших управлінців міста запідозрили в організації групових дій, що призвели до грубого порушення громадського порядку. Також Віктора Олександровича звинуватили в активній участі в безладах д і в перевищенні службових повноважень.
Харківська прокуратура заявила, зо слідство встановило, що 16 грудня 2006 року Кітанін особисто організував групові дії, які згодом привели до грубого порушення громадського порядку за адресою вул.Клочківської, 197. Чиновника звинуватили в незаконному демонтажу паркану, який належав місцевій компанії Таміра. Саме тоді в тому ж місці і пройшов мітинг харків'ян проти будівництва супермаркету "Таргет", який закінчився масовими заворушеннями.
У заході брали участь представники харківської влади, серед яких і був помічений начальник управління комунального господарства Віктор Кітанін.
Прокуратура заявила, що чиновник виступив на мітингу і публічно закликав до зносу огорожі. Після промови політика по його вказівкою приїхав кран, робітники якого і демонтували паркан.
Після знесення конструкції противники будівництва супермаркету проникли на територію земельної ділянки і вступили в бійку з охоронцями об'єкта, виділеного під будівництво. В результаті багато учасників інциденту травми і були госпіталізовані.
Ймовірно в ході розглядів з цього конфлікту в грудні 2007 року на Кітаніна було скоєно напад. Невідомий у дворі біля його будинку напав на чиновника чоловік і вдарив його пляшкою по голові.
Однак гучна справа проти став депутатом Кітініна було закрито через рік за відсутністю складу злочину.
Наступний гучний скандал стався з чиновником взимку 2015 року. Тоді будучи депутатів від Партії регіонів він потрапив під приціл так званих сміттєвих люстраторів.
Журналісти з'ясували, що учасники протесту в Харкові вистежили депутата, обізвали його ватником і спробували заштовхати його в сміттєвий бак. Врятували Кітаніна від ганьби місцеві правоохоронці, які відбили депутата у протестувальників.
Після зустрічі і з протестуючими депутат був госпіталізований з численними травмами. Місцеві ЗМІ не повірили в травми депутата і заявили, що в лікарні він перебував в бадьорому і веселому стані. ЗМІ відзначили, що стіни лікарні він покинув в прекрасному настрої.
Згідно з даними харківських журналістів, Кітанін є одним з найбільш злісних прогульників засідань міськради. Наприклад, у 2017 році Віктор Олександрович прогуляв сорок відсотків засідань сесії і третю частину засідань постійної комісії.
Фотографії
Відео
Посилання
Посилання на сторінку депутата на сайті Харківської міської ради.