Буквально днями представники аграрного ринку України тріумфували з приводу того, що трійка найбільших вітчизняних підприємств хімічної промисловості відновила свою роботу, зупинивши тим самим колапс, що майорів на обрії ринку мінеральних добрив, і був пов'язаний з нестачею оборотних коштів і конкуренцією з боку російських виробників.

Йдеться про хімічні підприємства групи Ostchem - ПАТ «Азот» (Черкаси), ВАТ «Рівнеазот» та ВАТ «Сєвєродонецьке об'єднання Азот». На сьогоднішній день, зазначені вище заводи виготовляють понад 80% продукції на ринку українських мінеральних добрив.

В результаті ряду засідань, які відбулися за участю представників Кабінету Міністрів у квітні-травні 2017, було вирішено залучити необхідні для запуску заводів кошти з тимчасово незадіяних фінансових ресурсів державного підприємства ПАТ «Аграрний фонд».

Для того, щоб уникнути нецільову розтрату коштів, залучених на придбання сировини, в зв'язку з рядом заборгованостей компанії Ostchem, згадана вище фінансова допомога розміром в 750 мільйонів гривень, надійшла на рахунок нової необтяжених заборгованостями технічної компанії «Статус Трейд», поручителем якої виступив ПАТ «Азот». Власне, ці кошти і повинні були піти на забезпечення поставок товарів для ПАТ «Аграрний фонд».

Але не все сталося, як гадалося. 5 липня 2017 року, в зв'язку зі зверненням НАБУ, Держфінмоніторинг заблокував рух коштів ТОВ «Статус Трейд» терміном на 5 днів. Ще за 2 дні, 7 липня 2017 року НАБУ звернулося до Мінагрополітики та ПАТ «Аграрний фонд» із запитом про надання інформації, щодо відповідної транзакції на рахунок «Статус Трейд».

Популярні новини зараз
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

Учасники угоди вже заявляють про негативний вплив блокування рахунків підприємства. Зокрема, за їхніми словами, подібні дії ставлять під загрозу відновлення роботи згаданих вище заводів, що може призвести до їх повторної зупинки. В результаті ймовірної зупинки, постраждають не тільки 11 тисяч безпосередніх співробітників підприємств, але і близько 30 тисяч працівників підприємств суміжних галузей.

Зокрема, простої в роботі заводів позначаться на вітчизняних аграріях, які будуть змушені купувати мінеральні добрива за завищеними цінами, або й зовсім відмовитися від запланованих обсягів виробництва. Що призведе до зменшення кількості сільськогосподарської продукції та подальшого зростання ціни на неї.