Сергій Глущенко - досить одіозна особистість. Наслідками його недбалої роботи стали мільйонні втрати у державному бюджеті. Він - екс-глава Державної служби України із питань безпеки харчової продукції та захисту споживачів, якого зараз хочуть «протягнути» на цю посаду.

Біографія

Дата народження невідома - у відкритих джерелах інформація відсутня. Згідно із даними AgroPolit.com, вік кандидата - 40 років.

Сергій Миколайович Глущенко - юрист, колишній радник міністра аграрної політики та продовольства України, кандидат на посаду Голови Державної служби України із питань безпеки харчової продукції та захисту споживачів. Нині - кандидат на посаду, яку в минулому провалив.

На його рахунку - трата мільйонів коштів із держбюджету країни. Із огляду на недбайливу роботу Сергія Глущенка епідемія африканської чуми охопила кілька регіонів країни. Незважаючи на це та інші обставини, що його компрометують, кандидатура юриста розглядається на черговому конкурсі на посаду Голови Державної служби України із питань безпеки харчової продукції та захисту споживачів.

Про те, що екс-главу відомства хочуть «протягнути» на цю посаду, повідомило виданню Антикор власне джерело у Кабінеті міністрів. Тут варто відзначити, що Сергія Глущенка нав'язують на цю посаду Олексію Валерійовичу Гончаруку, який став прем'єр-міністром України від 29 серпня 2019 року.

Сьогодні про наслідки провальної роботи екс-глави «Держпродспоживслужби» намагаються замовчувати. Але ж саме з ім'ям екс-глави відомства пов'язана не тільки провальна кампанія протидії епідемії африканської чуми, а й великі корупційні скандали.

Буквально 4 роки тому горе-діяльність чиновника на зайнятій посаді спричинила істотні збитки. Громадськість звинувачувала його у недбалому ставленні до своєї роботи. Адже його «шкідництво» дійсно завдало державі величезних збитків.

Читайте біографію та компромат на екс-главу відомства. Дізнайтеся подробиці того, що тоді відбувалося. Читайте також про те, чим він був зайнятий у робочий час, коли країну сколихнула епідемія чуми.

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у Слов'янську Донецької області. Тут він народився та виріс. Батьки: мати - Олена Омелянівна Глущенко (громадянство - Україна).

Сімейний стан: одружений. Дружина: Олена Олексіївна Лавриненко (громадянство - Росія). Діти: пасербиця Ганна Іналівна Санакоєва (громадянство - Росія), пасинок Артур Іналовіч Санакоєв (громадянство - Росія), дочка Анастасія Сергіївна Глущенко (громадянство - Україна).

Освіта

2005 р. - закінчив навчання у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана. За освітою - юрист. Має ступінь магістра права.

Кар'єра і бізнес

2006-2015 рр. - World Bank.

Жовтень 2006 року - березень 2015 року - IFC (International Finance Corporation), Вашингтон.

Травень 2015 р. - січень 2016 р. - Голова Державної служби України із питань безпеки харчової продукції та захисту споживачів.

12 жовтня 2016 р. - 14 липень 2017 р. - офіс ефективного регулювання, Київ.

Компромат і чутки

Коли Україною прокотилася хвиля африканської чуми, що охопила 8 регіонів країни, Сергій Миколайович Глущенко, займаючи посаду голови відомства, замість ефективної боротьби із навалою, повністю провалив кампанію протидії епідемії.

Нагадаємо, перші спалахи епідемії, що охопила практично півкраїни, припали на липень-серпень 2015 року. Він повинен був прийняти карантинні заходи та інформувати, як глава відомства, громадськість. Однак насправді був зайнятий абсолютно іншим.

Як повідомляють відкриті джерела, Сергій Глущенко не локалізовав проблему, що виникла. А допустив її відразу у декількох областях країни. Ніякі належні дії ним не робилися. Виявляється, замість того, щоб боротися із першими спалахами страшної епідемії, Сергій Миколайович постив у робочий час у соціальних мережах фотографії своїх зустрічей із друзями. Крім цього, ділився перспективами на майбутнє стосовно того, щоб затягнути їх до себе на державну службу.

Видання Час розповідає про те, що в Україні ніколи так не бушувала інфекція, як у 2015 році. І тепер колишній глава відомства, який допустив хаос та спритно умив руки, знову прагне зайняти цю посаду.

Але ж ще тоді наслідки його провальної діяльності виявилися катастрофічними. Епідемія лютувала й росла, а глава відомства не діяв. Наприклад, агрокомбінат «Калита» називав колосальну суму збитків - 170 млн. грн. Підприємство змушене було оголосити карантин на найближчі мінімум півроку.

Якщо звернутися до статистики, то у 2012 році в Україні спостерігався всього 1 такий випадок захворювання інфекцією. А поголів'я свиней, яких забили влітку 2015-го, досягло величезної цифри - 100 тисяч. Згідно із даними Держветслужби, кількість зареєстрованих випадків чуми склало 27.

Сьогодні служба Сергія Глущенка не згадує минуле. І завзято розповідає про зміни у структурі відомства. Але ж він раніше не тільки халатно ставився до своєї діяльності, а й провалив реформу структури служби.

Згідно із декларацією Сергія Миколайовича за 2018 рік, його зареєстроване місце проживання - Слов'янськ Донецької області. Фактичне місце проживання - місто Київ.

Із об'єктів нерухомості вказана столична квартира площею 72,7 кв. м. Інформація про права на об'єкт - оренда. Друга квартира, яка знаходиться у місті Слов'янськ Донецької області, на 66,2 кв. м - інше право користування. 33,33% належить матері декларанта Олені Омельяніві. Решта 66,67% - власність Ганни Миколаївни Глущенко, ймовірно, сестри декларанта.

Житловий будинок на 58 квадратів, який знаходиться у місті Краматорськ Донецької області, - 66,67% власності матері Сергія Миколайовича. Власник 33,33% - третя особа, Володимир Омелянович Белай. Тут же у аналогічній власності - земельна ділянка на 6470 кв. м

Із об'єктів незавершеного будівництва у власності Сергія Глущенка вказані 2 гаража у Слов'янську: площею 24 кв. м. та 15 кв. м. Із транспортних засобів - автомобіль «Опель Зафіра», 2003 р.в. - у власності дружини Олени Олексіївни.

Гонорари та інші виплати за цивільно-правовими договорами Сергія Миколайовича (Міжнародна фінансова корпорація, Група Світового Банку, Пенсельванія Авеню, Вашингтон, США) - 90 тис. Прибуток від зайняття підприємницькою діяльністю - 1 тис. 500 грн.

Заробітна плата матері, отримана за основним місцем роботи (ВАТ «БГ БАНК») - 50 тис. 218 грн. Заробітна плата дружини, отримана за основним місцем роботи (Республіканська дитячо-юнацька спортивна школа легкої атлетики, Грузія) - 102 тис. 696 грн. Безоплатна робота декларанта - Віце-президент Асоціації звероводов України.

Грошові активи Сергія Миколайовича: 48 тис. 400 доларів та 130 тис. грн. готівкою. До речі, всього 2 роки тому до цього, в е-декларації за 2016 рік, Сергій Миколайович вказував 71 тис. 712 доларів готівкою та 194 тис. грн.

Фотографії

Сергій Глущенко, politeka.net
Сергій Глущенко, politeka.net

Карта поширення інфекції, Держветслужба
Карта поширення інфекції, Держветслужба

Сергій Глущенко, antikor.com.ua
Сергій Глущенко, antikor.com.ua

Відео

Посилання

Фейсбук

Сторінка «Держпродспоживслужби» у соцсмережі Фейсбук

Офіційний сайт Державної служби України із питань безпеки харчової продукції та захисту споживачів