Ольга Станіславівна Балицька - визнаний фахівець у сфері земельних правових відносин, а також будівництва. Має понад 15-ти років досвіду роботи в різних українських та міжнародних компаніях. Є автором ряду публікацій щодо земельних питань, зокрема про мораторій землі, а також розгляду про незаконні будівлі. Виступає за створення відкритого і легального ринку України, запровадження прозорої інвестиційної політики. У минулому депутат Київської міської ради, екс-член фракції «Об'єднання-Самопоміч».

Біографія

Ольга Станіславівна Балицька, уродженка столиці. Народилася 11 жовтня 1980 року. Знак зодіаку: скорпіон. Депутат Київської міської ради 8-го скликання, в минулому член фракції «Самопоміч». Займалася питаннями містобудування, архітектури, а також землекористування.

Ольга Балицька, facebook
Ольга Балицька, facebook

Сім'я

Ольга Балицька заміжня, разом з чоловіком Євгеном Барановим займаються вихованням двох дітей - доньки і сина. Дочка - Анна, син - Олександр. Чоловік Євген є директором інвестиційної компанії.

Освіта

Вищу освіту майбутній політик отримала за фахом юрист, освіта проходила в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка. Практику Ольга Станіславівна проходила за межами України - в двох містах Італії. Це було реалізовано завдяки програмі ЄС.

Кар'єра і бізнес

Перше місце роботи Ольга Станіславівна поєднувала разом з навчальним процесом. Протягом двох років вона працювала стажистом-помічником в адвокатській конторі «Коннов і Созановський». Далі Ольга Балицька працювала у філії іноземного банку на території України, там вона була асистентом віце-президента компанії. Після цього стала начальником відділу правового забезпечення, далі - молодший науковий співробітник і дійшла до роботи юрисконсультом Представництва ДТЗЗадельгофф ТайЛангСентралендІстернЮроп Б.В. Наступні два місця роботи були на посаді старшого юриста в великих компаніях.

Тісний зв'язок з політичною діяльністю почався у Ольги Станіславівни в рамках проекту «Об'єднання-Самопоміч». В ході цього проекту юристка надавала безкоштовні юридичні консультації для різних груп населення. Зокрема, її основними темами і сферами допомоги стали вирішення ситуацій щодо незаконного будівництва на території столиці.

У 2015 році Ольга Балицька вирішила випробувати себе в ролі депутата і їй це вдається, вона стала депутатом Київради від «Об'єднання - Самопоміч». Увійшовши в депутатський корпус Балицька стала входжа в комісію, яка займається питаннями містобудування, архітектури, а також землекористування.

Ольга Балицька, facebook
Ольга Балицька, facebook

Компромат і чутки

У 2017 році пролунав гучний скандал, в якому фігурувало ім'я і діяльність Ольги Балицької. В ході її юридичної діяльності і ряду розглядів з відкритих джерел стало відомо, що у забудовника сінного ринку, який знаходиться в Києві зовсім немає основної документації на будівництво об'єкта. За фактом містобудівні умови видані на ділянку, якої на той момент не існувало. Втім, для столиці це не рідкісний випадок, адже з багатьма забудовниками була пов'язана темна історія з дозвільними документами. І ось по декількох об'єктах своє розслідування і проводила Балицька. Тоді на території сінного ринку починалося будівництво житлово-офісного центру з потужною площею в 113 тис. кв.метрів. Мало того, що об'єкт знаходиться в історичній частині столиці, відносився до забудов першої категорії, так ще й у забудовника просто немає всіх необхідних документів на займану ділянку. Будівництво здійснювалося на трьох земельних ділянках, але ні на один з них Департамент містобудування та архітектури Київської міської ради не видавав дозвільних будівельних документів. Відомо, що департамент містобудування та архітектури видавали дозволи на будівництво на цій ділянці роком раніше, але для іншої будівельної організації. А з 2014 року ця земельна ділянка вибула з цивільного обороту, а значить і будівництво на ній є нелегітимним.

Всі перераховані вище причини говорили про те, що дозвіл на будівництво має бути анульовано, але по факту забудовник і далі продовжував займатися розпочатою справою, а також продовжував запевняти всіх, що у нього є всі дозвільні документи.

Багатьом, зокрема нечистим на руку забудовникам зовсім не до душі діяльність Балицької і її бажання викрити всіх нечесних забудовників. Так, відкриті джерела повідомляють, що в 2018 році під вікнами будинку у депутатки Балицької невідомі влаштували її «похорон». Автору ряду публікацій про будівельні викриття вже не одноразово надходили і загрози. Але в цей раз група осіб по-особливому вирішила продемонструвати своє страшенне невдоволення. Люди з'явилися під будинок Ольги Балицької і влаштували там похоронну процесію, де було зображення Ольги, а також імітація труни.

Самої Ольги в цей момент не було вдома, це «безглузде шоу з похоронами» бачили її друзі і родичі, які і повідомили їй про те, що відбувається. Таке втручання Ольга називає невдалою спробою впливу на її діяльність і на боротьбу з незаконними забудовами. Втім, хтось із організаторів такого пікету добре «попрацював», так як ця дія була санкціонована як громадська акція, яка була під охоронною співробітників поліції. Ольга Станіславівна дзвонила в поліцію, щоб на місце виїхали правоохоронці, але у відповідь отримала інформацію, що поліція там вже була і переконалася, що у «активістів» є на це дозвіл. Балицька напевно не знає, хто став організатором такого «похорону», але пов'язує це з погрозами, які надходили під час розслідування незаконного будівництва на Сінному ринку.

Ольга Балицька, facebook
Ольга Балицька, facebook

У своїх юридичних публікаціях Ольга Станіславівна неодноразово критикувала діяльність київського виконкому, зокрема коли це стосувалося питання сплати пайового внеску. Київська бюджетна комісія протягом трьох місяців розглядала це питання і потім в кінці кінців винесла його на розгляд на відкритому засіданні. Відкриті джерела повідомляють, що були спроби по швидкому згорнути це питання і зовсім його не розглядати, але Балицькій в присутності камер і журналістів вдалося детально розглянути це питання і повноцінно його пояснити. У підсумку колеги підтримали цей проект, хоча у деяких були спроби згорнути його на одній із сесій. Після цього розглядався цей проект з внесенням і з частковим твердженням ряду правок.

У своїх публікаціях і виступах Ольга Балицька висловлювала думку про те, що саме зараз важливо припинити мораторій землі. Ольга Станіславівна була присутня на дискусії, де були ряд чиновників, а також представники аграрного бізнесу, фахівці-фермери, які прийшли до єдиної думки про те, чи необхідно відкрити ринок якомога швидше, якщо ж цього не зробити, то він просто загине.

Балицька виступала одним з ініціаторів підписання меморандуму про створення коаліції, яка буде спрямована на скасування мораторію на купівлю-продаж землі. Така коаліція об'єднала кілька асоціацій, а також ряд небайдужих до цього питання громадян. В ході діяльності коаліції стало відомо, що наявність мораторію передбачає зменшення прибутку сільських господарів землі на 13-18 тис. грн на рік, а також блокує розвиток села і створення робочих місць в сільській місцевості.

У 2017 році поки Ольги Балицької не було вдома, до неї в будинок з'явилися співробітники прокуратури з обшуком, при чому під час обшуку правоохоронці не впустили в квартиру адвоката, а також не надали копію протоколу. Відкриті джерела повідомляють, що обшук проводився нібито у справі якогось чиновника, який щось не законне робив на цій території. Але сама Балицька пов'язує цей обшук зі своєю професійною діяльністю в ході якої вона намагається не допустити незаконного будівництва.

На ряду з «липовими похоронами» і низкою загроз цей момент вже не викликає подиву у самої Ольги Станіславівни.

Ольга Балицька, facebook
Ольга Балицька, facebook

Завдяки активній діяльності Балицької їй вдалося домогтися того, що скасувалося будівництво в Павлівському сквері. Балицька на своїй сторінці в соціальних мережах поділилася радісною емоцією, що цього вдалося досягти без будь-яких погроз на її адресу, а також без акцій з трунами під вікнами. Стало відомо, що архітектурно-будівельна комісія анулювала дозвіл на виконання будівельних робіт. Земельна ділянка, на якій хотіли проводити будівництво знаходиться на території історичного Павлівського скверу. Спочатку надані документи свідчили про те, що будівництво ЖК на цьому місці могла перевищувати 100 метрів, так як були підготовлені документи на будівництво вищої категорії. Балицька ініціювала перевірку в ході якої і було скасовано дозвіл на будівництво.

При цьому у забудовника в оренді залишилась та сама ділянка землі, тому якщо і далі будуть здійснюватися спроби відновити будівництво, то Ольга Станіславівна планує і далі тримати під контролем цей об'єкт.

Балицька разом з небайдужими батьками дітей, які навчаються в школі № 58 ініціювали проект, який спрямований на поліпшення матеріально-технічної бази школи. Завдяки цій активній взаємодії в бюджет закладена велика сума, а саме 1,75 млн.грн, з яких півтора мільйона гривень підуть на капітальний ремонт спортивного майданчика, а решта коштів буде вкладено на благоустрій території, а також оновлення бібліотечного фонду.

Втім, самі забудовники вважають дії Балицької неправомірними. Відкриті джерела повідомляють, про свої підозри, що депутатка використовує своє службове становище, щоб публічно очорняти ряд забудовників, щоб мати при цьому свою юридичну вигоду. Забудовники вважають, що за допомогою таких маніпуляцій, Балицька хоче роздобути політичні дивіденди в битві за голоси виборців. Також є інформація, що Балицька тісно пов'язана з інвестиційною компанією, «Dragon Capital», так як в цій компанії працює її чоловік. Коли Балицька перебувала в складі фракції «Самопоміч», то вся депутатська група в повній мірі підтримала забудовника ділянки над метро Оболонь, а це спричинило за собою знесення МАФів. У самої Балицької і її чоловіка є кілька земельних ділянок, які знаходяться в селі Лебедівка, Вишгородського району. Поблизу цих ділянок вже споруджено ефектне котеджне містечко, девелопером якого виступає дочірня компанія Dragon Capital в якій і працює чоловік Ольги - Євген Баранов. Відкриті джерела повідомляють, що це містечко споруджено не зовсім на законних підставах.

У своїй декларації Ольга Станіславівна вказала, що у неї відсутні об'єкти нерухомості. За основним місцем роботи Ольга Балицька отримала доходу 103833 грн.

Фотографії

Ольга Балицька, facebook
Ольга Балицька, facebook

Ольга Балицька, facebook
Ольга Балицька, facebook

Відео

Посилання

Фейсбук