Біографія

Віктор Іванович Корсак родом з Волині (с. Мельники-Річицькі). Зараз проживає в Луцьку.

Відомий як глава ради директорів компанії VolWest Group. Також є засновником Бізнес академії практичного менеджменту РМВА. Доктор економічних наук.

Сім'я

Віктор Корсак народився в родині Івана Феодосійовича Корсака — відомого на Волині кореспондента і письменника історичних книг. Іван Корсак три рази був обраний до Волинської обласної ради. Заснував фірму VolWest, що стала потім холдингом, головою якої нині є його син Віктор.

Іван Феодосійович входив до складу правління Національної спілки письменників України, а також редакційної колегії газети “Літературна Україна”. Був ушанований нагородою Заслуженого журналіста і Почесної грамоти Кабінету міністрів. Отримав премію імені В'ячеслава Чорновола 2007 року за книгу «Гетьманич Орлик». Помер у 2017 році.

Через часті переїзди батька у зв'язку з журналістикою, Віктор ще в ранні роки встиг пожити в декількох містах Волині та в столиці.

Дружина Віктора Корсака – Олеся Корсак. Вона, як і чоловік, має медичну освіту – випускниця Тернопільського державного медичного інституту. Після навчання стала керівним партнером в “Галереї сучасного мистецтва України “Арт кафедра”. Потім обійняла посаду керівника в Музеї сучасного українського мистецтва родини Корсакових.

У подружжя є двоє дітей.

Освіта

У 1992 році Віктор Корсак випустився з Тернопільського державного медичного інституту (спеціальність — "лікувальна справа"). Отримав кваліфікацію лікаря.

Через п'ять років захистив кандидатську в галузі медичних наук. Ступінь кандидата наук йому присвоїли у Львівському державному медичному університеті.

У 2014 році захистив докторську у сфері економічних наук в Луцькому національному технічному університеті.

В арсеналі Віктора Корсака 53 наукові праці, 2 з яких монографії та 34 статті, опубліковані у професійних виданнях (чотирнадцять видань, які входять в інтернаціональні науково-метричні бази).

Кар'єра і бізнес

Підприємницька діяльність

Одержавши медичну освіту і ступінь кандидата медичних наук, Корсак наступні роки викладав у Тернопільському медичному училищі, працював хірургом. Невисока заробітна плата стала приводом для пошуку інших джерел доходу. Незабаром влився у течію бізнес-галузі. Почав з підприємства батька – VolWest, у справах якого брали участь два брата Віктора.

Вперше як підприємець Корсак проявив себе в 1996 році, коли зайнявся чисткою сміття на Волині, який залишився після великої бурі.

Зараз Віктор Корсак займає пост голови ради директорів холдингу VolWest Group. Під управлінням бізнесмена знаходяться дві мережі супермаркетів — “Наш край” і SPAR. Сьогодні в Україні налічується близько 40 точок магазину SPAR і близько 240 супермаркетів “Наш край”.

Крім того, бізнес Корсака процвітає і в IT-сфері (власник компанії SoftWestGroup), а також в галузі громадського харчування (мережа піцерій "Тарантелла"). Також керує виробництвом молочки і консервованої продукції (у холдинг входить волинський завод ТОВ "Шацький молокозавод" та ПП "Демидівський консервний завод") і невеликою медіагрупою CID MEDIA GROUP (видання “Таблоїд”, “Сім'я і дім”, “Район.news”).

Перелік проєктів Корсака можна продовжувати ще довго. У VolWest Group входить компанія “Техно Модуль”, орієнтована на продаж холодильної, теплової та кліматичної техніки. Список також доповнюють волинський підрозділ комп'ютерної академії “Крок”, бізнес академія практичного менеджменту та РЦ “Адреналін Сіті”. В цілому, VolWest Group налічує близько 5000 працівників.

У 2018 році в “Адреналін-Сіті” з ініціативи Віктора Івановича відбулося відкриття Музею сучасного мистецтва родини Корсаковим, керівником якого стала дружина Віктора Олеся Корсакова. Основна площа першої черги музею становить близько 5000 кв.м. В комплексі представлені близько 3000 примірників мальовничої культури, відеоарту, інсталяції, скульптури, авторами яких є близько сотні художників.

Віктор Корсак не любить публічність, але зате ласий до мистецтва. Їх сімейство іноді кличуть сучасниками Терещенко – тобто інвесторами, які вкладають гроші в артпроекти.

Політична діяльність

У Корсака не один раз була можливість вступити в політичну партію і стати народним депутатом України. Але бізнесмен щоразу відмовлявся, щиро зізнаючись, що не схвильований економічними й соціальними проблемами країни. Більш того, Корсак вважає, що не зможе зробити щось корисне, маючи чиновницькі повноваження.

Громадська діяльність

У менш широких колах Віктор Корсак відомий як меценат і філантроп. Він організував літературну премію на честь батька після смерті оного.

Компромат і чутки

У пресі нерідко приписують успіх Віктора Корсака його батькові Івану Корсаку, знаменитому письменнику, журналісту та засновнику VolWest. Можливо, Корсак-старший і справді став певним поштовхом у кар'єрному розвитку сина. На плечах батька створення компанії, яка згодом стала великим холдингом, і успішне просування тижневика "Сім'я і дім", де він був редактором.

Але також слід віддати належне підприємницькій хватці, розважливості та бізнес-креативності Віктора Корсака. Без яких навряд чи він зміг би утримати сімейний бізнес на плаву після смерті батька. І без яких, швидше за все, не розцвітали б успішні проєкти, такі як "Адреналін-Сіті", "Наш край" та ін.

Перші гроші: дрова, коробки, цукерки

Як сам же Корсак стверджує, його першому великому заробітку посприяли буря та залишене після неї сміття. Сталося це в 1996 році, коли в Камінь-Каширському районі Волинської області пройшлася буря, яка знесла дерева.

Майбутній бізнесмен проявив ініціативу прибрати дерева, але уламки й дрова залишив собі та незабаром обміняв їх на гофрокартонні коробки у целюлозно-паперовому комбінаті у Жидачеві Львівської області. Потім ці гофрокартонні коробки обміняв у кондитерській фабриці на цукерки, які незабаром продав. Ось так молодий підприємець зумів заробити на простому деревному смітті.

Борги, продаж російських товарів, низькі зарплати

У 2011 році Віктор Корсак взяв кредит в “Райффайзен банк Аваль” у розмірі близько 60 млн грн для розкрутки мережі супермаркетів “Наш край”. Але позичальник став затягувати з виплатою боргу, у зв'язку з чим кредитор подав на нього в суд. Корсак у відповідь подав апеляційну скаргу в Апеляційний суд Волинської області, проте скарга була відхилена та судову справу в підсумку виграв банк. А з "Нашого краю" стягнули заборговану суму.

Віктор Корсак опікується даною мережею супермаркетів, оскільки це один з найбільш прибуткових проєктів. Ймовірно, тому бізнесмен не особливо переживає щодо іміджу супермаркетів і, попри нинішнє становище країни, не забороняє продавати російські товари. В супермаркетах "Наш край" не відмовляються від їх реалізації й тому поверх російських штрих-кодів наклеюють українські.

Також є інсайдерська інформація щодо зарплат співробітників супермаркету – працівники "Нашого краю" отримують менше мінімальної зарплати.

Статок

Про фінансове становище Корсака даних у відкритому доступі немає. Однак відомо, що у бізнесмена є Mercedes-Benz Е-класу, а у його дружини – Mercedes-Benz ML-класу.

Фотографії

Віктор Корсак та "Наш край"
Фото 1 из 4. Віктор Корсак та "Наш край" / Фото: Фейсбук
Віктор Корсак
Фото 2 из 4. Віктор Корсак / Фото: Фейсбук
Віктор Корсак і Олександр Ткаченко
Фото 3 из 4. Віктор Корсак і Олександр Ткаченко / Фото: Фейсбук
Віктор Корсак
Фото 4 из 4. Віктор Корсак / Фото: Фейсбук

Відео

Посилання

Сторінка на Фейсбук