Біографія
Володимир Евсевіевіч Кістіон народився 31 травня 1965 року в селі Довжок, що знаходиться в Ямпільському районі Вінницької області.
Знак зодіаку Близнюки
Народився в рік Дерев'яної Змії
Національність: українець
Віросповідання: православний
Говорить російською та українською
На які кошти колишній віце-прем'єр побудував Вінницьке межигорье і в якій мірі він причетний до української соціальної катастрофи? - Відповіді в цьому матеріалі.
Сім'я
Володимир Костіон не поширюється про своє особисте життя. Відомо, що він одружений. Дружина - Валентина Анатоліївна та має сина Дмитра.
Освіта
Кістіон є випускником Одеського інжинерно-будівельного інституту. У 1989 році отримав диплом за спеціальністю Водопостачання і каналізація. Професійний інженер-будівельник.
Диплом про другу вищу освіту отримує в 2001 році. Стає випускником регіонального інституту державного управління при Національній академії державного управління при Президентові України. Має ступінь магістра державного управління.
Кар'єра і бізнес
Доросле життя Кістіон, також як і мільйони інших радянських юнаків, почав в 18 років - зі служби в лавах Радянської Армії, в якій він перебував з 1983 по 1985 роки.
Працювати Володимир Овсійович почав в 1989 році. Перше місце роботи - Ямпільський комбінат комунальних підприємств, в якому він був майстром житлового фонду.
У період з 1990 по 2001 рік майбутній політик був начальником Ямпільської ділянки водопровідно-каналізаційного господарства.
Кар'єрний прорив Кістіона стався в 2001 році, коли він отримав місце начальник Вінницького обласного комунального виробничого підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Вінницяводоканал.
У політику Володимир Овсійович прийшов в 2008 році, отримавши посаду виконуючого обов'язки заступника мера Вінниці. В якості міського управлінця він пропрацював аж до 2011 року, після чого став виконуючим обов'язки першого заступника Вінницького міського голови. З 2011 по 2014 року - перший заступник Вінницького міського голови.
Перехід до вищої ліги української політики закономірно відбувся в 2014 - 2015 роках, після приходу до влади Петра Порошенка і так званих вінницьких. Саме тоді Кістіон став перим заступником Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
У 2015 році стає першим заступником Керівника Апарату Верховної Ради України. У 2016 році стає першим заступником Керівника Апарату Верховної Ради.
14 квітня 2016 року про Кістіон дізнається вся Україна. За пропозицією прем'єр-міністра і колишнього мера Вінниці Володимира Гройсмана він був призначений віце-прем'єром України з питань енергетики, екології та користування надрами.
Влітку 2019 року Кістіон намагається стати народним депутатом Верховної Ради дев'ятого скликання, беручи участь у позачергових парламентських виборах по мажоритарному округу №11 у рідній Вінниці. Програє вибори представнику партії Слуга народу Максиму Пашковському.
Згідно з офіційними даними, Володимир Кістіон живе досить скромно. Декларація політика має інформацію, що він живе за одну зарплату, яка в залежності від займаної посади коливалася від позначки в 160 тисяч до 300 тисяч гривень в рік. Приблизно на 70 тисяч гривень в рік жила і його дружина Валентина Анатоліївна.
При цьому у подружжя був солідний запас готівки: вісімсот двадцять тисяч гривень. У банках - п'ятдесят одна тисяча двісті тридцять шість гривень.
Кістіон нібито жив у найманій київській квартирі площею майже п'ятдесят п'ять квадратних метра. Дружина зареєструвала на себе три земельні ділянки. Перша - загальною площею сімнадцять тисяч шістсот тридцять один квадратний метр, знаходиться в с. Довжок Ямпільського району Вінницької області Друга - там же, з майже такою ж площею. Третя також знаходиться в тих же Довжках і має площу в сімнадцять тисяч сімсот сімдесят сім квадратних метрів.
Скромні доходи не завадили Кістіону побудувати спальний корпус в Хмільнику Вінницької області, а дружині придбати авто марки Тайотта.
Набагато багатше живе єдиний син Кістіона Дмитро, який визнав за собою право власності на житловий будинок у Вінниці, площею двісті дев'яносто п'ять квадратних метрів і дві ділянки землі. Перша - площею одна тисяча квадратних метрів, побудований в Вінниці. Друга знаходиться в Ямполі і має площу в одну тисячу квадратних метра. Також у Дмитра Кістіона є житловий будинок площею майже сто дев'яносто чотири квадратні метри. При цьому, син тодішнього віце-прем'єра офіційно заробляв трохи більше 180 тисяч гривень на рік.
Готівковкою Дмитро Володимирович з дружиною Іриною зберігали двісті тисяч гривень і двадцять тисяч доларів. У пари також були авто марок МАЗ і Хонда.
Компромат і чутки
Володимир Кістіон має в рідній Вінниці вкрай погану репутацію. Його звинувачували в корупції і регулярному неправомірному підвищенні тарифів на комунальні послуги. Перебуваючи на посаді керівника Вінницяводоканал, він регулярно підвищував тарифи жителям міста. Крім того, Кістіона звинувачували в завищенні ціни за очистку стоків і нав'язували послуги з установки водомірів і їх експлуатацію.
Також Кістіона звинувачували в створенні корупційної моделі ОСББ, яка підпорядковувалася міській Асоціації старших по будинках, яку очолив такий собі Олександр Гаврилюк - однокласник самого Володимира Гройсмана. Саме він заносив в мерію відкат за ведення комунального господарства багатоквартирних будинків.
Він то і влаштував підписання колективних контрактів ОСББ з приватними ЖЕКами, що справоціровало зростання комуналки і збіднення місцевого населення.
Самого Кістіона вінничани називали батьком комунальної мафії, а його резиденцію - вінницьким Межігірьем. Скромний, за власною заявою політик, жив у палаці на величезній території, з особистим басейном і прикрасами з позолотою. Колишній віце-прем'єр також обладнав свою вінницьку резиденцію газонами з електропідігрівом, а фасад прикрасив статуями ручної роботи в античному стилі. Крім того, на вулицях Вінниці нардепа видили в авто марок Мазераті і Мерседес.
У Вінниці його також звинувачують в переділі сфер впливу місцевих транспортників та ініціювання псевдотранспортної реформи, через яку сотні людей залишилися без роботи. Також його звинувачують в кришуванні місцевих кіосків.
Більш того, земля для будівництва палацу Кістіоном була вкрадена у держави. Так, політик, перебуваючи на посаді голови Вінницяоблводоканал, виділив його сам собі, а пізніше продав власного сина.
До сих пам'ятають вінничани скандал навколо Вінницького лампового заводу, який він продав кримської фірмі за сто тридцять два мільйони гривень з боргами за воду і світло на сімнадцять мільйонів. Однак нових власників не відразу ж змусили віддавати борги попередніх власників за що Кістіон нібито отримав відкат в два мільйони гривень.
Дивно, але майбутній віце-прем'єр в уряді Гройсмана, яке сформувалося благодоря перемозі Євромайдану і Революції Гідності, в минулому займався місцевими угрупуваннями так званого АнтиМайдану. При цьому, діяльність банд тітушек фінансувалася з міського бюджету, з якого було спеціально виділено майже 2 мільйони гривень.
На посаді віце-прем'єра Кістіона звинувачували в куди більш кричущих злочинах. Зниження рівня виробництва дешевої електроенергії на державних АЕС, і збільшення виробництва дорожчої електроенергії на ТЕС олігарха Ріната Ахметова. Зокрема, саме він лобіював виділення Ощадбанком кредиту в 2 мільярди гривень компанії Енергоринок, з яких 1,48 мільярда будуть перераховано ДТЕК в якості погашення деяких заборгованостей. Скільки саме Кістіон отримав відкатів за реалізацію даної схеми - не відомо.
Також Кістіона звинувачують в незаконному підвищенні цін на газ і комуналку в Україні в 2016 році, що посилило комунальний і соціальна криза в країні. Нарікали йому і розкраданні грошей на програму відновлення інфраструктури Донбасу після АТО і модернізацію чорноморських портів в Одеській і Херсонській областях.
Численні звинувачення в корупції досягли представників спеціалізованих органів. Влітку 2019 року тодішнього віце-прем'єра звинуватили в в розкраданні держкоштів, що він пояснив політичним замовленням і правокацією СБУ, спрямованою проти Володимира Гройсмана та Петра Порошенка.
Фотографії
Відео
Посилання
Посилання на сторінку політика в Facebook.