Син колишнього українського нaрдeпa і скандально відомий підприємець Сергій Богданович Ліщина змінює погляди в залежності від того, де і як заробляє гроші. Він позиціонує себе патріотом своєї країни, але при цьому володіє шахтою в невизнаній ДНР і є другом несумлінного головлікаря лікарні в невизнаній ЛНР Олега Вольмана. Прочитайте дане досьє, і ви дізнаєтеся про скелети, які ховаються в шафі бізнесмена.

Біографія

Дата народження: 11 липня 1970 року.

Знак зодіаку: Рак.

Народився в рік Сталевої Собаки (за Східним гороскопом).

Віросповідання: православний.

Інтереси, хобі: антикваріат, якісні вина, бокс, книги.

Вік: 50 років.

Сергій Ліщина
Сергій Ліщина, скріншот: YouTube

Сергій Богданович Ліщина з'явився на світ у місті Сєвєродонецьк, Луганська область, 11 липня 1970 р. Є українським бізнесменом, співвласником компаній «Izovat», «Українські лісопилки», підприємства «Фанплит» у Києві, а також фанерних заводів у Львові і Костополі. 

Родина

Батько – Богдан Миколайович Ліщина, був відомим в нашій країні промисловцем. Займав посаду гендиректора підприємства «Азот» в Сєвєродонецьку и був депутатом I скликання українського парламенту.

Сергій Богданович Ліщина одружений. Разом з дружиною ростить трьох дітей.

Освіта

У 1989 році Ліщина поступив до НТУ «Харківський політехнічний інститут» на спеціальність «хімія». Після закінчення університету, в 1993 році, отримав диплом магістра хімічних наук.

Навчався також у Durham College, США (в 1993-1994 роках).

Кар'єра і бізнес

З 1994 по 2003 роки працював у фірмах, що належать Україні, а також в представництвах закордонних фірм. Займався логістикою, експортом і імпортом хімсировини і хімпродукції, а також реалізацією товару.

З 2003 року є співвласником фірми Sorbes AG. Підприємство займається виробництвом деревно-стружкових плит (потужності розташовані в місті Надвірна Івано-Франківської області і в місті Костопіль Рівненської області).

У 2006 році Сергій Богданович заснував фірму ТОВ «ОБІО» (ТМ Izovat) по виготовленню не горючої базальтової мінеральної вати. Основні потужності компанії знаходяться в Житомирі.

Сергій Ліщина
Сергій Ліщина: Facebook

У 2015 році разом з бізнес-партнерами Ліщина заснував фірму з випуску пиломатеріалів «Ukrainian Sawmills».

Крім того, Ліщина є співвласником київського заводу «Фанплит», а також Костопільського та Львівського фанерних заводів.

Компромат і чутки

Сергій Ліщина – особистість вельми неоднозначна. Бізнесмен-пристосуванець швидко вміє переорієнтовуватися, якщо це може допомогти йому заробити гроші. У цьому ви зможете переконатися, ознайомившись з наведеними нижче матеріалом.

Ліщина дуже піклується про те, щоб підчищати інформацію про свої брудні справи у всесвітній павутині, а також приховати свої зв'язки з Олегом Вольманом, який «прославився» крадіжками гуманітарки, що призначалася для хворих. Але, як усім відомо, інтернет-простір обдурити складно.

Сергій Ліщина почав свою шахрайську кар'єру з того, що прибрав до рук шахту «Центральна-Білянка», що знаходиться в селі Юр'ївка Лутугинського району.

Як Ліщина пов'язаний з Вольманом

Подільником Ліщини був і залишається Олег Вольман – за сумісництвом головний лікар Луганської лікарні (ЛОКЛ).

Олег Вольман
Олег Вольман, скріншот: YouTube

Тут буде доречно згадати резонансний скандал ще 2017  року. Тоді на території Луганської лікарні був знайдений таємний склад гуманітарних товарів. Як виявилося, лікарські засоби та медичну техніку заховав «підприємливий» головний лікар Вольман, щоб в майбутньому перепродати їх за вигідною ціною. Причому гуманітарка не просто була захована в підвальному приміщенні лікарні, сам вхід в підвал був «замурований» стіною.

Ця історія підірвала Мережу. Телевізійні канали ЛНР  «смакували» затримання Вольмана і досліджували склади з вкраденими медикаментами. А сам головний фігурант скандалу навіть симулював інсульт, щоб ухилитися від відповідальності і уникнути тюремного терміну.

Однак, як це часто буває в країнах СНД, шахраєві Вольману вдалося вийти сухим із цієї історії. Справу про крадіжку місцева прокуратура просто зам'яла.

Але повернемося до зв'язку Ліщини з Вольманом. Сьогодні гірничопромислове підприємство на території невизнаної ДНР працює під керівництвом нікого іншого, як подільника «героя» даного матеріалу Вольмана. Справа в тому, що шахта знаходиться під управлінням ТОВ «Східкарбон», засновником якого і є Вольман.

Ліщині володіє 70% статутного капіталу (це 10,5 млн грн). А його бізнес-партнеру Вольману –5% (750 тис грн). Ще 25% (3,75 млн грн), належить керівнику заводу Володимиру Базилевському.

Сергій Ліщина
Сергій Ліщина: Facebook

Заробляння грошей на смертях шахтарів

Далі мова детальніше піде про шахту «Східкарбон». По суті, вона виробляє небагато вугілля – приблизно 30 тисяч тонн на рік. Але, що цікаво, це вугілля продається в Україні. І тут головна роль дістається саме Ліщині.

Як це не сумно, але тут ми маємо справу з випадком, коли бізнес «існує на крові». Про що ж йдеться мова?

25 Квітня 2019-го на шахті «Східкарбон» стався вибух метану. Загинули майже всі працівники, що знаходилися під землею в той момент. З двадцяти шахтарів вижило тільки троє.

Причиною вибуху стало порушення правил безпеки. Керівництво не особливо дбало про своїх співробітників. Економили на всьому: на засобах оповіщення, вентиляції.

Слідство так і не довело справу до кінця.

До слова, тоді в окремих районах Донецької та Луганської областей не попросили допомоги у гірничорятувальної служби України, а звернулися до рятувальників з Ростовської області. Найбільше здивування викликає той факт, що російські рятувальники знаходилися більше ніж за 300 км. Життя простих шахтарів в той день не бралися до уваги.

За рахунок чого ще збагачується Ліщина

Крім реалізації в Україні вугілля з ОРЛО, Ліщина ще й є власником ТОВ «ОБІО» в Житомирі. Завод виготовляє базальтову вату, і досягло успіху в цій справі.

Статутний фонд заводу становить понад 49 млн грн.

При цьому головним інвестором і власником є саме Ліщина.

З чуток, у цій справі також позагласно бере участь давній друг ліщини Вольман.

Нехай бізнес Сергія Ліщини і призводить часом до людських жертв, але це, схоже, нікого не хвилює. Адже на ділі мало хто намагається копати вглиб законності і моральності бізнесу Ліщини.

Фотографія

Сергій Ліщина
Сергій Ліщина: Facebook

Сергій Ліщина
Сергій Ліщина: Facebook

Сергій Ліщина
Сергій Ліщина, скріншот: YouTube

Сергій Ліщина
Сергій Ліщина, скріншот: YouTube

Відео

Посилання

Особиста сторінка в Facebook

Офіційний канал на YouTube