Займаючись громадською антикорупційною діяльністю, Олександра Дрік заявляла в інтерв'ю телеканалу ICTV про те, що витрачала місяці й навіть роки свого життя для того, щоб домогтися від влади конкретних рішень. За словами представниці громадського люстраційного комітету, вона весь час намагається розбивати міфи навколо люстрації. Викриваючи стан вітчизняних чиновників, свою біографію вона чомусь не афішує. Більш того, навіть дата її народження невідома.

Біографія

Електронне декларування доходів дозволяє побачити стан багатьох українських чиновників. Публічно Олександра Миколаївна Дрік досить часто критикує існуючий порядок перевірки їх е-декларацій. Глава організації «Декларації під контролем» пропонує поліпшити цей порядок.

При цьому інформацію про себе не афішує. Наприклад, якщо ви захочете прочитати її біографію, то навряд чи знайдете де-небудь докладну інформацію про сім'ю, особисте життя або трудові досягнення. Ми збирали інформацію про активістку по крупицях.

До речі, на сайті об'єднання «Самопоміч», у першу п'ятірку лідерів якого вона увійшла, про її біографію теж ні слова. Як відзначали ряд ЗМІ, лідери списку партії були оголошені на з'їзді політсили, що відбувся 8 червня 2019 року.

П'ятірка лідерів партії «Самопоміч»

Очолив виборчий список партії «Самопоміч» на виборах до Верховної Ради сам лідер об'єднання Андрій Садовий. За даними відкритих джерел, мер Львова упевнений, що кожен, хто увійшов до п'ятірки лідерів партії, своєю працею довів компетентність. Ось чому він рекомендує кандидатів і закликає українців їх підтримати.

Незважаючи на медійну активність Олександри Дрік, ми не можемо вказати її дату народження. І навіть на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук вона не афішує особисту інформацію.

Як повідомляє портал Depo.ua, вона вела сторінку в «Живому журналі», де писала про Шанхай, у якому жила. Але там - ні слова про корупцію. Активістка - частий гість телеканалів, вона дає інтерв'ю та коментарі ЗМІ. Давайте дізнаємося, де вчилася та працювала киянка, автор і ведуча телевізійних проектів «Справа детективів» і «Антикорупційний Майдан».

Олександра Дрік

Сім'я

У відкритих джерелах інформація відсутня.

Освіта

Здобувала освіту в Україні та за кордоном. Має ступінь магістра міжнародної політики і права.

2001-2004 рр. - навчалася в українському гуманітарному ліцеї КНУ ім. Т. Шевченка.

2004-2008 рр. - після ліцею навчалася в інституті Міжнародних відносин київського національного університету ім. Т. Шевченка.

2008-2009 рр. - навчання в коледжі Юніверсіті оф Шеффілд Інтернешнел (Великобританія).

2009-2010 рр. - університет Шеффілда, Великобританія, вивчала глобальну політику і право.

Кар'єра та бізнес

У 2015 році почала працювати в «Громадському люстраційному комітеті».

Із 2016 року по теперішній час займає пост голови організації «Декларації під контролем».

Із 24 лютого 2017 року по 17 листопада 2017 року її місце роботи - «Рада громадського контролю НАБУ» і «Громадський люстраційний комітет».

Із 6 червня 2018 року по 5 червня 2019 року - голова «Ради громадського контролю НАБУ».

Компромат і чутки

Що ж являє собою активістка, яка на виборах до парламенту займає третю позицію в списку об'єднання «Самопоміч»? Які дані зазначає про себе в е-декларації? І які гучні заяви робить?

У рубриці «склад організації» сайту «Ради громадського контролю НАБУ» про Олександру Дрік зазначено наступне: «Магістр міжнародної політики і права. Голова Ради ГО «Громадський люстраційний комітет», координатор коаліції «Декларації під контролем». Консультант проекту міжнародної технічної допомоги «Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні». Але якщо клікнути на «документи кандидата (2018)», - сторінку не знайдено.

Олександра Дрік

У інтерв'ю ЗМІ головна антикорупційна популістка заявляла про те, що всі попередні президенти країни, починаючи з Леоніда Кучми, або здавалися олігархами, або самі були ними, як Петро Порошенко.

Олександра Дрік

У соцмережі Фейсбук активістка постить інформацію, заявляючи про те, що «Корупція - це коли Ахметов заробляє 1 млрд. на місяць, а 60% населення - за межею бідності». За словами Олександри Дрік, головне в боротьбі з корупцією за останні 5 років в Україні - це те, що «ми втягнуті в нескінченний процес без очевидних результатів: нас просто обманюють». Про це антикорупційна активістка заявляла в інтерв'ю телеканалу ICTV.

У 2018 році громадська люстраторша декларує столичну квартиру площею 56 квадратних метрів, яка перебуває у спільній власності. Їй належить 16,67% власності. Інша київська нерухомість, квартира площею 72,5 кв. м - інше право користування.

Із транспортних засобів зазначено новенький автомобіль Toyota C-HR, 2018 р.в., куплений напередодні 2019 року (22.12.2018 р.) Вартість авто Олександра Миколаївна чомусь не вказала. Машина належить Миколі Пилиповичу Дрік, судячи з усього, батькові активістки. Вартість такого авта 2018 року випуску на вторинному ринку сьогодні - близько 28 тис. доларів у середньому (740 тис. грн.)

Олександра Дрік

До речі, в 2017 році в декларації було зазначено автомобіль Toyota Camry невідомої вартості, 2012 випуску, куплений 01.01.2013 р. Права на власність також належали Миколі Пилиповичу. Із нематеріальних активів Саша Дрік декларує авторське право на серію телевізійних програм «Антикорупційний Майдан» на 24 каналі.

Її зарплата за 2018 рік, отримана в громадській організації «Громадський люстраційний комітет», склала 35 тис. 813 грн. Зарплата за сумісництвом, отримана в громадській організації «Декларації під контролем», - 15 тис. 810 грн. Дохід від занять підприємницькою діяльністю склав 583 тис. 418 грн.

Оплата витрат на подорож та проживання для учасника конференції (фонд «Форум», Прага, Чеська республіка), власником є третя особа, - 12 тис. 138 грн. Подарунок у негрошовій формі від ТОВ «Проспектс України» (програма Mastercard Rewards) - 1 тис. 135 грн. Із грошових активів на різних банківських рахунках декларант вказала 2 тис. 526 грн. і 5 тис. грн. До речі, в декларації за 2017 рік на різних банківських рахунках у неї було загалом 59 тис. 115 грн.

Цікаво, що прибуток від занять підприємницькою діяльністю зазначено чималенький, але в декларації чомусь відсутня інформація про те, який саме бізнес приносить їй такий дохід. Якщо підсумувати її зарплатню та приутки від підприємництва, то виходить 635 тис. 41 грн. (майже по 53 тис. грн. на місяць).

Але повернемося до інтерв'ю у студії телеканалу ICTV. Телеведучий представив її і заговорив про те, що, згідно з українським законом про люстрацію, законодавчим обмеженням підлягають приблизно 5 тис. державних чиновників. А в цілому Україна налічує 350 тис. держчиновників.

Однак тут представниця громадського люстраційного комітету сказала, що його інформація не дуже коректна. І поправила: «Всього під критерії люстрації потрапляють 700 тис. посадовців».

Олександра Дрік

Ведучий вирішив не сперечатися з експертом. Але при цьому зазначив, що дані стосовно цифр люстрації чиновників, озвучені раніше ним у студії, він узяв із її ж інтерв'ю: «5 тис. підпадають під люстрацію, а 940 осіб, за даними Тетяни Козаченко з Мін'юсту, станом на 1 червня вже були звільнені».

За словами активістки, ці 5 тис. чиновників - це ті, які були при владі при Вікторі Януковичі (2010-2014 рр.) І не звільнилися за часів Євромайдану. Як правило, люстрація передбачає заборону повертатися на посади службовців, звільнених автоматично.

Олександр Дрік зазначила, що вони не можуть бути міністрами, прокурорами і т.д., тобто працювати в органах виконавчої влади. Однак що ми бачимо сьогодні? На зміну колишніх чиновників прийшли точно такі ж, що є величезною проблемою. За словами активістки, люстрація не здатна вирішити це питання.

Але в той же час підкреслила, що люстрація була й залишається єдиним інструментом, який дав конкретні результати. І підтвердила чисельність тих, що люструються (700 тис. осіб), які працюють у владних органах: прокуратурі, судах і т.д.

Чи й надалі у нас у країні відбуватиметься бутафорна переатестація, чи їй на зміну прийдуть перепризначення, поки важко сказати. У нового президента Володимира Зеленського ступінь довіри дуже висока. Але поодинці важко справлятися з існуючими проблемами. Кадрові рішення грають важливу роль. Для України вкрай важливо, щоб у держорганах працювали чесні та принципові люди.

Те, що відбувається сьогодні й прийдешні парламентські вибори - це дуже важливо. Розвиток нашої країни у правильному руслі залежить від того, як відбуватиметься подальша боротьба з корупцією в Україні.

Чи зможе нова влада перемогти корупцію, покаже час. Поки ми, на жаль, можемо констатувати лише замкнуте коло: якщо не куми, то найближчі люди і т.д. Хочеться сподіватися, що до парламенту все ж таки потрапить більшість тих людей, які дійсно будуть зацікавлені у тому, щоб діяти в інтересах держави.

Фотографії

Олександра Дрік

Олександра Дрік

Олександра Дрік

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації в її передплатниках було 4 тис. 49 осіб.

Фейсбук, сторінка об'єднання «Самопоміч» - на момент виходу публікації співтовариство подобалося 223 тис. 426 людям.

Офіційний сайт політичної партії «Самопоміч». Контактні дані, телефони: 0 (800) 21-01-01 (центральний офіс), 050-381-38-17. Поштова скринька: samopomich@samopomich.in.ua