Біографія

Юрій Михайлович Погуляйко родом з с. Верхньошевиирівка Сорокинського (Краснодонського) р-ну Луганської області. Відомий як губернатор Волинської області, призначений Володимиром Зеленським.

Сім'я

Одружений (дружина Вікторія Анатоліївна). Пара виховує сина і дочку – Олександра та Анастасію.

Освіта

В освітньому арсеналі Юрія три дипломи.

Першу вищу освіту отримав у 2000 році в Луганському держаграрному університеті, вивчившись на менеджера організацій і підприємств.

Другий диплом був отриманий через три роки у Міжрегіональній Академії управління персоналом (спеціальність – Правознавство).

Третя освіта також супроводжувалася навчанням на юридичному факультеті зі спеціальністю "Правознавство", але вже в Академії управління МВС (2010 рік закінчення навчання).

Кар'єра і бізнес

Перший трудовий досвід Юрія Погуляйко пройшов в органах внутрішніх справ (1999-2002 рр.). Спершу працював дільничним інспектором. Незабаром підвищився до оперуповноваженого департаменту Держслужби по боротьбі з економічною злочинністю Сорокинського міськвідділу УМВС України Луганської обл.

З 2002 року і протягом наступних трьох років був заввідділу внутрішньої політики виконкому Сорокинської міськради.

Наступні десять років служив у МВС у Дніпропетровській, Луганській, Миколаївській, Чернігівській областях (посади начальницького і рядового складу).

У 2015-2016 рр. служив у Національній поліції України.

У 2016 році перейшов у податкову міліцію ДФСУ Донецької області, де прослужив три роки.

У серпні 2019 року був призначений Віталієм Комарницьким першим заступником голови Луганської облдержадміністрації.

А через три місяці з ініціативи Президента Володимира Зеленського та за підтримки Кабміну України був затверджений на пост голови Волинської облдержадміністрації.

Компромат і чутки

За даними рейтингу Skelet-Info.org, Волинь (вже за каденції Погуляйко як губернатора Волинської обл.) стала одним з регіонів, де процвітає безробіття населення працездатного віку. Крім того, на Волині відбулося найбільше скорочень середньомісячної чисельності штатних працівників.

Як експортер Волинська область втратила 3% експорту. По виробничій частині регіон також є одним з найгірших – спостерігається падіння в таких сферах, як харчова промисловість, машинобудування, енергетика.

Статок

У декларації як кандидат на посаду голови Волинської ОДА Юрій Погуляйко вказав, що у його сімейства готівкою зберігаються 500 тис. грн і 101 тис. доларів.

При цьому за 2018 рік, працюючи в ГУ ДФС Донецької області, Юрій заробив 196 тис. грн. А дружина Вікторія, займаючись підприємницькою діяльністю, поповнила сімейний бюджет на 119 тис. грн.

Серед нерухомості на Юрія Михайловича записана лише земельна ділянка в Луганську, яка обійшлася йому у 2012 році в 30450 доларів (700 кв. м).

Інше нерухоме майно — записане на дружину Вікторію, а саме:

  • Квартира, м. Луганськ, 2007 (107,8 кв. м, 87308 доларів);
  • Квартира, м. Луганськ, 2007 (98,4 кв. м, 25506 доларів) – 50%;
  • Квартира, м. Київ, 2009 (138,7 кв. м, 291000 доларів).

Зате у дружини немає автомобіля, якщо вірити декларації. Але є один у Юрія Михайловича – Volkswagen TOUAREG 2011 випуску.

***

За 2019 рік Юрій Погуляйко здав декларацію вже як голова голови Волинської обласної державної адміністрації. У розділі нерухомого майна з'явилося нежитлове приміщення площею майже 100 кв. м, яке сімейство забуло задекларувати роком раніше. Адже воно було придбано ще у 2007 році (м. Луганськ, 50% загальної власності).

Крім того, у зв'язку з призначенням на посаду губернатора, Юрій Погуляйко став орендувати квартиру в Луцьку (3000 грн за пів грудня).

Раніше згаданий Volkswagen TOUAREG Юрій передав у користування дружині Вікторії. А сам почав їздити на Lexus LX 470 (2007), що належить Трачу Ігорю Станіславовичу (безоплатне користування).

За рік Юрій Погуляйко заробив 324 тис. грн, дружина Вікторія (підприємницька діяльність) – 342 тис. грн. У вигляді виплати військовослужбовцям Юрій отримав 148 тис. грн.

Гривневою готівкою подружжя, як і раніше, зберігає 500 тис. грошових одиниць. Доларових купюр поменшало до 46 тис. г.о. При цьому 490 тис. грн "передані в управління" АТ АКБ "Аркада". На банківських рахунках різних банків зберігаються 124 тис. грн і 47 доларів.

Фото

Юрій Погуляйко
Фото 1 из 7. Юрій Погуляйко / Фото: Фейсбук
Юрій Погуляйко
Фото 2 из 7. Юрій Погуляйко / Фото: Фейсбук
Юрій Погуляйко
Фото 3 из 7. Юрій Погуляйко / Фото: Фейсбук
Юрій Погуляйко
Фото 4 из 7. Юрій Погуляйко / Фото: Фейсбук
Юрій Погуляйко
Фото 5 из 7. Юрій Погуляйко / Фото: Фейсбук
Юрій Погуляйко
Фото 6 из 7. Юрій Погуляйко / Фото: Фейсбук
Юрій Погуляйко
Фото 7 из 7. Юрій Погуляйко / Фото: Фейсбук

Відео