Акушер-гінеколог Михайло Макаренко в політиці вже давно. Сьогодні екс-регіонал - у рядах партії «Опозиційна платформа - За життя». Діяльність лідерів цієї політичної сили неодноразово викликала бурхливу реакцію громадськості. Читайте далі про це, погляди політика та кнопкодавстві докладніше.
Біографія
Дата народження: 9 квітня 1950 року.
Знак Зодіаку: Овен. За східним гороскопом: рік Білого Металевого Тигра.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Вік: 70 років.
Лідери партії «Опозиційна платформа - За життя», членом якої Михайло Макаренко є, - Юрій Бойко, Вадим Рабинович, Віктор Медведчук.
Візити лідерів цієї політичної сили на територію країни-агресора викликали бурхливу реакцію серед українських політиків та правоохоронців.
До речі, завершенням попереднього польоту нардепа Юрія Бойка і кума російського президента Віктора Медведчука до Росії стало порушення кримінальну справу проти співробітників Державної прикордонної та Державної авіаслужби.
Після зустрічі лідерів партії у Москві із міністром Росії Дмитром Меведевим
Однак Андрій Коболєв, голова правління Української енергокомпанії «Нафтогаз», заявляв, що вартість імпортованого європейського газу на липень становить близько 178 доларів за 1 м³. Ціна за контрактом із «Газпромом» - 315 доларів, тобто навіть 25% знижка не зробить прямі закупівлі газу із РФ вигідними для нашої країни.
Російські політики симпатизують ідеям, що висуваються партією «Опозиційна платформа - За життя». Щоправда, їх «економічні переговори» викликають бурю негативу в Україні. Та лідерам фракції «наплювати» на думку громадськості. І вдруге вони все одно поїхали домовлятися до Росії, щоб «примусити» українську владу піти на це.
У вересні 2020-го Михайло Макаренко, заслухавши міністра фінансів і бюджету, заявив, що так і «не зрозумів, кому він говорив і що він говорив». Нардеп сказав: «І, напевно, цей би бюджет зрозумів глухий, німий і далекий».
Він стверджував із трибуни, що на все гроші виділяються і піднімаються: на офіс президента, на прокуратуру мільярди і т.д., крім медицини, чим він вкрай незадоволений. І заявляв, що цифри, які озвучуються щодо захворюваності на коронавірус у нас у країні, - приблизні.
Депутат припускає, що в жовтні 2020-го знову буде оголошено карантин. За його словами, вибори, швидше за все, не відбудуться. А бізнес в Україні буде зруйнований. За словами депутата, бюджет неспроможний. І при такому дефіциті бюджету проводиться другий етап в медицині.
Він говорив на брифінгу, що у лікарів низькі зарплати. А психіатрам і зовсім не платять за 2-3 місяці зарплати. Цікаво дізнатися: як йому самому на зарплату лікаря вдалося придбати величезну нерухомість та дорогі авто? Давайте заглянемо до його декларації та переконаємося, що гінеколог-депутат - людина досить заможна.
Сім'я, особисте життя
Дитинство та юність пройшли у місті Полонне Хмельницької області. Тут він народився і виріс. На даний час зареєстроване місце проживання - місто Київ. Місце фактичного проживання - Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області.
Сімейний стан: одружений. Дружина: Тетяна Федорівна Путієва (1956 р.н.) Діти: дочка Катерина (1981 р.н.) Щоправда, у своїх деклараціях у графі «інформація про членів сім'ї суб'єкта декларування» декларант ніколи нікого ні вказував. Більш детальна інформація про його сімейне та особисте життя у відкритих джерелах відсутня.
Освіта
1968-1973 рр. - навчався у Київському медінституті.
Кар'єра і бізнес
1973-1974 рр. - свою трудову діяльність почав у 23 роки із посади лікаря акушер-гінеколога, інтернатура Шепетівської центральної райлікарні Хмельницького регіону.
1974-1981 р. - потім поїхав до столиці. І наступні 7 років обіймав посаду акушер-гінеколога клінічної столичної лікарні №8.
1981-1985 рр. - протягом майже 4 років займав крісло заввідділу обсервації у Київському міському роддомі №3.
1985-1986 рр. - наступний рік очолював Київський облроддом.
1986-1997 рр. - був заввідділенням патології вагітних.
Із 1997 р - головлікар Київського міськроддома №5.
1998 г. - балотувався до Верховної Ради 3-го скликання, самовисуванець, округ №218, не обраний.
Із 1999 р. - головний позаштатний спеціаліст із акушерства та гінекології Київського Департаменту охорони здоров'я.
2008 р. - балотувався до Київської міськради шостого скликання, «Партія регіонів», не обраний.
2010 року - обраний до Київської облради шостого скликання, «Партія регіонів».
2014 року - обраний до Київської міськради сьомого скликання, партія «Удар».
2015 рік - балотувався до Київської міськради восьмого скликання, «Опозиційний блок», округ №101, не обраний.
Згодом - завкафедрою акушерства та гінекології Національного медуніверситету ім. О. Богомольця.
Із 2019 року по теперішній час - Верховна Рада дев'ятого скликання, «Опозиційна платформа - За життя». На час виборів - довірена особа кандидата на пост президента одного із лідерів фракції, Юрія Бойка.
Із 29 серпня 2019 року по теперішній час - заступник голови комітету із питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування у ВРУ 9-го скликання, голова підкомітету із питань оздоровлення та охорони материнства й дитинства.
Компромат і чутки
У лютому 2020-го Михайло Макаренко був викритий у кнопкодавстві, про що
Нардепа зняв під час голосування за іншого депутата у стінах ВРУ журналіст Олексій Липовецький. Представник «Опозиційної платформи - За життя» помітив, що його знімають вже після того, як проголосував за відсутнього колегу.
Нагадаємо, 13 січня глава держави Володимир Зеленський підписав закон, який вводить кримінальну відповідальність за неособисте голосування депутатів у стінах ВРУ.
Його декларація за 2019 рік свідчить про наявність у власності депутата великого житлового будинку в Софіївській Борщагівці Києво-Святошинського району Київської області. Його площа становить 342 кв. м.
Крім цього, у Михайла Васильовича є ще квартира у столиці площею 68,4 кв. м. І гараж на 90,6 квадратів. У числі об'єктів незавершеного будівництва - житловий будинок у Софіївській Борщагівці площею 146,6 м².
У Софіївській Борщагівці йому також належать кілька земельних ділянок: площею 841, 202 і 394 кв. м. У Полонному Хмельницької області два земельних наділи - на 1000 м² та 20000 м². І ще один - в Українці Обухівського району на 1200 м².
Із транспортних засобів - Toyota Land Cruiser 100, 2004 р.в. Вартість авто у декларації не вказана. У 2020 році машина такого класу й року випуску коштує на вторинному ринку від 17 до 22 тис. доларів у середньому.
У лікаря-нардепа є також пасажирський мікроавтобус ГАЗ 2705 МД, 2007 р.в. Машина була куплена у автосалоні 4 квітня 2007 року.
А зарплата декларанта у НМУ ім. О. Богомольця становила у 2019-му 277 тис. 756 грн. В Управлінні у справах Апарату Верховної Ради України - 196 тис. 316 грн. Сума відшкодування витрат, пов'язаних із виконанням депутатських повноважень, склала 156 тис. 778 грн. Готівкою Михайло Васильович зберігає 18 тис. доларів, 6 тис. євро та 170 тис. грн.
Фотографії
Відео
Посилання
Михайло Васильович Макаренко -