Біографія
Знак зодіаку: Овен
Народився в рік Півня
Національність: українець
Віросповідання: греко-католик
Розмовляє українською, польською, російською
Чи є літній політик антісемітом і як саме він нібито наживається на своєму минулому і імені батька? - Відповіді в цьому матеріалі.
Юрій Романович Шухевич народився 28 березня 1933 року у місті Оглядів, що тоді входив до складу Львівського воєводства Польщі.
Сім'я
Юрій Шухевич - син видатного діяча українського національного діяча і глави Української національної армії - Романа Шухевича. Дитинство і юність Юрія Романовича були вкрай неспокійними через діяльність батька. У період з 1939 по 1941 роки він разом з сім'єю жив у Кракові, а в 1941 році переїхав до Львова. Після закінчення Другої світової через зв'язок з УПА його разом з матір'ю і бабусею переслідували радянська влада, згодом заарештувавши його сім'ю, а самого Романа відправивши в дитбудинок - спочатку в Чорнобилі, пізніше - в Донецьку. Однак Роман відмовлявся жити без сім'ї і втік назад додому.
У 1948 році Шухевича-молодшого заарештовують, коли він знову прибуває в Донецьк для того, щоб забрати з інтернату сестру. У 1949 році - стає політичним в'язням, засуджується до 10 років позбавлення волі в трудових таборах. У 1950 році ненадовго повертається в Україну, після того, як його відправляють на впізнання тіла убитого батька. У 1954 році звільняється за амністією, оголошеною після смерті Сталіна. Але вже через кілька місяців знову арештовується, а в 1958 році отримує новий термін десятирічного ув'язнення та відправляється в трудові табори в Мордовії.
Юрій Шухевич виходить на свободу в 1968 році і переселяється в Нальчик, так як йому було заборонено жити в Україні. Там він недовгий час живе простим життям і працює електриком. Виходить на зв'язок з представниками дисидентських кіл і продовжує займатися антирадянською діяльністю, за що в черговий раз отримує десятирічний термін тюремного ув'язнення. Третій вирок в житті молодого чоловіка відбувся в 1972 році.
У період з 1972 по 1979 року Юрій Шухевич перебував у Володимирі, в після переведений в одну з в'язниць Татарської АРСР. Тоді через нелюдські умови утримання, він осліп. Спроби повернути зір дисиденту безуспішно проводять в 1982 році, після чого його випускають з в'язниці і переводять на насильницьке утримання в будинку інвалідів у Томській області.
Виснажливе життя, довгий ув'язнення і репресії не дозволили Шухевичу побудувати повноцінне особисте життя. У нього немає дітей, хоча він перебуває у шлюбі з Олександрою Володимирівною Шухевич.
Освіта
Через складні життєві обставини Шухевич так і не зумів здобути середню освіту.
Кар'єра і бізнес
Юрій-Богдан Шухевич починає займатися політикою та громадською діяльністю на легальній основі лише в 1990 році - відразу ж після отримання Україною суверенітету. Стає учасником Української міжпартійної асамблеї, яка після сформувалася в одну перших українських партій.
Вперше намагається стати народним депутатом в 1994 році. Балотується від виборчого окуга №277. Після поразки на виборах, конфлікту з однопартійцями і погіршення стану здоров'я в середині 1990-х був змушений піти з політики і сконцентруватися на діяльності громадської організації Галицький вибір.
Повертається в політику в 2006 році. Очолює список партії УНА-УНСО, знову програє на виборах. У тому ж році отримує звання Герой України. Тоді кандидат виступав в Севастополі, використовуючи російську мову, що здивувало багатьох.
У 2012 році Шухевич дав інтерв'ю українському журналісту Дмитру Гордону, спровокував бурхливі дискусії з приводу історичної спадщини в Україні. Гордон став одним з перших великих телевізійників, які познайомили широку аудиторію з видатним дисидентом.
Стати членом парламенту Юрій-Богдан Шухевич зумів лише в 2014 році. Виграє вибори в складі Радикальної партії Олега Ляшка.
У 2018 року потрапляє до списку санкцій спікок РФ, введений в відношенні ряду високопоставлених українських чиновників і депутатів.
За роки життя Юрій Шухевич не зміг накопичити значні активи. Його річний за час депутатства не перевищував 300 тисяч гривень. В якості майна нардеп декларував приватний будинок у Львівській області. Також у Юрія-Богдана Романовича були грошові активи в розмірі 80 тисяч гривень.
Компромат і чутки
Юрій-Богдан Шухевич є гером і видатним діячем дисидентського режиму, але в якості політика часто потрапляв в скандали.
Відповідно до заяв джерел, Шухевич - конфліктна людина, з якою неможливо знайти спільну мову, що пояснює його не надто успішну політичну кар'єру.
Як і багатьох інших українських націоналістів, Юрія Романовича Шухевича звинувачують в антисемітизмі. Великий скандал виник в 2017 році, коли в ході круглого столу Звинувачення українців у антисемітизмі, як елемент стратегії інформаційної війни РФ проти України, що проходив у Львові, він заявив, що єврей - це російське поняття і закликав називати представників єврейської національності жидами, так як це робили наші предки. Висловлювання політика збентежило присутніх і викликало несхвалення у багатьох громадських діячів.
Весною 2019 році, в розпал президентської гонки, Юрій Шухевич публічно підтримав кандидата в президенти і тодішнього главу держави Петра Порошенка. Багато користувачів мережі назвали вчинок Шухевича не чесним, продажним і ліцімерним, звинувативши того в підтримці некомпетентного корупціонера.
У 2019 Шухевич закликав скасувати у Львові виставку Сверзкій замок в творчості графині Ірени Коморовської. Політик зазначив, що виставка робіт художниці і дружини генерала Армії Крайової Тадеуша Бур-Коморовського може бути сприйнято як правокація перед виборами. Організатор виставки - директор Львівської галереї мистецтв імені Возницького - Тарас Возняк - всіляко заперечував звинувачення Шухевича.
Відзначимо, що Шухевича звинувачували у використанні образу батька і власного минулого заради матеріального збагачення. Зокрема, в 2012 році львівська міська рада виділила Юрію-Богдану Романовичу ділянку землі, що було з несхваленням зустріто багатьма львів'янами.
Шухевичу-молодшому також нарікають в маніпуляціях на минулому і спробах отримати політичні дивіденди від статусу його самого і його батька. У 2016 році глава його фракції Олег Ляшко заявив, що Юрію-Богдану погрожують невідомі і запросив про надання йому державної охорони. Заява головного радикала була сприйнята багатьма користувачами в якості спроби невдалого піару.
Фотографії
Відео
Посилання
Посилання на сторінку політика в соціальній мережі Фейсбук.