Василь Іванович Хмельницький – український підприємець, засновник компанії K.Fund. Про кар'єру, компромат, скандали і доходи – читайте в нашому матеріалі.
Біографія
Дата народження – 10.09.1966
Вік – 53 роки
Місце народження – село Баян-Аул, Казахстан
Національність – українець
Знак зодіаку – Діва
Сім'я
Батьки. Батько – був трактористом, мати – маляром. Коли Василю було два роки, сім'я повернулася в Україну.
Василь Іванович був одружений два рази. Першу дружину бізнесмена звуть Оксана Хмельницька, жінка займається підприємницькою діяльністю. Друга дружина – Зоя Литвин, вона очолює організацію "Освіторія", а також є засновником Новопечерської школи.
Сім'я виховує двох синів – Олександра та Івана.
Освіта
Середню освіту Хмельницький отримав в місті Ватутіне. У 1984 році закінчив Професійне училище за спеціальністю слюсар-зварювальник. Потім вступив на юридичне відділення університету імені Тараса Шевченка в Києві.
Кар'єра і бізнес
Після закінчення професійного училища Василь Іванович вирушив на строкову службу в радянську армію.
У 1987 отримав посаду зварювальника на будівництві в Ленінграді (зараз - Санкт-Петербург). В цей же період почав робити перші кроки в бізнесі.
Початок кар'єри Василя Івановича пов'язують з ім'ям відомого російського бізнесмена Дмитра Варварина, який очолював концерн «Орімі». Під час роботи Хмельницький познайомився з братом Варварина, Олександром – чоловіки проживали в одному гуртожитку.
У підсумку з Олександром Варвариним майбутній бізнесмен пройшов шлях від звичайного робітника на будівництві до заступника голови нафтової компанії «Орімі-ойл».
У 1991 році відбулося повернення Хмельницького в Україну. Тоді він очолив компанію «Данапріс», київську філію «Орімі-ойл». На батьківщину бізнесмен приїхав разом зі своїми бізнес-партнером.
З 1994 року Василь Іванович іде від Варварина і стає незалежним підприємцем. На свої і пітерського бізнесмена гроші скуповував все підряд і продавав дорожче. Прибутковість тоді сягала 100%.
У 1991 році Хмельницький отримує контрольний пакет акцій компанії «Запоріжсталь». За словами самого бізнесмена, державний пакет акцій він отримав після того, як пообіцяв підняти виробництво. Журналісти підозрюють в цьому протекцію Людмили Кучми, дружини тоді всесильного президента-самодержця.
Політична кар'єра
Першу спробу отримати депутатський мандат Хмельницький зробив в 1998 году. Тоді він пройшов в парламент в складі Партії зелених України. Новообраний політик навіть брав участь в роботі комітету, що займається питаннями корупції і організованої злочинністі.
Як пишуть ЗМІ, виборчу кампанію "зелених" спонсорував той самий Дмитро Варварин. Через два роки Варварин був убитий з пістолета недалеко від власного будинку. У підсумку після смерті власника холдинг «Орімі» розпався.
Зв'язок між Хмельницьким і Варвариним підтверджують і джерела з Росії, які пишуть про те, що приватизація «Запоріжсталі» відбувалася за гроші останього.
У 2002 році Хмельницький знову йде на парламентські вибори. За інформацією деяких джерел, бізнесмен не зовсім чесно здобув перемогу на 82-му одномандатному окрузі, бо підрахунок голосів в рамках перших виборів був зірваний, а після було організовано повторне голосування - спеціально під участі і перемоги Хмельницького.
У Верховній Раді Василь Іванович входив до більшості, яку контролював президент Леонід Кучма. У 2003 році Хмельницький пішов з партії Зелених і влився в політичну силу "Союз", яка виступала за міждержавний союз з Росією і Білоруссю, рівноправність російської та української мов і федералізацію України.
У 2006 році Хмельницький знову проходить в парламент, однак цього разу вже в складі партії Юлії Тимошенко. Колишній нардеп БЮТ Дмитро Чобіт так описав учасників партії в 2006 році: «бандити, банкіри, олігархи і рафіновані кучмісти». До них належав і Хмельницький.
Навесні 2007 року, коли Віктор Ющенко продемонстрував свою політичну неспроможність, Хмельницький опинився в новоствореній правлячій коаліції. А в партії Тимошенко заявили, що Василь Іванович виключений з лав політичної сили через те, що віддав свій голос за відставку Юрія Луценка з посади міністра внутрішніх справ.
Уже в 2007 році, під час виборів до ВР, Хмельницький значився в списках регіоналів. І в підсумку бізнесмен зміг в п'ятий раз стати народним депутатом. І знову став членом комітету, що займається питаннями корупції.
2007 році – Хмельницький продає свою частину акцій компанії "Запоріжсталь". Куплена вона була за 70 мільйонів доларів. Продана – більш ніж за 400 мільйонів доларів. Цифри призводить сам Хмельницький.
Як пишуть ЗМІ, відмовитися від прибуткового капіталу довелося в обмін на новий партквиток від ПР. За оцінками Форбс, на 2008 рік статки Хмельницького оцінювалося майже в мільярд доларів – а саме, в 920 мільйонів доларів.
У 2012 бізнесмен став власником Київського мотозаводу.
Назад у бізнес
У парламенте сьомого скликання регіонал Хмельницький входив до комітету з питань державного бюджету.
У 2014 році Василь Іванович проголосував за диктаторські закони Януковича, які були покликані істотно обмежити права українців.
Після багатьох років депутатської кар'єри Хмельницький вирішив завершити свою політичну кар'єру. Від дострокових парламентських виборів Василь Іванович відмовився. Як пишуть медіа, бізнесменові не вдалося пробитися в чергову партію влади, де занадто критично поставилися до перспектив подібного кандидата в їх списках.
У 2017 році Хмельницький став главою наглядової ради "Харківського політехнічного інституту".
За останніми даними, Василь Іванович цікавиться новою країною – Казахстаном. Зокрема, його компанія буде будувати в Астані інноваційний парк аналогічний київським UNIT.City на Дорогожичах.
Журналісти з'ясували, що від бізнес-діяльності Хмельницького постраждав відомий завод «Росинка», який підприємець двічі прибирав до рук і двічі продавав із солідною націнкою. В результаті великий виробник безалкогольної продукції став банкрутом.
Крім того, завдяки старанням Хмельницького був ліквідований комунальний банк «Хрещатик», що належав Хмельницькому і Іванову, і залишив після себе 7 мільярдів гривень боргів, заслуговує окремої п'єси.
Декларація
В період своєї депутатської діяльності Василь Іванович подавав декларацію про доходи і власності. Так, останній документ значиться 2013 роком.
Згідно з декларацією, Хмельницький володіє двома автомобілями марки Lexus. Також з майна бізнесмен вказав земельні ділянки, дві квартири, два будинки, а також нежитлове приміщення.
Фотографії
Відео
Посилання
Офіційна сторінка Василя Хмельницького у соціальній мережі Фейсбук.
Офіційний сайт бізнесмена.