Дмитро Анатолійович Ярош - український політик, громадський діяч, лідер організації "Правий сектор", народний депутат.
Дмитро Ярош став широко відомим під час подій Євромайдану в 2014 році. Тоді він став главою руху "Правий сектор" і був своєрідним символом силового опору під час Революції Гідності. Однак зараз він пішов у підпілля, веде сімейний спосіб життя і зрідка коментує політичну ситуація в країні в своєму Фейсбуці. Про кар'єру, компромат, скандали і доходи – читайте в нашому матеріалі.
Біографія
Дата народження – 30 вересня 1971 року
Вік – 48 років
Місце народження – Дніпродзержинськ (Кам'янське), Дніпропетровська область, Україна
Національність – українець, має єврейське коріння
Знак зодіаку – ваги
Сім'я
Дмитро Анатолійович одружений, його дружину звуть Ольга. Сім'я виховує трьох дітей – доньок Анастасію та Ірину, а також сина Дмитра. У березні 2014 року Ярош став дідусем.
Батьки. Про своїх батьків політик вважає за краще не говорити. Крім того, що вони розмовляють російською мовою, працювали на заводі, він більше нічого не розповідав.
Освіта
Середню освіту здобув у рідному місті. Потім вступив до Дрогобицького педагогічного університету імені Франка, де вивчав філологію.
Кар'єра і бізнес
Дмитро Ярош починав свою кар'єру на металургійному комбінаті. У підсумку це місце стало єдиним офіційним в трудовій книжці політика до роботи в парламенті.
Незабаром після цього його забрали в армію, службу проходив на території Росії і Білорусі.
У молоді роки брав участь в екологічному русі. У 1988 році підключився до протестів в Кам'янському, де брав участь в зборі підписів за закриття незаконно запущеної коксової батареї.
У лютому 1989 року Ярош став членом організації Народний Рух України.
У 1994 році Ярош брав участь у створенні націоналістичної організації з назвою Тризуб імені Степана Бандери.
У 1996 році став членом головного комітету цієї організації. А через короткий час очолив її.
У 2002 році Дмитро Анатолійович отримав посаду головного інспектора організації Тризуб.
З 2005 року політик був главою Центрального Проводу.
У квітня 2013 року обійняв посаду помічника нардепа Валентина Наливайченка, з яким його пов'язують довгі роки дружби.
Після початку Євромайдану Ярош ініціював створення громадського руху "Правий сектор".
Дмитро Анатолійович був одним з учасником Самооборони Майдану. Лідер Правого сектора довгий час тримався в тіні і не брав участі в політичному житті країни.
Але в кінці 2014 року Ярош і його соратники заявили про свою незалежну і самостійну політичну силу, а також висунули владі своі вимоги.
У лютому 2014 року Ярош зустрічався із збіглим президентом Віктором Януковичем і, за словами націоналіста, відмовився прийняти його пропозицію про перемир'я.
У 2014 році Ярошу запропонували посаду заступника секретаря РНБО, однак, як кажуть, націоналіст мітив в віце-прем'єри з силового блоку.
У 2014 році Ярош заявив про намір брати участь у позачергових парламентських виборах. 1 квітня того ж року Центральна виборча комісія України зареєструвала його кандидатуру.
У 2014 році Ярош брав участь у виборах президента України. Однак кандидат зміг набрати всього 0,70% голосів виборців.
У 2014 році Дмитро Анатолійович стає народний депутатом України восьмого скликання. При цьому політик відмовився входити в будь-яку фракцію. У парламенті був головою комітету, що займається питаннями національної безпеки.
У 2015 році глава Генерального штабу Збройних сил Муженко і глава Добровольчого Корпуси договорили про те, що Яроша призначать на посаду радника начальника Генштабу.
У листопаді того ж року Ярош заявив, що від повноважень глави Правого сектора. Своє рішення він пояснив тим, що не може бути "весільним генералом" в організації.
За словами Яроша, причина того, що він пішов з "Правого сектора" – розбіжності між членами організації. За словами націоналіста, він хотів продовжувати займатися питаннями війни. У той же час інші члени організації виступали за продовження революційних подій всередині країни.
У 2015 році Ярош створив нове суспільно-політичний рух "ДІЯ".
У 2019 Дмитро Ярош знову намагався потрапити до Верховної Ради, в цей раз від політичної сили "Свобода". Однак в підсумку партія не набрала достатньої кількості голосів, щоб потрапити в парламент дев'ятого скликання.
Останні новини
На даний момент Дмитро Ярош не займається своєю політичною кар'єрою – після парламентських виборів він пішов у підпілля. Однак періодично коментує події в Україні на своїй сторінці в Фейсбук.
Компромат і чутки
Навесні 2014 року правоохоронці Російської Федерації ініціювали кримінальне провадження проти Дмитра Яроша. Зокрема, воно стосувалося нібито закликів до тероризму українського націоналіста в одній з публікацій в Мережі. Однак представник Правого сектора заявив, що пост про заклик до боротьби проти Росії Яроша не робив, а з'явився він після того, як аккаунт одного з адміністраторів сторінки зламали невідомі.
Через короткий час московський Басманний суд, який називають інструментом політичних репресій Кремля, зокрема, за справу Ходорковського, виніс рішення про заочний арешт Яроша.
Захист Яроша намагалася оскаржити рішення суду, проте в результаті було вирішено залишити рішення про арешт Яроша в силі.
У 2015 році в Мукачеві сталася перестрілка, в якій брали участь члени організації "Правий сектор". Пізніше Ярош узяв на себе відповідальність за трапився інцидент.
Декларація
Згідно з декларацією про доходи за 2017 рік, Дмитро Ярош володіє двома квартирами площею 44 і 46 квадратних метрів в Кам'янському.
Його дружина Ольга володіє квартирою (53,9 кв. м) і автомобілем Opel Astra A5 2006 рік випуску.
За рік політик заробив 598 тисяч гривень. Банківських депозитів не має, заощаджень також не має.
Фотографії
Відео
Посилання
Офіційна сторінка Дмитра Анатолійовича в соціальній мережі Фейсбук
Офіційний сторінка політика в соціальній мережі Твіттер
У соціальній мережі Інстаграм сторінки не має.