Численні бомбардування з повітря, десятки, якщо не сотні політичних в'язнів, тоталітарна політика у власній країні та найстрашніше – агресія проти тих, кого він звик раніше називати "сусідами та братами" в офіційних заявах. Це далеко не повний перелік того, чим запам'ятався іменинник, російський президент Володимир Путін.

Більшість цих страшних злочинів проти людства відомі всім: про них активно говорять дипломати та політики, подають скарги до міжнародних судів, а представники громадських організацій взагалі беруться за голову від кількості жертв сучасного кремлівського режиму.

Проте, ні Гаага, ні міжнародна спільнота досі остаточно не може довести, звідки насправді "корінь зла" і як із цим бути.

Портал "Знай.ua" зробив короткий екскурс найбільш моторошними подіями, до яких безпосередньо, чи опосередковано причетний президент РФ.

Сирія: країна, яку нищать з повітря

Популярні новини зараз
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Показати ще

Гуманітарна допомога – саме цим поняттям постійно прикривався лідер Кремля, коли йому ставили незручні питання після кривавих обстрілів в Алеппо. Свого часу ці кадри змусили здригнутися всіх: 5-річний сирійський хлопчик, із закривавленим обличчям став символом війни. Війни, про яку не прийнято говорити вслух у Росії.

Дивіться: сирійський хлопчик після обстрілів

Ця дитина нагадувала іграшку із фільмів про Чорнобиль – коли на покинутій території, біля чортового колеса лежить лялька із кам'яним обличчям. Він практично не рухався. Тільки дивився на лікарів відсторонено, а ті намагалися повернути його до життя. Їм це вдалося. Але досі ніхто про нього не забув, і навряд чи, ставши свідком подібного хоча б раз, можна стерти із пам'яті ці кадри.

Пізніше наробив галасу і календар російського випуску із зображенням сирійських красунь. Дівчата з самого початку навіть не підозрювали, для яких саме цілей використають їх фото.

Майстерні кремлівські пропагандисти, добре навчені роками практики та роботою з близьким до Адміністрації оточенням, переробили все на свій лад: підписали красномовні цитати, де представниці прекрасної статі із Пальміри та Алеппо нібито "хвалять Путіна".

Досить дивно, з огляду на те, що їхні міста бомбила, і продовжує бомбити російська авіація. За наказом того ж таки президента.

Учасниці фотосесії обурилися – мовляв, нічого подібного про нього ніколи не говорили. Але календар добре продавався на теренах РФ, змусивши повірити громадян у "добрі наміри". Наміри вовка в овечій шкурі.

Донбас: вугільне серце України під прицілом агресора

Все почалося, як завжди, під прикриттям військових навчань. Тоді ще ніхто навіть усвідомити не міг, наскільки серйозна небезпека чатує на нас. За даними ООН більше 5 мільйонів мирного населення постраждали під час військового конфлікту станом на початок року. Вже четвертого року з того часу, коли ворог вторгся на нашу землю і прикрив це "волевиявленням" народу.

Страшно те, що вбивці українців не соромилися робити знімки на тлі тіл наших покійних героїв, чи простих людей, які могли йти до магазину і потрапити під приціл автомата, або підірватися на мінних закладках противника.

Небойових втрат також не бракує: часто захисники не витримували і могли вкоротити собі віку. І не дивно, хоча влада так багато говорить про військову реформу, на Донбас доставляють озброєння та медикаменти переважно волонтери. Як вижити в умовах, коли тобі варто тільки дотримуватися перемир'я, і стріляти у відповідь тільки за дозволу командира.

Дивіться: війна на Донбасі

Щоб уявити масштаби злочинів Путіна на Сході, достатньо одного разу поїхати містами регіону із представниками волонтерської організації "Чорний тюльпан" – саме ці люди за власної ініціативи і без допомоги держави займаються справою, від якою можна посивіти навіть у молоді роки. Вони збирають рештки тіл, які розкидані полями Донеччини після ворожого наступу.

Доставляють їх додому, командирам, знайомим. Вантажать у машини і кожного разу намагаються не втратити глузд від побаченого.

Крим: відірваний шматок української історії

Путін анексію півострова не визнає ніколи. Це підтверджують більшість міжнародних експертів. Справді, територія ця – просто золота жила. Можливо саме тому тут почали будувати Керченський міст. Переправа Росії була вигідна, але от конструкція виявилася доволі сумнівною, свого часу автобус із будівельниками перевернувся просто у воду, сваї не витримали.

Але це далеко не найстрашніше. Засилля проти кримських татар, покинуті пляжі, арештанти, які відмовилися від російського громадянства і не захотіли голосувати на "референдумі" – їх знайшли, катували, викликали на допити.

Дивіться: злочини Путіна в Криму

Але знову ж таки – остаточного рішення міжнародного суду поки що немає, тому звинуватити відкрито Путіна у чомусь ніхто не береться.

Слід відзначити, що ці землі, як і будь-які інші на території України, знаходяться під захистом Віденської конвенції, Будапештського меморандуму та Статуту ООН.

Тобто, виходячи з цих документів, світ повинен надати нам всю можливу підтримку. І перші спроби є – перспективи надання летальної зброї, антиросійські санкції та недопуск посадовців з РФ до інших країн. Але факт залишається фактом: Крим досі не повернули.

Траплялися навіть поодинокі випадки, коли у підручниках з історії цей дорогоцінний клаптик нашої з вами землі виключали з карти, просто відрізали, ніби він більше не належить Україні. За це потім вибачалися, все повертали на свої місця, тому що діти повинні знати, що насправді відбувається. Аби ніколи більше не дозволити повторитися страшним подіям.

Дивіться: найстрашніші злочини Путіна

Як повідомляв портал "Знай.ua", Путін відзначає 65-річний ювілей.