«Вінницький клан» викликає увагу громадськості. Адже корупційні зв'язки та тіньові схеми неодноразово мали місце. Будучи комсомольцем, депутатом шести скликань, Анатолію Матвієнку із зарплатою чиновника вдалося заробити мільйони. Читайте докладніше про скандал із храмом, який він задекларував.

Біографія

Дата народження: 22 березня 1953 року.

Знак Зодіаку: Овен. За східним гороскопом: рік Водяної Змії.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 67 років.

Захоплення: туризм, велосипед, поезія, футбол. Ще у роки навчання виступав за футбольну команду інституту, активно займався науковою роботою.

Анатолій Матвієнко може похвалитися тим, що був народним депутатом ще першого скликання. Він успішно просувався комсомольською, а згодом - партійною лінією. І «прославився» ставленням до вінницької спиртової мафії, про що повідомляють відкриті джерела.

Про його «трофейну» діяльність на посаді голови автономної республіки Крим розповідає портал Антикор. На півострові за часів його правління повним ходом йшла незаконна приватизація державного майна.

Згодом на адресу Анатолія Матвієнка висувалися обвинувальні рішення щодо організації та покровительства будівельної афері. Про це повідомляють відкриті джерела. Як стверджували інвестори, підконтрольні Анатолію Сергійовичу структури робили усе можливе для затягування будівельних робіт у столиці.

Справа стосувалася житлового будинку в Києві. Від інвесторів вимагали додаткового фінансування. Тільки вони попередньо вносили усю необхідну суму для закінчення будівельних робіт.

Анатолій Матвієнко: біографія і досьє, компромат, скріншот із YouTube
Анатолій Матвієнко: біографія і досьє, компромат, скріншот із YouTube

Читайте докладніше про фіктивну фірму «Гольф-Сіті», за якою ховалися керівники «помаранчевих». Про те, як у Криму йшла незаконна приватизація держмайна. Дізнайтеся, що включає декларація екс-нардепа.

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у місті Бершадь Вінницької області. Тут він народився і виріс. Батьки: батько - Сергій Кузьмович (1928 р.н.), працював до виходу на пенсію робітником на Бершадській меблевій фабриці; мати - Марія Павлівна (1928 р.н.) бухгалтер на тому ж меблевому підприємстві.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Ольга Василівна (1953 р.н.), доцент Київського національного лінгвістичного університету. Її заробітна плата за 2017 рік становила (декларація Анатолія Матвієнка за 2017 рік) 379 тис. 51 грн. Її пенсія - 66 тис. 527 грн.

Пара одружилася у 1975 році. Обидва були студентами 5-го курсу. Після закінчення поїхали до Бершаді Вінницької області. Його дружина першою просувалася по комсомольській лінії. Вона була завсектором райкому.

Діти: два сина - Віктор (1976 р.р.) і Павло (1981 р.н.) Старший син неодноразово ставав фігурантом скандалів. Про це повідомляють відкриті джерела.

Племінник екс-народного депутата - Сергій Березенко. Користуючись потекцією дядька, племіннику вдалося досягти чималих висот. Він, до речі, був задіяний у залученні голосів на користь тепер уже екс-глави держави Петра Порошенка.

Освіта

1960-1970 рр. - навчався у Бершадській середній школі.

1970-1975 рр. - у 17 років вступив до Львівського с\г інституту (нині - Національний аграрний університет). Освоєна спеціальність - «інженер-механік».

Кар'єра і бізнес

1975-1976 рр. - свою трудову діяльність розпочав із посади завгаражом.

1976-1977 рр. - наступний рік очолив відділ механізації райміжколхозного будівельного управління.

1977-1980 рр. - потім починає будувати свою комсомольську кар'єру. І відразу стає 1-м секретарем райкому комсомолу Бершаді. ЗМІ не виключають, що у нього була добра протекція. Адже навряд чи так просто можна було зайняти керівну посаду в комсомолі.

Із 1980 р. - і у подальшому його комсомольська кар'єра поступово успішно просувається. Будучи другим секретарем Вінницького обкому комсомолу, знайомиться із усією вінницької елітою партії.

1989 р. - після проходження Вищої партшколи при ЦК КПУ займає чільний пост 1-го секретаря ЦК ЛКМУ. Успішне комсомольське минуле дозволило курирувати йому ряд проектів. На них він отримував хорошу фінансову підтримку у першій половині 90-х.

Із 1990-го головний комсорг успішно просувається політичними щаблями. Він - народний депутат I, III, IV, V, VI і VIII скликань. Після успіхів по комсомольській лінії пішли депутатський мандат, взаємовигідні зв'язки із елітою.

1996-1998 рр. - голова Вінницької ОДА.

Був прихильником найрізноманітніших партій: «Українська платформа «Собор»,«Блок Юлії Тимошенко», «Блок Наша Україна», «Блок Петра Порошенка».

Компромат і чутки

Ще на початку дев'яностих (1994 р.) Анатолій Матвієнко став засновником Фонду підтримки розвитку мистецтв. Скелет.інфо повідомляє, що навколо цієї «благої справи» ходила чутка про відмивання великих сум. Але що це були за кошти під час жорстокої кризи - нікому невідомо.

Приблизно у цей же час Вінницький регіон уславився успішною спиртовою діяльністю, навколо якої часто спалахували скандали, пов'язані з продажністю. Про кримінальне розслідування у спиртпромисловості Вінниччини, що стосувалося представників «вінницького клану», докладно пише Антикор.

Анатолій Матвієнко: біографія і досьє, компромат, скріншот із YouTube
Анатолій Матвієнко: біографія і досьє, компромат, скріншот із YouTube

Вінницька область була однією із найбільш великих спиртовиробників і країні. «Вогняна вода» стала відмінною годівницею для багатьох. Шахрайство, корупційні схеми, різні афери по сировині.

Усе це дозволяло випускати додатковий спирт, який не враховувався документально. І привласнювати величезні суми грошей за допомогою завищеної собівартості спирту. До речі, на початку дев'яностих вживання алкоголю в Україні било усі рекорди. І хтось на цьому дуже добре нажився.

Видання News.meta повідомляє, що питання про зв'язки народного депутата Анатолія Матвієнка із вінницькою спиртовою мафією до 1996 р. залишалося відкритим. За даними цього джерела, екс-секретарів комсомолу не буває. Вони провертають тіньові схеми й створюють нові корупційні зв'язки.

Як повідомляє Politeka, у 1997 р. нардеп виступає із критикою прем'єр-міністр Павла Лазаренка. Він заявляє про це на 2-му з'їзді НДП, висуваючи підозри у корупційній діяльності держслужбовця. Через 2 роки нардеп складає на з'їзді свої повноваження голови партії.

Він не побажав підтримати кандидатуру чинного на той момент президента Леоніда Кучми на президентських виборах 1999 р. А пізніше навіть увійшов до ради, що протидіяла режиму Леоніда Даниловича.

Анатолій Сергійович знаходить спільну мову із Юлією Тимошенко. Однак незабаром їх відносини псуються. Нардеп стає прихильником Віктора Ющенка. Кримські ЗМІ встигли охрестити ставленика Віктора Андрійовича його «гауляйтером».

Анатолій Матвієнко: біографія і досьє, компромат, скріншот із YouTube
Анатолій Матвієнко: біографія і досьє, компромат, скріншот із YouTube

Це пов'язано із тим, що у кінці весни 2005-го він зайняв пост прем'єр-міністра кримської автономії. Обіймав керівну посаду недовго - всього кілька місяців. Однак за цей час встиг привернути компанію Польщі до роботи над земельним кадастром Криму.

Питання охоплювало 6,5 тисячі гектар землі. Справа стосувалася фіктивної фірми «Гольф-Сіті». Про це повідомляють відкриті джерела. Прибережні зони Сакського й Сімферопольського регіонів виступали нібито для облаштування великого комплексу із аквапарком, готелями, майданчиками для гольфу та іншими об'єктами.

У результаті з'ясувалося, що за фіктивною фірмою ховаються керівники «помаранчевих». Поки депутати набували у Криму пансіонати та санаторії, прокуратура намагалася заперечувати у судах законність цих придбань.

Про те, як у автономії повним ходом йшла незаконна приватизація держмайна, розповідає також Genshtab.info. У підсумку у 2005 р. санаторій Міноборони України у Ялті оголосили банкрутом. 12 корпусів закладу продали комерційним структурам за заниженою ціною.

Уже давно Анатолія Матвієнка та Петра Порошенка об'єднували теплі дружні стосунки. Вони були давно знайомі. І при формуванні нового списку пропрезидентської сили Петра Олексійовича на виборах до парламенту, у ньому знайшлося місце для вінницького бомонду, у тому числі й для Анатолія Сергійовича.

Декларація Анатолія Матвієнка за 2017 рік демонструє наявність у екс-нардепа та його дружини кількох земельних ділянок і цілого ряду нерухомості. У власності дружини Ольги Василівни - величезний маєток у Лісниках Києво-Святошинського району Київської області площею понад 800 квадратів.

Дата придбання - 17 січень 2010 р. Зазначена у декларації вартість - 2 млн. 126 тис. 427 грн. Серед об'єктів незавершеного будівництва у 2017 році - житловий будинок площею 267,4 м² у Тишківці Городенківського району Івано-Франківської області.

Skoda Oktavia А7, 2013 р.в. - власність дружини декларанта. Зазначена вартість на той момент - 250 тис. 390 грн. Щоправда, на сьогоднішній день авто такого класу та року випуску коштує на вторинному ринку понад 300 тис. грн. Ольга Василівна - бенефіціар ТОВ «Маодот».

Маючи зарплату чиновника, Анатолію Сергійовичу вдалося сколотити пристойні матеріальні статки. Та й грошові активи сімейства просто колосальні.

Готівкою екс-нардепу належать 640 тис. грн., Дружині - 1 млн. 550 тис. грн. На різних банківських рахунках декларанта 82 тис. 297 доларів, 2 млн. 281 тис. 601 грн., 3 млн. 502 тис. 606 грн. і 13 тис. 207 грн. У дружини - 10 тис. 498 доларів, 276 тис. 255 грн., 2 млн. 238 тис. 941 грн. і 186 доларів.

Анатолій Матвієнко: біографія і досьє, компромат, скріншот із YouTube
Анатолій Матвієнко: біографія і досьє, компромат, скріншот із YouTube

Окрема історія – скандал навколо храму Успіння Пресвятої Богородиці церкви, який він задекларував. Анатолій Матвієнко стверджує, що власну церкву віддає людям. Будучи депутатом від «Блоку Петра Порошенка» він, мовляв, подарував церкву громаді міста. Однак чиновники не знали, що робити із храмом. Брати на баланс міста не хотіли, скаржачись на нестачу коштів.

А віряни сперечалися, кому ж церква усе ж таки дістанеться. Боротьба йшла за 40 квадратів. Люди були певні, що нардеп жертвує кошти на церкву. А про те, що він її привласнив, дізналися із декларації чиновника.

Міжконфесійна суперечка була тривалою. Кінцеве рішення мали прийняти місцеві депутати. У результаті 11 депутатів були проти, 6 підтримали, кілька осіб утрималися. Міська рада вирішила відмовити Анатолію Матвієнко в укладенні договору пожертви. Питання стосовно храму із порядку денного не знімали.

Анатолій Матвієнко: біографія і досьє, компромат, скріншот із YouTube
Анатолій Матвієнко: біографія і досьє, компромат, скріншот із YouTube

Що ж, у деклараціях багатьох депутатів ми бачимо не тільки ювелірні прикраси та коштовні годинники й шуби, але й твори мистецтва, і навіть ікони та інші предмети релігійного культу.

Мабуть, любов до мільйонів та церковних цінностей у більшості депутатів у крові. Їх декларації значні й вражають списками колекцій ікон і не тільки. А у деяких у декларації числяться навіть храми....

Фотографії

Анатолій Матвієнко: біографія і досьє, компромат, скріншот із YouTube
Анатолій Матвієнко: біографія і досьє, компромат, скріншот із YouTube

Анатолій Матвієнко: біографія і досьє, компромат, скріншот із YouTube
Анатолій Матвієнко: біографія і досьє, компромат, скріншот із YouTube

Анатолій Матвієнко: біографія і досьє, компромат, скріншот із YouTube
Анатолій Матвієнко: біографія і досьє, компромат, скріншот із YouTube

Анатолій Матвієнко: біографія і досьє, компромат, скріншот із YouTube
Анатолій Матвієнко: біографія і досьє, компромат, скріншот із YouTube

Анатолій Матвієнко: біографія і досьє, компромат, скріншот із YouTube
Анатолій Матвієнко: біографія і досьє, компромат, скріншот із YouTube

Відео

Посилання

Фейсбук - сторінка екс-нардепа у соцмережі відсутня.

Контакти: сторінка Анатолія Матвієнка на сайті міста Бершадь.