Біографія
Світлана Валеріївна Фоменко народилася 19 листопада 1976 року в Києві.
Знак Зодіаку: Скорпіон
Народилася в рік Вогненного Дракона
Національність: українка
Розмовляє російською, українською, англійською, німецькою, французькою
Скільки грошей вкрила від держави в.о. міністра культури? На яких злочинах заробляє її чоловік? І яким чином Фоменко хотіла обмежити конституційні права українців? - Відповіді в цій статті.
Сім'я
Про особисте життя однієї з найбільш впливових жінок-політиків в сучасній Україні не так вже й багато відомо. Згідно з офіційними джерелами, Світлана Віталіївна перебуває у шлюбі з київським бізнесменом Дмитром Фоменко. Подружжя є батьками спільної дочки Катерини.
Освіта
Як і багато інших українських політиків, Світлана Фоменко має відразу ж кілька дипломів про вищу освіту.
Перший диплом отримує в 1999 році після закінчення Київського національного університету імені Тараса Григоровича Шевченка. Є фахівцем в романо-германських мовах, а також літературі.
Друге вищу освіту отримує в 2011 році. Стає випускницею Національної академії державного управління. Пройшла навчання за фахом публічне адміністрування.
Кар'єра і бізнес
Трудовий шлях Світлана Фоменко починає порівняно пізно - лише в 2004 році. До цього моменту вона присвячувала час отриманню освіти, домашнім справам і вихованню дочки.
Перше місце роботи - Генеральна дирекції міської ради Києва, у якій вона працює радником голови. Фоменко надає послуги різним закордонним представникам.
У 2007 році Світлана Віталіївна стає головним спеціалістом відділу з міжнародного співробітництва та євроінтеграції при Київському Управлінні міжнародних зв'язків. Вже на наступний рік Фоменко стає главою цього відомства.
У 2013 році Фоменко отримує місце в Управлінні міжміської співпраці Міністерства культури. Після перемоги Революції Переваги Світлана Віталіївна стає однією з головних осіб в Міністерстві культури, яке в той час очолював Євген Нищук.
У 2015 році отримує роботу консультанта народного депутата від Народного фронту Віктора Єленського. Допомагає політику працювати в якості заступника глави парламентського факультету з питань культури і духовності.
Уже в 2016 році Світлана Віталіївна стає першим заступником голови Міністерства культури. Входить і в новий Кабмін, призначений після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Працює в складі Міністерства культури в Кабінеті Олексія Гончарука. Працює під керівництвом тодішнього міністра культури Володимира Бородянського, який раніше очолював канал СТБ.
Вся Україна дізнається ім'я Фоменко навесні 2020 року. Тоді у відставку відправляють уряд Олексія Гончарука, на місце якого призначають Дениса Шмигаль. У новій Кабміні відмовився працювати Бородянський, після чого в Мінкульті утворився ваккум влади, який і заповнила Світлана Фоменко, яка стала тимчасово виконуючою обов'язки міністра культури України.
Згідно з офіційними даними податкової декларації, Світлана Фоменко є досить забезпеченою жінкою. Чиновниця і її чоловік зберігають готівкою 730 000 грн і 33 000 USD. Крім того, за рік роботи в Мінкульті Світлана Віталіївна отримувала майже 800 тисяч гривень в якості заробітної плати. Її чоловік Дмитро управляє компанією Мегаполіс-Інвест, яка згідно матеріалів журналістки розслідувань, займається рекламними послугами та записана на підставних осіб. У подружжя є два авто Infiniti FX35 вартістю 577 тис грн і Infiniti QX56 за 833 тис грн.
Компромат і чутки
Світлана Фоменко не є найскандальнішою представницею Кабміну Дениса Шмигаль, але в її кар'єрі все ж траплялися гучні скандали, які в значній мірі підмочили її репутацію.
Фоменко публічно звинувачували в зловживанні службовим становищем з метою особистого збагачення. Лише в грудні 2019 року чиновниця виписала сама собі премій в сумі, що наближається до 200 тисяч гривень.
Громадськість і профільні кола обурилися цим рішенням, так як дефіцит бюджету при тодішньому уряді вже почав бити рекорди, а політику Мінкульту Бородянського і Фоменко називали злочинним. Так, Світлана Віталіївна і її шеф з СТБ планували ввести в відношенні журналістів кримінальну відповідальність, узаконити жорстке регулювання журналістської діяльності, а також жорстко боролися з творчими спілками та демонстрацією інших культур і точок зору, які були б відмінні від позиції ідеологів партії Слуга народу.
Після оприлюднення документації з Мінкульту на сайті президента з'явилася петиція з вимогами усунути керівництво відомства від виконання службових обов'язків. Автори документа відзначили, що Фоменко і Бородянський отримали неоргументірованно високі зарплати і премії, при цьому не продемонструвавши ніяких або результатів роботи на державній службі.
Крім того, Фоменко і Бородянський ледь не призвели до закриття Мінкульту, який назвали настільки нееефективним, що саме існування відомства було визнано не потрібним.
Світлану Фоменко публічно звинувачували в приховуванні доходів і корупційному зв'язку з олігархом Рінатом Ахметовим. Чиновниця з сім'єю живе в одному з найдорожчих будинків Києва на вулиці Паторжинського, вартість квадратного метра в якому стартує від 13 тисяч доларів. Крім того, будівля нібито належить олігархові, на якого імовірно і працює Фоменко.
Відомо, що ділянка землі, на якому був побудований елітний будинок, раніше належала СБУ, але під час управління структурою Володимиром Радченком земля була продана Ахметову, який і побудував на ній один з найдорожчих будинків Києва.
Фоменко офіційно підозрюють в ухиленні від сплати податків і здійсненні корупційних злочинів. Зокрема, в декларації Світлани Віталіївни виявлена невідповідність зазначених і реальних доходів. Вона теж не задекларувала автомобіль, машиномісце і не вказала відомості про корпоративні права, а також отриманий дохід від надання майна в оренду. Загалом виявлено порушень на суму понад 1,4 млн гривень.
Її чоловік Дмитро управляє компанією Мегаполіс-Інвест, яка згідно матеріалів журналістки розслідувань, займається рекламними послугами та записана на підставних осіб.
Світлану Фоменко як в.о. глави Мінкульту звинуватили в категоричній нездатності виробити хоч якусь стратегію реагування на кризу, пов'язану з пандемією коронавируса. Через пасивність Фоменко на посаді без засобів до існування буквально залишилися десятки тисяч працівників культури України.
Фотографії
Відео
Посилання
Відсутні