Екс-міністра та екс-представницю «Партії регіонів» Олену Лукаш затримували, проти неї вводили фінансові санкції, ставили підозру в заволодінні державними коштами. Проти неї порушувалася кримінальна справа, яку ГПУ направляла у НАБУ. Однак вона поверталася назад із огляду на те, що НАБУ відмовлялося розслідувати. Читайте докладніше про всі казуси у кримінальних переслідуваннях.
Біографія
Дата народження: 12 листопада 1976 року.
Знак Зодіаку: Скорпіон. За східним гороскопом: рік Вогняного Дракона.
Національність: українка.
Віросповідання: православна.
Вік: 43 роки.
Втім, за її словами, щодо кадрового призначення, у якому звинувачують Петра Порошенка, ми «маємо справу із підробкою, із пародією: пародія на владу, пародія на прокуратуру написала пародію на підозри».
Олена Леонідівна заявляє про реальні десятки кримінальних епізодів стосовно екс-головнокомандувача. Однак сьогодні щодо Петра Олексійовича висуваються підозри, що не мають перспектив фактичного розвитку. Ці підозри вона називає підробкою. І говорить про якусь домовленість між новою та старою владою.
Юрист акцентує увагу на тому, що «підозри - підробка», тому що головний порушник і головний підозрюваний у справі Петра Порошенка, а також реалізатор незаконного указу - Єгор Божок, який зараз, під час президентства при Володимирі Зеленському, є заступником міністра закордонних справ.
Відносно самої Олени Лукаш порушувалася кримінальна справа, яка кілька разів передавалося ГПУ в НАБУ. Щоправда, поверталося назад із огляду на те, що НАБУ відмовлялося його розслідувати.
Їй інкримінували заволодіння бюджетними коштами у особливо великих розмірах. Справа стосувалася 2 млн. 523 тис. грн., виділених на адаптацію законодавства України до законодавства Євросоюзу.
Мова також йшла і про зловживання службовими щаблями. Читайте подробиці кримінальних переслідувань щодо юриста, екс-народного депутата, колишнього міністра юстиції при Вікторі Януковичі. Дізнайтеся про те, що відбувалося насправді.
Сім'я, особисте життя
Дитинство та юність пройшли у Сєверодонецьку Луганської області. Тут вона виросла, хоча народилася у Рибниці (Молдавська РСР). Сім'я переїхала до України в 1977-му. І до 19-річного віку Олена Лукаш жила у Сєвєродонецьку. Із цим містом пов'язано її дитинство й юнацтво. На даний час вона мешкає у Києві.
Батьки: мама - Любов Василівна (1948 р.н.), пенсіонерка. У Олени Лукаш є молодша на 3 роки сестра Тетяна. Із молодості інтереси обох - юридична сфера. Обидві обрали цей шлях і є заслуженими юристами України. Між іншим, Тетяна Лукаш була членом ЦВК за квотою «Партії регіонів».
Сімейний стан: була заміжня, розлучена. Чоловік: Григорій Олексійович Ілляшов (1965 р.н.) Колишній чоловік (пара не разом уже 7 років - із травня 2013 року) - генерал-полковник, екс-голова СЗРУ.
Діти: дві доньки Марія (19.01.2009 р.н.) та Софія (07.02.2010 р.н.)
Освіта
1991-1995 рр. - після закінчення школи №4 у Сєвєродонецьку вступила до місцевого ПТУ №92. Після закінчення отримала диплом про освоєння спеціальності «контролер-касир».
2000 р. - закінчила Академію праці й соцвідношень при ФПУ у столиці. Освоєна спеціальність - «правознавство».
2001 р. - отримала свідоцтво, що представляє право на здійснення адвокатури.
Кар'єра і бізнес
2000-2003 рр. - автобіографія свідчить про те, що свою трудову діяльність вона розпочала у 24 роки. Практично протягом року пропрацювала юристом. Наступні 2 роки очолювала цю організацію, ТОВ «Агентство «Іменем Закону», обійнявши крісло директора.
2004-2005 рр. - зайнялася викладацькою діяльністю. Була старшим викладачем кафедри УАЗТ. У 2004-му представляла також інтереси кандидата на той момент на пост головнокомандуючого країни Віктора Януковича.
У 2005-му - протягом буквально півроку була юристом ТОВ «Юрагентство «Лібера».
2006 - народний депутат, «Партія регіонів».
Із 04.03.2010 р. - перший заступник голови АПУ при Вікторі Януковичі. Представник президента України в КСУ.
Із 05.04.2011 р. - радник президента України.
Із 04.06.2013 р. по 27.02.2014 р. - червень місяць 2013 року став знаковим для Олени Лукаш. Вона стала 13-м міністром юстиції України.
Із 28.01.2014 р. - в.о. міністра юстиції України.
2017 р. - адвокат журналіста Ігоря Гужви. Його звинувачували у вимаганні коштів за не публікацію компрометуючих статей у своєму виданні «Страна.ua».
Із 2018 року - блогер сайту «Страна.ua».
Із 2019 року - разом із Андрієм Портновим, радником президента за часів правління Віктора Януковича, і Анатолієм Шарієм, журналістом-відеоблогером, публікує інформацію, що стосується встановлення правди щодо фальсифікації загиблої «Небесної сотні» під час Євромайдану.
Компромат і чутки
Однак дані про причетність чиновниці до скоєння злочинів підтвердження не знайшли. Згодом усе ж таки були санкції, кримінальні справи, затримання й звільнення під багатомільйонну заставу.
06.11.2015 р. Олену Леонідівну заарештували за рішенням Печерського райсуду. Екс-чиновницю взяли під арешт буквально на 2 місяці. І призначили заставу в розмірі 5 млн. 115 тис. 600 грн.
Цю суму в якості застави вніс Вадим Новинський, депутат ВРУ (політсила «Опозиційний блок»). Однак 07.11.2015 р. адвокати заарештованої заявили про відмову СБУ виконати судове рішення, що стосується її звільнення під заставу.
Практично така ж ситуація була й наступного дня, 8-го числа. Адже керівництво слідчого ізолятора СБУ, де чиновниця перебувала, відмовилося брати документи, які підтверджували оплату застави. Керівництво послалося на внутрішні розпорядки та вихідний.
Потім ГПУ зобов'язала Олену Лукаш носити е-браслет для можливості здійснення контрольного спостереження щодо її переміщень. Їй дозволили поїхати додому після того, як будуть здані загран- тта внутрішньодержавний паспорта.
Пройшло буквально 10 днів, і АС Києва зменшив суму застави практично вдвічі. Колишню чиновницю звільнили з-під арешту 28.12.2015 р. Однак термін слідства щодо незаконного заволодіння нею 2,5 млн. грн. та службового підроблення був ГПУ продовжений до 26.05.2016 р.
У листопаді 2015-го
На початку 2016-го екс-чиновниця подавала до столичного Печерського райсуду позов про захист честі й гідності на ГПУ й помічника генпрокурора Владислава Куценко. Практично через рік історія із арештом, затриманням іта підозрою закінчилася.
Юрій Столярчук, заступник генпрокурора України відмовився підписувати повідомлення про підозру щодо Олени Лукаш через відсутність доказів події злочину. У 2017-му замгенпрокурора Анжела Стрижевська також не погоджувала повідомлення про підозру через недостатність зібраних доказів.
У 2019-му
У підсумку в 2017-2018 рр. ГПУ кілька разів передавала справу екс-чиновниці НАБУ. Однак вона поверталася назад із огляду на відмову антикорупційного бюро розслідувати цю справу. У 2018-му Юрій Луценко заявив, що ГПУ не знайшла доказів вчинення злочинів екс-міністром юстиції.
Останнім часом Олена Леонідівна Лукаш досить часто з'являється у ефірах телеканалів ZIK, 112 Україна, NewsOne. Вона смішить студію абсурдними питаннями із тестів для прокурорів. Каже про Майдан, сьогоднішню політику, думає про майбутні вибори.
Екс-міністр дає юридичну оцінку того, що відбувається у нас у країні. Підозри щодо Петра Порошенка називає «грою»: «Я шокована, як нахабно, нерозумно й цинічно вони стряпають ці справи».
І говорить про свою заповітну мрію, що хоче жити й пов'язує життя своїх дітей із Україною. Заявляє, що приймає докори людей: «У мене є борги і велика провина, що я була частиною команди, яка не впоралася із кризою. Я мовчала дуже довго, я просто віддаю борги».
Між іншим, у 2015-му
Декларація Олени Лукаш за 2011 р. демонструє наявність у неї загальної суми сукупного доходу в розмірі 219 тис. 905 грн. (її заробітна плата), членів сім'ї - 289 тис. 123 грн. Із нерухомості вказані 3 квартири: 127,4; 125,3 і 111 кв. м. Декларація за 2012 р. відображає наявність Lexus RX 350 3456 см³, 2009 р.в.
Фотографії