Біографія

Павло Олексійович Барбул родом з Одеси.

У свої молоді роки був відомий як ексдиректор ДГЗП "Спецтехноекспорт", що входить до складу промислового концерну "Укроборонпром".

Під управлінням Барбула перебували закупівля/продаж військових товарів, інвестування нових військових технологій, моніторинг вітчизняного військово-промислового комплексу на міжнародних ринках. Павло Барбул контролював особливо значущі напрями військово-технічної взаємодії України з закордонними країнами. Укладав багатомільйонні договори на експортні постачання оборонної продукції вітчизняного виробництва.

Сім'я

В шлюбі не перебуває.

Освіта

Закінчивши середню школу, Павло Барбул виграв грант FLEX, завдяки якому зміг протягом року навчатися в американській школі LawrenceHighSchool. Під час навчання в США Барбул вдосконалив знання англійської мови, освоїв американські бізнес-стратегії, багато подорожував по Америці.

Повернувшись в Україну, Павло Барбул вступив на факультет міжнародного права в Академію зовнішньої торгівлі при Міністерстві економіки.

У 2007 році закінчив четвертий курс з червоним дипломом. Потім вступив на магістратуру на факультет права в університеті фінансів та міжнародної торгівлі при Міністерстві фінансів України.

Під час студентства Павло Барбул був публічним активістом і заступником президента студентської ради. За зразкове навчання та активну громадську діяльність отримував Президентську стипендію.

Не рахуючи вищої освіти, Павло Барбул став повіреним фахівцем з українського фондового ринку, отримав дозвіл на контроль активів та моніторинг цінних паперів.

Кар'єра і бізнес

З 4-ого курсу інституту Павло Барбул почав працювати консультантом в компанії "ТД Укрсільгоспмаш", яка на той час керувала сільськогосподарськими активами компанії "Інтерпайп" Віктора Пінчука.

У 2007 році Барбул влаштовується в "Арцингер і партнери", де займається питаннями фінансового права, корпоративного права, управління активами, права інтелектуальної власності, ринку злиття і поглинання. Працюючи в адвокатській компанії, юрист-початківець знайомитися з впливовими приватними й державними клієнтами. Співпрацює з компаніями зі сфер сільгоспвиробництва, машинобудування, банківської діяльності, IT.

Після отримання дозволу на виконання адвокатської діяльності брав участь у судових справах своїх клієнтів. Крім цього, Барбул позаштатно співпрацював з ІСЕМВ НАНУ і був одним з консультантів в Міністерстві інфраструктури.

У 2010 році Павло Барбул влаштовується в банк з міждержавним капіталом SwedBank, де був керівником відділу примусового відшкодування заборгованості. За наявними даними відкритих джерел, Барбулу довірили в управління один мільярд гривень проблемної заборгованості. Вивчення судових реєстрів говорить про те, що Барбул брав участь у сотнях судових справ, допомагаючи повернути банку та його інвесторам їхні гроші та майно.

Очевидно, зароблених в банківській сфері грошей Павлу Барбулу вистачило на відкриття приватної справи. У 2012 році у сфері українського юридичного бізнесу з'явилася компанія "Vox Legum". Через рік вона захопила двопроцентну частку українського ринку юрпослуг і стала частиною масштабного вітчизняного і міжнародного бізнесу в Україні. В інтернеті є відомості про те, що компанія стала відкриттям року у рейтинговому списку "Юридичної премії".

Ще більшого успіху кар'єра Павла Барбула пізнала після переходу у військово-оборонну індустрію держави. У 2014 році Барбул почав працювати помічником Генерального директора "Укроборонпрому", відповідав за сферу безпеки. По закінченні кількох місяців був призначений на нову посаду – керівник департаменту з контролю активів. ДК "Укроборонпром" – це ціла група компаній оборонно-торгового комплексу України.

Попри відсутність гучних і резонансних справ у концерні на той час, джерела стверджують, що на Барбула не раз надходили скарги. А саме щодо того, що, перебуваючи на своїй посаді, він знаходив і направляв до генпрокуратури матеріали з десятками справ про кримінальну роботу керівників оборонних компаній. Через активність Барбула деякі торгові майданчики підприємств були повернуті у власність "Укроборонпрому" і не відійшли в руки українських "акул бізнесу".

Істотний зліт кар'єрними сходами Павло Барбул здійснив на початку 2015 року, отримавши під свій контроль один з найбільш масштабних державних спецекспортерів України – ДП ДГЗП "Спецтехноекспорт". Завдяки зв'язкам або восьмирічному досвіду роботи в юридичному бізнесі, так чи інакше, Павло Барбул домігся посади, про яку марять майже всі досвідчені державні службовці.

На сьогодні вісімдесят п'ять відсотків доходу компаній "Укроборонпрому" забезпечуються шляхом реалізації експортних договорів. І лише п'ятнадцять відсотків — це промисловість і ремонт техніки та озброєнь, постачання комплектуючих для державного оборонного замовлення, державних закупівель.

Перед Барбулом стояли два завдання – вирішити юридичні труднощі, що накопичилися у спецекспортера за договорами, і забезпечити державну компанію правовою базою для роботи з компаніями США і Європи. З цією метою Барбул підписав договір з керівництвом "Укроборонпрому" на один рік.

За інсайдерською інформацією, Барбул як юрист був зобов'язаний передати посаду керівника в "Спецтехноекспорті" близьким до керівництва "Укроборонпрому" людям через рік після призначення на посаду, закривши всі критичні справи компанії та взявши на себе провину за застій в роботі з резонансними договорами. Але Павло Барбул якимось чином встояв, і припущення фахівців у підсумку не збулися.

Станом на сьогодні Павло Барбул працює керівником компанії Board.

Компромат і чутки

У 2015 -16 роках Павло Барбул відзначився своєю небайдужістю до безпілотної авіаційної техніки. "Спецтехноекспорт" став першим муніципальним підприємством, яке на найвищому рівні стало відкрито підтримувати приватних виробників безпілотних літальних апаратів. У 2015 році були представлені п'ять різновидів безпілотних апаратів, які потім були презентовані керівництву держави. Після цього Барбул підписав кілька договорів із закордонними замовниками під час міждержавних виставок озброєнь і техніки.

У тому ж році Павло Барбул розповідав про активний розвиток співдружності з іноземними партнерами, поміж яких були компанії TextronSystems, Inkas, ParamauntGroup, FlirSystems. Крім того, Барбул зміг домогтися ліцензії на постачання в Україну військового спорядження виробництва США.

Крім того, у 2015-16 роках Павла Барбула призначили відповідальним у проведенні переговорів з главою Міноборони Індії щодо проблемного на той час договору з ремонту індійських Ан-32. Тоді виконання договору Україною мало прогрес, а концерн "Укроборонпром" уклав нові договори з Індією. Вже у 2017 році Барбул розробив графік роботи колективної робочої групи з питань спільної діяльності в оборонній сфері України та Індії. Дані про роботу цієї групи виявилися конфіденційними, і доступу до них немає.

Павло Барбул відзначився і при виробництві наземного механізованого комплексу "Фантом", дистанційно керованого бойового модуля "Тайпан", ракетного комплексу ZRN-01, безпілотників Контр-БПЛА.

Юний керівник Спецтехноекспорта встиг відзначитися і гострими висловлюваннями про вплив агресії Росії на оборонну індустрію України. Як він повідомив, українська бюрократія займає велику кількість часу, а коли щодня на лінії фронту гинуть люди, потрібно пропонувати швидкі й продуктивні рішення для протиборства наявним загрозам.

Крім того, ймовірно, через свою досить динамічну роботу Павло Барбул встиг стати фігурантом у багатьох розслідуваннях. Відомо, що близько 10 різних досудових проваджень, що стосуються підроблених документів і перевищення службових повноважень, знаходяться на етапі вивчення працівниками органів охорони правопорядку.

У 2018 році в засобах масової інформації була розміщена новина про те, що Павло Барбул визначив ціну за загальний розмір портфеля замовлень "Спецтехноекспорта" в $500 млн. Це досить велика сума навіть для молодого топменеджера з таким досвідом роботи у великому бізнесі.

Обшук, арешт

Павло Барбул, вже бувши ексдиректором "Спецтехноекспорта", намагався домовитися з Валерієм Шевченком, підозрюваним у справі Ігоря Щербини (кум колишнього керівника ДБР Романа Труби) за втручання в розслідування НАБУ.

За заявою детектива, НАБУ у справі за підозрою Щербини та Шевченко в шахрайських діях та вимаганнях неправомірної вигоди у передачі грошей Трубі за закриття справи по будівельній організації був проведений обшук у фірмі по наданню юридичних послуг "Сектор права".

Під час процесуальних заходів був виявлений документ з написом "довідка з/п No 52017000000000889" (справа "Спецтехноекспорта") і мобільний телефон Шевченка. В телефоні знайшли його листування з Барбулом за 2019 рік, в якому, за заявою детектива, Барбул пробував виконати нелегальний вплив на процес досудового розслідування по справі "Спецтехноекспорта".

Фотографії

Павло Барбул
Фото 1 из 9. Павло Барбул / Фейсбук
Павло Барбул
Фото 2 из 9. Павло Барбул / Фейсбук
Павло Барбул і Петро Порошенко
Фото 3 из 9. Павло Барбул і Петро Порошенко / Фейсбук
Павло Барбул
Фото 4 из 9. Павло Барбул / Фейсбук
Павло Барбул
Фото 5 из 9. Павло Барбул / Фейсбук
Павло Барбул
Фото 6 из 9. Павло Барбул / Фейсбук
Павло Барбул
Фото 7 из 9. Павло Барбул / Фейсбук
Павло Барбул
Фото 8 из 9. Павло Барбул / Фейсбук
Павло Барбул
Фото 9 из 9. Павло Барбул / Фейсбук

Відео

Посилання

Сторінка на Фейсбук