Захоплення російських військових в полон терористів "ІД" викрило справжні наміри Кремля в Сирії.

Про це повідомляють російські ЗМІ. На початку вересня в місто Еш-Шола, яке розташоване на трасі Дейр-ез-Зор - Пальміра, увійшли підрозділи армії сирійського диктатора Башара Асада і загони приватної військової компанії РФ "Вагнер". До кінця місяця бойовики "ІД" почали масштабний контрнаступ і атакували блок-пости по всій ділянці траси.

Ініціаторами наступу були федаїни - колишні співробітники спецслужб Саддама Хусейна. Перед цією операцією вони вели переговори з лідерами курської армії "Пешмерга". В результаті сторони домовилися про тимчасове перемир'я, що дозволило "ІД" перекинути сили до Дейр-ез-Зор і зупинити просування сирійської армії, російських найманців і спецназ за підтримки авіації РФ і Сирії. Терористи захопили нафтові родовища Умар і Танака, а це дозволило ісламістам щодня видобувають до 20 тисяч барелів "чорного золота". У довгостроковій перспективі родовища повинні були дістатися курдам.

Загони федаїнів 28 вересня напали на блокпости на трасі Пальміра - Дейр-ез-Зор. Сирійська армія пустилася навтьоки, кинувши найманців "Вагнера". Підтримки з повітря практично не було, оскільки терористи атакували позиції з багатьох напрямків. В ході наступу бойовики "ІДІЛ" захопили кілька населених пунктів уздовж траси, включаючи Еш-Шолу. Там і потрапили в полон російські військові Роман Заболотний і Григорій Цуркану.

Російські журналісти раніше згадували, що підконтрольні "ІД" нафтові родовища, після звільнення зрадять компанії ТОВ "Євро Поліс" з РФ. Дана фірма і міністерство нафти і мінеральних ресурсів Сирії в грудні 2016 року підписали відповідний меморандум на розробку.

Популярні новини зараз

Олег Винник показав фінал "Маски" до виходу в ефір: "Станете свідками"

Ольга Сумська підказала, як урізноманітнити сніданок для всієї родини: всього два інгредієнти

В Україні зміняться правила проїзду для пільговиків - заява Мінсоцполітики

"Холостяк" Заливако вперше побачить дівчат без тонни макіяжу: "Я офігів!"

Показати ще

"Євро Поліс" зобов'язується звільнити захоплені бойовиками "нафтові і газові родовища, переробні заводи, інші об'єкти нафтогазової інфраструктури", а потім забезпечити їх охорону. Уряд Сирії ж має за ці послуги перераховувати чверть доходів з звільнених родовищ. Дамаск окремо оплачує всі витрати на військові операції по звільненню. Компанію "Євро Поліс" пов'язують з відомим петербурзьким бізнесменом Євгеном Пригожиним.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, в Сирії загинули чергові російські військові. Всі вони служили в підрозділах приватної армії "Вагнер".